26 کشور با معتبرترین پاسپورت های دنیا را بشناسید!

26 کشور با معتبرترین پاسپورت های دنیا را بشناسید!

26 کشور با معتبرترین پاسپورت های دنیا را بشناسید!

یکی از مهمترین معیارهای اهمیت کشورها در حوزه روابط خارجی، قدرت پاسپورت های هر کشور است؛ اینکه شهروندان آن کشور می توانند به چند کشور خارجی بدون اخذ ویزا سفر کنند! لحظه آخری در این مطلب فهرستی از معتبرترین پاسپورت های دنیا را ارائه نموده است؛ با ما همراه باشید.پاسپورت فقط یک دفترچه با جلد رنگی و تعدادی صفحه بی ارزش نیست؛ بلکه سندی برای نشان دادن هویت شخصی هر فرد در کشوری دیگر است. پاسپورت بعضی از کشورها معتبرتر از بقیه هستند و شهروندان دارای این پاسپورت ها می توانند بدون ویزا به کشورهای زیادی سفر کنند. البته پاسپورت هر کشوری قوانین منحصر بفرد خود را نیز دارد. با ما همراه باشید تا با 26 کشور با معتبرترین پاسپورت ها آشنا شوید.

لازم به ذکر است که برای رده بندی پاسپورت ها از شاخص پاسپورت استفاده می شود و بواسطه آن جایگاه های مختلفی تعریف می شود. هر چه جایگاه عدد کمتری باشد، آن پاسپورت امتیاز بیشتری دارد. جالب است که بدانید 2 کشور با جایگاه اول از نظر اعتبار پاسپورت، آسیایی هستند.

 

01- مالت

اولین کشور با پاسپورت معتبر، مالت می باشد. شهروندان مالت می توانند با پاسپورت خود به 156 کشور دنیا سفر کنند. مالت دارای جایگاه 7 اعتبار پاسپورت می باشد.

 

02- جمهوری چک

کشور بعدی جمهوری چک می باشد. با پاسپورت جمهوری چک می توان به بیش از 150 کشور سفر کرد. چک دارای جایگاه 7 اعتبار پاسپورت می باشد.

 

03- استرالیا

استرالیا یکی دیگر از کشورهای دارای پاسپورت معتبر می باشد. شهروندان استرالیایی می توانند با پاسپورت خود به 156 کشور دنیا سفر کنند. استرالیا دارای جایگاه 7 اعتبار پاسپورت می باشد.

 

04- مالزی

مالزی هم دارای پاسپورت معتبری می باشد. مالزی در میان کشورهای دارای پاسپورت معتبر دارای جایگاه 6 اعتبار پاسپورت می باشد.

 

05- یونان

با پاسپورت یونانی می توانید بدون ویزا یا با ویزایی که در بدو ورود به شما داده می شود به 157 کشور دنیا سفر کنید. مالت دارای جایگاه 7 اعتبار پاسپورت می باشد.

 

06- کانادا

کانادا با چهار کشور دیگر در جایگاه پنجم رده بندی معتبر ترین پاسپورت های دنیا قرار دارد.

 

07- آمریکا

کشور بعدی ایالات متحده آمریکا است. چیزی که باعث تعجب عده زیادی از آمریکایی های شده این است که پاسپورت شهروندان آمریکایی در جایگاه پنجم قرار دارد و با چهار کشور دیگر در این رده سهیم است.

 

08- ایرلند

ایرلند هم در جایگاه پنجم معتبرترین پاسپورت های دنیا قرار دارد.

 

09- سوئیس

شهروندان سوئیسی هم جایگاه پنجم را از نظر اعتبار پاسپورت دارا می باشند.

 

10- بریتانیا

در سال 2015 بریتانیا یکی از معتبر ترین پاسپورت ها را در دنیا داشت. اما در سال های اخیر از رده خود مقداری پایین آمده و در حال حاضر در جایگاه چهارم با چند کشور دیگر سهیم است.

 

11- پرتغال

شهروندان پرتغالی با پاسپورت خود می توانند به 159 کشور دنیا سفر کنند. پرتغال در میان پاسپورت های معتبر دنیا در جایگاه چهارم قرار دارد.

