شماره تماس 09309871159

11 شهر که باید قبل از گران شدن به آنها سفر کنید!

چنانچه در ابتدای سال 2018 به دنبال فرصت های استثنایی برای سفر به مکان های جدید هستید، در این مطلب می توانید با شهرهایی آشنا شوید که بهتر است قبل از گران شدنشان از آنها دیدن کنید.

 

 

در این مطلب تعدادی از کشورهای کمتر شناخته شده که در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته اند و رشد قابل توجه ای در میزان جذب گردشگر داشته اند، معرفی گردیده است. با توجه به این رشد و افزایش قابل توجه گردشگر در این کشورها نسبت به سالیان قبل، طبعا هزینه های سفر در این کشورها نیز افزایش یافته است و در سالهای آینده نیز افزایش می یابد. چنانچه بدنبال سفری متفاوت و البته هیجان انگیز هستید، مقاصد زیر می تواند مکانهایی مناسب برای شما باشد.

 

هاوانا کوبا

با شروع دوستی و از سرگیری روابط بین المللی بین کوبا و آمریکا، سفرها به کوبا و خصوصا جزایر کارائیب از طرف آمریکاییها بیشتر می شود و طبیعتا قیمت ها در آنجا به آرامی شروع به بالا رفتن می کنند. اگر هاوانا در لیست سفرهای سال 2018 شما قرار دارد، بهتر است هرچه سریعتر برای سفر به آن اقدام نمایید.

 

یوهانسبورگ آفریقای جنوبی

اغلب افراد به دلیل سابقه خشونت در آفریقای جنوبی و مخصوصا پایتخت آن، یوهانسبورگ در سالهای بسیار دور، از رفتن به آن امتناع می کردند. در سالهای اخیر (خصوصا بعد از جام جهانی فوتبال در سال 2010)، بخش اعظمی از شهر یوهانسبورگ تحت نوسازی و احیا قرار گرفت و در حال حاضر به یک مقصد گردشگری بسیار امن تری تبدیل شده است. در راستای این نوسازی ها به بخش گردشگری هم امتیازاتی داده شد. بنابراین بهتر است هرچه زودتر برای رفتن به یوهانسبورگ اقدام نمایید تا فرصت های خوب ایجاد شده را از دست ندهید.

 

تایپه تایوان

تایپه مثل سایر شهرهایی که  جوامع خلاقی در آنها در حال شکل گیری می باشد، رشد و پیشرفت بی سابقه ای را تجربه می کند. این رشد همچنین به معنی این است که شهر به زودی به مقصدی جذاب برای توریست هایی تبدیل می شود که به دنبال رفتن به جاهای ارزان برای گشت و گذار می باشند.

 

بیشکک قرقیزستان

قرقیزستان قبلا محل توقف بین راهی کسانی بود که قصد رفتن به شرق را داشتند؛ اما به تازگی به یک مقصد محبوب توریستی تبدیل شده است. توریست ها برای دیدن زندگی در یک شهر شوروی سابق و کشف مسیرهای کوه پیمایی و کوههای نزدیک آن، دوست دارند از بیشکک دیدن کنند. بنابراین تا قیمت ها گران نشده اند بهتر است شما هم برای رفتن به بیشکک اقدام کنید.

 

بخارست رومانی

رومانی مقصدی توریستی می باشد که مدت زمان طولانی فراموش شده بود اما با جامعه در حال رشد و جوانانی که در صحنه های بین المللی در حال پیشرفت هستند، پیش بینی می شود قیمت ها در پایتخت رومانی تحت تاثیر این تغییرات قرار گیرند. پس اگر قصد سفر به بخارست را دارید، تا  دیر نشده اقدام نمایید.

