شماره تماس 09309871159

تعطیلات کریسمس؛ فرصتی مناسب برای سفر به دبی

دبی یکی از پرطرفدارترین کشورهای آسیا برای گذراندن تعطیلات کریسمس و مراسم سال نو میلادی می باشد. لحظه آخری در این مطلب به تفریحات قابل انجام در کریسمس دبی پرداخته است؛ با ما همراه باشید.

 

 

وقتی به کریسمس فکر می کنید احتمالا یکی از کشورهای قاره اروپا یا آمریکا به ذهنتان خطور می کند؛ کشوری سرد با فضایی پوشیده از برف که ایام کریسمس را جشن می گیرند! اما جالب است بدونید در یک جایی با یک بیابان گرم، درختان نخل و ساحلی زیبا نیز می توان کریسمس و روزهای آغازین سال نو میلادی را جشن گرفت. این مکان جایی بجز دبی نیست، دبی شهریست که بواسطه افزایش تعداد مهاجرانش در سالهای اخیر، سالانه آیین های ویژه ای در زمان تعطیلات کریسمس در آن برگزار می گردد و گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا از آن دیدن می کنند. پس اگر می خواهید هم در جشن های کریسمس شرکت کنید و از تفریحات این مراسم لذت ببرید و هم سفری به نسبت ارزان تر از یک سفر اروپایی یا آمریکایی را داشته باشید، دبی یکی از بهترین گرینه هاست. در ادامه تعدادی از کارها و تفریحاتی که در ایام کریسمس می توانید انجام دهید، آورده شده است.

 

شرکت در نمایش های موزیکال و کنسرت های موسیقی

اگر قرار است کریسمس را در دبی سپری کنید، مطلع باشید که کارهای زیادی برای انجام دادن و چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارند. با انجام این کارها احساس می کنید که در حال گذراندن تعطیلات در جایی مثل خانه خود هستید. یکی از کارهایی که در دبی برای ایام کریسمس می توانید انجام دهید، رفتن به اپرای دبی و دیدن نمایش های ویژه تعطیلات آن می باشد. در اپرای دبی می توانید به دیدن ارکستر مجلسی اروپا، اجرای باله روسی و نمایش جینگل بل فیوریتز (Jingle Bell Favorites) یا هری پاتر همیشه محبوب در ارکستر یک کنسرت بروید. در اپرای دبی برای تمام اعضای خانواده یا دوستانی که در این سفر شما را همراهی می کنند، می توانید چیزی پیدا کنید.

 

خوردن غذاهای ویژه کریسمس

علاوه بر نمایش هایی که در طول تعطیلات کریسمس در دبی برگزار می شوند، می توانید ناهار بریانی سنتی کریسمس را در روستایی ایرلندی در فاصله 12 روز مانده به روز کریسمس، بخورید. در این روستای ایرلندی می توانید از هوای خنک زمستانی، با نشستن در بیرون باغ و خوردن غذای سنتی ایرلندی که طی سه مرحله سرو می شود، لذت ببرید. اگر بعد از خوردن همه اینها هنوز جا برای خوردن چای بعد از ظهر دارید، می توانید به هتل شانگری لا در خیابان شیخ زاید بروید و از خوردن چای بعد از ظهر عید و در کنار آن دیدن یک درخت کریسمس باشکوه، لذت ببرید. با انجام این کارها احتمالا فراموش می کنید که در دبی هستید.

 

اسکی و برف بازی

برای خیلی از افراد، کریسمس بدون برف کامل نمی شود اما آیا در دبی که شهری بیابانی و گرم وخشک است، می تواند برف را دید و یا در کمال شگفتی از ورزش اسکی روی برف لذت برد؟! پاسخ به این سوال مثبت است؛ چرا که با احداث یک پیست اسکی سرپوشیده که درواقع بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا نیز محسوب می شود، رویای اسکی در دبی به پایان رسیده است. اسکی دبی در مجموعه امارات مال واقع گردیده است و در سال 2005 افتتاح شده است. امارات مال با وجود بیش از 22500 متر برف و یخ، دارای استراحتگاه های اسکی سر پوشیده فراوان و 5 سرازیری با شیب های مختلف برای اسکی کردن در سطوح مختلف می باشد. در طول تعطیلات کریسمس و در حالیکه دارید به سرود کریسمس و آوازهای قدیمی گوش می کنید، می توانید از اسکی و برف بازی در این مجموعه کم نظیر لذت ببرید.

"جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیست اسکی دبی، اینجا کلیک نمایید"

 

جشنواره خرید زمستانی دبی

فستیوال خرید زمستانی دبی یکی از فستیوال های خرید دبی می باشد که هر ساله همزمان با روزهای ابتدایی سال نو میلادی و تعطیلات کریمس آغاز می گردد و به مدت تقریبا یک ماه ادامه پیدا می کند. شرکت در این جشنواره خرید موجب می شود که علاوه بر قرار گرفتن در یک فضای شاد و مفرح، گاها با تخفیفات بسیار مناسبی روبرو شوید و بتوانید خریدی ارزان قیمت در دبی را تجربه کنید.

"جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره خرید دبی، اینجا کلیک نمایید"

 

شرکت در جشن های خیابانی

بطور کلی در ایام کریسمس بواسطه نزدیکی به سال نو میلادی و تعطیلات ژانویه، مسافران زیادی از نقاط مختلف دنیا به دبی سفر می کنند و شور و شوق خاصی در میان مردم شهر بوجود می آید. بسیاری از مکان ها نیز با قرار دادن "درخت کریمس" در مغازه های خود به نوعی همراه با مردم مسیحی و توریست ها، این ایام را جشن می گیرند. بطور کلی در این ایام جشن های مختلفی نیز در دبی برگزار می گردد، تورهای شهری متنوعی برپا می شود و حال و هوای جالبی در سطح شهر حکمفرماست.

 

اینجا بخوانید: مکان های برگزاری جشن های ویژه کریسمس در دبی

اینجا بخوانید: تور دبی ویژه کریسمس