 

12- اتریش

اتریش در میان کشورهای دارای پاسپورت معتبر در جایگاه چهارم قرار دارد.

 

13- بلژیک

بلژیک هم در میان کشورهای با پاسپورت معتبر در جایگاه چهارم قرار دارد و شهروندان آن می توانند به 159 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.

 

14- هلند

شهروندان هلندی هم با پاسپورت خود می توانند به 159 کشور دنیا سفر کنند. هلند در جایگاه چهارم از نظر اعتبار پاسپورت قرار دارد.

 

15- نروژ

نروژ در میان کشورهای دارای پاسپورت معتبر در جایگاه چهارم قرار دارد.

 

16- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از هفت کشوری می باشد که در جایگاه چهارم معتبر ترین پاسپورت های دنیا قرار دارند.

 

17- اسپانیا

پاسپورت شهروندان اسپانیایی در جایگاه سوم پاسپورت های معتبر دنیا قرار دارد.

 

18- فرانسه

فرانسه یکی از معتبر ترین پاسپورت های دنیا را دارد. شهروندان فرانسه می توانند به 160 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند. فرانسه در رده بندی شاخص پاسپورت در جایگاه سوم قرار دارد.

 

19- ایتالیا

ایتالیا با چند کشور دیگر در جایگاه سوم معتبرترین پاسپورت های دنیا قرار دارد.

 

20- فنلاند

فنلاند هم یکی دیگر از کشورهای دارای پاسپورت معتبر می باشد. فنلاند با شش کشور دیگر توانست جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد.

 

21- سوئد

سوئد هم در جایگاه سوم شاخص اعتبار پاسپورت قرار دارد. شهروندان سوئد می توانند با پاسپورت خود بدون ویزا به 160 کشور دنیا سفر کنند.

 

22- دانمارک

دانمارک دارای جایگاه سوم در شاخص پاسپورت می باشد.

 

23- ژاپن

شهروندان ژاپنی می توانند با پاسپورت خود به 161 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند و دارای جایگاه سوم شاخص اعتبار پاسپورت هستند.

 

24- آلمان

شهروندان آلمانی دارای جایگاه دوم در شاخص پاسپورت معتبر دنیا می باشند. آلمانی ها می توانند با پاسپورت خود به 161 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

 

25- کره جنوبی

کره جنوبی در حال حاضر دارای جایگاه اول شاخص پاسپورت می باشد و به همراه سنگاپور، معتبرترین پاسپورت دنیا را دارد.

 

26- سنگاپور

سنگاپوری ها با پاسپورت خود می توانند به 162 کشور دنیا بدون  ویزا سفر کنند. شهروندان سنگاپور به همراه کره جنوبی، معتبرترین پاسپورت دنیا را دارند.

 

اینجا بخوانید: لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

اینجا بخوانید: خدمات تخصصی ویزای لحظه آخری

 

مطالب مرتبط :
کشورهای بدون ویزا

کشورهای بدون ویزا

بطور کلی با لحاظ کردن کشورهایی که در مرز برای مسافرین ایرانی  ویزا صادر می کنند، مسافران با گذرنامه ی ایرانی  می توانند به بیش از 40 کشور خارجی سفر کنند. ...
مشاهده
شرایط خروج از کشور مشمولین

شرایط خروج از کشور مشمولین

شرایط خروج از کشور مشمولین با توجه به قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی و قوانین دانشگاه ها تعیین می گردد. در این مطلب سعی شده است تا سوالات متداول خروج از كشور مشمولین که از سایت نظام وظیفه عمومی ناجا گرفته شده آورده شود تا به اصلی ترین سوالات این حوزه پاسخ داده شود. ...
مشاهده
بهترین پاتوق های اسکی دنیا | لیست معرفی+عکس

بهترین پاتوق های اسکی دنیا | لیست معرفی+عکس

یکی از بهترین تفریحات فصل زمستان، اسکی در پیست های پوشیده از برف است. لحظه آخری در این مطلب لیستی از بهترین مکان های اسکی دنیا را معرفی کرده است؛ با ما همراه باشید. ...
مشاهده
10 تا از بهترین شهرهای دنیا برای سکونت را بیشتر بشناسید!

