شماره تماس 09309871159

موزه قلعه اربونی ایروان ارمنستان | معرفی+عکس

موزه قلعه اِرِبونی (Erebuni) از جمله جاذبه های تاریخی ارمنستان است. در این مطلب، این قلعه دیدنی به طور کامل معرفی گردیده است؛ با ما همراه باشید.

 

 

موزه قلعه اِرِبونی چشم اندازی عالی و حیرت انگیز از زندگی روزمره در قصر آرجیشتی (Argishti)، یکی از بزرگترین پادشاهان اورارتو Urartu))، را به نمایش می گذارد. تاریخ ساخت این مکان باستانی به سال 782 قبل از میلاد بر می گردد؛ یعنی سه دهه قبل از اینکه روم باستان تاسیس شود! در پایین تپه هم یک موزه مربوط به دوران شوروی سابق وجود دارد که آثار هنری کشف شده از حفاری های انجام شده در آن به نمایش در آمده است. این آثار شامل تعدادی پیاله نوشیدنی زیبای نقره ای و همینطور اشیای کشف شده از یک مقبره می باشد که در حین ساخت کارخانه ای در ایروان در سال 1948 کشف شدند.

اولین مرحله از حفاری ها در سال 1950 در اربونی انجام شده است. در این مرحله، از یک لوح سنگی خاکبرداری شد و پس از آن، باستان شناسان به سرعت پایین رفتند و خیلی زود یک لوح بزرگ دیگر به خط میخی را پیدا کردند که در آن کتیبه هایی از آرجیشتی اول حک شده بود و تاریخ ساخت دژ را تایید می کرد. باستان شناسان همچنین در طول حفاری بقایای حیاط ها، سالن ها، معابد و اتاق هایی را کشف نمودند که بخشی از قصر سلطنتی بودند. تعداد زیادی اثر هنری مربوط به اوراتین و هخامنشی و بخش هایی از نقاشی دیواری هم پیدا شده اند که تعداد زیادی از آنها در حال حاضر در موزه به نمایش در آمده اند.

اگر در داخل دژ این موزه بایستید قسمت هایی از شهر ایروان و تپه سرخ را به وضوح می بینید. تپه سرخ جاییست که با حفاری های انجام شده، آثار باستانی مشابهی کشف شده اند. در این قصر تاریخی باشکوه، انبارهای بسیار بزرگی برای نگهداری گندم و کوزه های بسیار بزرگ برای نگهداری شراب و روغن وجود داشت. 

برای رسیدن به موزه باستان شناسی اربونی می توانید علاوه بر اتوبوس های شهری که در مناطق مختلف ایروان از جمله میدان آزادی قرار دارند، سوار تاکسی شوید. حدود 15 الی 20 دقیقه طول می کشد تا از مرکز شهر به موزه اربونی برسید.

09309871159