 

پالاوان فیلیپین

فیلیپین هم یکی از کشورهایی است که به تازگی به خاطر قیمت های مناسب و جاذبه های دینی اش، مورد توجه توریست ها قرار گرفته است. البته با زیاد شدن این توجهات، قیمت ها هم در فیلیپین به آرامی رو به افزایش اند. در حال حاضر از استرالیا، اروپا و آمریکا پروازهای ثابتی به فلیپین وجود دارد؛ این پروازهای ثابت باعث می شود فروشنده ها اجناس خود را گران کنند. پالاوان از شهرهای فیلیپین می باشد که هنوز به خوبی توسعه نیافته است، اما بعد از قرار گرفتن در صدر فهرست زیباترین جزایر دنیا، به زودی تغییراتی در آن صورت می گیرد.

 

مسقط عمان

عمان به عنوان یکی از کشورهای عرب خلیج فارس که ثروت نفتی زیادی ندارد، توجه خود را به سمت صنعت گردشگری معطوف نموده است. عمان روابط سالم و دوستانه ای با هند دارد و توریست های اروپایی  هم مخصوصا از بریتانیا و سایر نقاط  به تازگی  نظرشان به سمت عمان جلب شده است. با وجود آمار در حال رشد هر ساله توریست هایی که به عمان سفر می کنند، بهتر است تا قیمت ها مناسب اند برای دیدن مسقط پایتخت منحصر بفرد عمان اقدام کنید.

 

کولومبو سریلانکا

وقتی یکی از بزرگترین هتل های زنجیره ای دنیا، هتل ویندهام (Wyndham Hotels)، می گوید کلمبو یکی از مقاصد گردشگری در سال 2018 می باشد، بهتر است که به این جمله توجه کنید و تا دیر نشده و قیمت ها هنوز مناسب اند شما هم از کلمبو سریلانکا دیدن کنید. کولومبو به عنوان پایتخت سریلانکا نه تنها به عنوان یک مقصد زمستانی جذاب و مناسب می باشد، بلکه شهری است که خشونت ها را پشت سر گذاشته و به سمت آینده ای روشن تر در حرکت است. در ایران نیز سریلانکا از سال 95 به بعد، بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

 

خارطوم سودان

شهر بعدی که باید به لیست خود اضافه کنید، خارطوم سودان می باشد. بعد از پایان طولانی ترین جنگ داخلی در آفریقا  که در سال 2005 خاتمه یافت، هتل های لوکسی در خارطوم پایتخت سودان در حال تاسیس هستند. همچنین بعد از امضای برداشتن تحریم های آمریکا علیه سودان، موجی تازه ای از توجهات مردم به خارطوم جلب شده است و افراد زیادی از آمریکا به آنجا سفر نموده اند. بنابراین بهتر است تا قیمت ها بالا نرفته اند، برای سفر به سودان اقدام نمایید.

 

آستانه قزاقستان

از شهرهای دیگری که تا دیر نشده باید از آن دیدن کنید، آستانه پایتخت قرقیزستان است. در سال 2017 آستانه به دلیل اینکه میزبانی نمایشگاه بین المللی اکسپو (نمایشگاهی که در آن کشورهای سرتاسر دنیا می توانند جدید ترین دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند) را بر عهده داشت، توجهات زیادی را به سوی خود جلب نمود. به این ترتیب آستانه به سرعت به مقصد محبوب کسانی تبدیل شد که به دنبال گذراندن تعطیلاتی متفاوت بودند. آستانه همچنین شهری به سرعت در حال رشد و پیشرفت می باشد. آستانه دقیقا شبیه دبی یک دهه قبل شده است و اشتیاق شدیدی برای  پیشرفت کردن، دارد.

 

تالین استونی

استونی، الماس پنهان در خلیج بالتیک می باشد که زیاد این پنهان ماندن طول نمی کشد و به زودی توجهات به سمت تالین جلب خواهد شد. به طور تقریبی 4 میلیون توریست سال گذشته از استونی دیدن کرده اند. این حجم زیاد توریست، شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز را متقاعد کرد تا مسیرهای هوایی تازه ای به مقصد پایتخت استونی راه اندازی نماید. تالین پایتخت استونی از جمله شهرهایی است که در آن می توانید از بدو ورودتان، طبیعت بکر و ماجراجویی در خلیج را تجربه کنید.