10 تا از بهترین شهرهای دنیا برای سکونت را بیشتر بشناسید!

همه ساله مراکز مختلفی فهرست شهرهای برتر دنیا برای سکونت را منتشر می کنند و این قضیه برای مردم بسیار جذاب است که بدانند اسم چه شهرهایی در بالاترین جایگاه این لیست قرار دارد. در اوایل سال 2018 نیز مرکز معتبر EIU (Unit Economist Intelligence) فهرست بهترین و با کیفیت ترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن در سال 2017 را منتشر نمود. لحظه آخری در این مطلب ف ...
مشاهده
20 تا از بهترین نقاط دنیا برای تنها سفر کردن

20 تا از بهترین نقاط دنیا برای تنها سفر کردن

سفر کردن و گشتن در نقاط مختلف دنیا می تواند یکی از بهترین راههای کشف دنیا باشد. اگرچه سفرها عمدتا بصورت جمعی (2 نفر به بالا) انجام می گیرد اما جالب است بدانید کسانی که برایشان سفر یک تجربه وصف نشدنی است، تنها سفر کردن را ترجیح می هند. لحظه آخری در این مطلب لیستی از بهترین مکان هایی که برای تنها سفر کردن مناسب است را با توجه به درنظرگیری هر نوع س ...
مشاهده
دبی؛ یکی از محبوبترین و معروفترین مقاصد توریستی دنیا

دبی؛ یکی از محبوبترین و معروفترین مقاصد توریستی دنیا

دبی با دارا بودن جاذبه های گردشگری متعددش، یک مکان معروف توریستی در دنیا می باشد. لحظه آخری در این مطلب به بررسی دلایل محبوبیت دبی در بین گردشگران پرداخته است. ...
مشاهده
15 تا از گران ترین شهر های دنیا را بیشتر بشناسید!

15 تا از گران ترین شهر های دنیا را بیشتر بشناسید!

شاید برای شما جالب باشد که با گران ترین و لوکس ترین شهرهای جهان آشنا شوید. در این مطلب لیستی از گران ترین شهرهای دنیا ارئه شده است؛ پس با ما همراه باشید. ...
مشاهده
10 تا از چند فرهنگی ترین شهرهای دنیا را بیشتر بشناسید!

10 تا از چند فرهنگی ترین شهرهای دنیا را بیشتر بشناسید!

شهرهای زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که بواسطه حضور مهاجرین کشورهای مختلف، دارای فرهنگ های متعددی می باشند. در این مطلب 10 تا از چند فرهنگی ترین آنها معرفی شده است. ...
مشاهده
10 مکان ممنوعه دنیا که هیچ کس اجازه بازدید از آنها را ندارد!

10 مکان ممنوعه دنیا که هیچ کس اجازه بازدید از آنها را ندارد!

بعضی از مکان ها در دنیا هستند که به توریست ها خوشامد می گویند و از آنها استقبال می کنند. در حالیکه مکان های دیگری هم وجود دارند که برای ورود به آنها بسیار سخت گیری می شود. لحظه آخری در این مطلب  فهرستی از  شهرهای ممنوعه دنیا را ارائه نموده است؛ با ما همراه باشید تا به نکات جالبی در مورد این مکان ها پی ببرید. ...
مشاهده
بهترین رستوران های بدروم ترکیه را بیشتر بشناسید!

بهترین رستوران های بدروم ترکیه را بیشتر بشناسید!

شهر ساحلی بدروم یا بودروم از پرطرفدارترین شهرهای توریسیتی ترکیه می باشد که خصوصا در فصل تابستان مسافران زیادی دارد. لحظه آخری در این مطلب لیستی از بهترین رستوران های بدروم را منتشر کرده است تا چنانچه از تور بدروم استفاده کردید و بدنبال رستورانی مناسب در آنجا بودید، بتوانید با خیال راحت یکی از این رستوران ها را انتخاب کنید. ...
مشاهده

ارسال نظرات/سوالات

تلگرام لحظه آخری