شماره تماس 09309871159

جزایر ناز قشم | معرفی+عکس

جزایر ناز یکی از چهار جزیره موجود در قشم است. در این مطلب، این جزیره شگفت انگیز بطور کامل معرفی شده است؛ پس با ما همراه باشید.

 

 

 قدم زدن در داخل آب دریا آن هم در مسیری حدودا یک کیلومتری، آرزوی محالی است که در جزایر بی نظیر ناز در قشم دست یافتنی است. لذت حضور در این جزیره آنچنان هیجان انگیز است که گویا سر از دنیای قصه ها بیرون آورده اید! دلتان را به دریا بزنید و در سفر به جزایر شگفت انگیز ناز با لحظه آخری همراه باشید.

 

معرفی جزایر ناز

جزیره ی قشم، 4 جزیره كوچك به نام های هنگام، لارك، هرمز و ناز در تنگه هرمز را در نزدیکی خود دارد. جزایر ناز از جذاب ترین و دیدنی ترین آنها است زیرا می توانید با پای پیاده در حدود یك كیلومتر را در داخل آب‌هاى خلیج فارس قدم بزنید.

این جزیره خالی از سکنه است و در آن تنها ماهیگیران محلی، چند سایبان برای استراحت موقت خود ساخته اند. در روبروی این جزایر، ساحل شنی قرار دارد که مکان مناسبی برای تغذیه پرندگان دریایی است. چشم انداز بی نظیر این جزایر مشرف به تنگه هرمز، جزیره لارک و همه زیبایی های ساحل و پرندگان است. جزایر ناز موقعیت زیستگاهی غنی برای آبزیان و حتی مقصد مناسب کوچ زمستانی پرندگان مهاجر هستند. در محدوده 2 کیلومتری جزیره شاهد وسیع ترین بستر مرجان های دریای به خصوص مرجان های آبسنگ ساز هستید. دلفین های خلیج فارس و صدف های اسرارآمیز مروارید ساز هم در این منطقه به راحتی دیده می شوند.

 

جزایر ناز کجاست؟

جزایر ناز شامل سه جزیره است که در 22 کیلومتری شهر قشم در امتداد اسکله صیادی شهر سوزا در غرب، تا صخره لاک پشت ها و روستای ریگو در شرق قرار دارد. این سه جزیره در مجموع مساحتی حدود 30 هزار متر دارند و دارای دیواره های صخره ای به ارتفاع 5 تا 10 متر هستند.

 

چرا باید از جزایر ناز بازدید کنید؟

در جزایر ناز به معنای واقعی آرامش، دست می یابید و از طرفی وجود صدف‌ها و مرجان‌ها در طرح‌ها و رنگ‌هاى مختلف، اشتیاق و هیجان شما را برای بازدید از منطقه دو برابر می کند. اگر از دوستداران غواصی هستید در محدوده ی این جزایر سایت های بکر و اسرارآمیزی در انتظارتان نشسته است. همچنین این جزیره، محل مناسبی برای یافتن سوژه های ناب عکاسی است.

 

نکات جالبی که باید درباره جزایر ناز بدانید!

- جزایر ناز در سمت جنوب قرار گرفته اند و در زاویه ای قرار دارند که باد از پشت به آنها می وزد. زمان برخورد باد با صخره های این جزیره از اطراف آنها پهلو گرفته و به جای اینکه امواج دریا را به سمت ساحل هدایت کند باعث پیوستن آنها در هنگام مد و شکافتن  در زمان جزر می شود و اینگونه پدیده جزر و مد باعث اتصال جزیره با خشکی می شود.

- این جزایر تا حدود 50 سال گذشته مسکونی بوده اند اما امروزه تنها  به عنوان مکانی برای صیادی استفاده می شوند.

- مردمان بومی این منطقه به جزایر ناز، "دو گرده" هم می گویند؛ یعنی مکانی که نیمی از روز در آب قرار دارد و نیمی دیگر به خشکی وصل می شود.

- شن و ماسه سواحل ناز مانند سواحل بندرعباس گِلی و چسبنده نیست و می توانید لحظات خوبی را صرف پیاده روی و عکاسی کنید، بدون آنکه کثیف و خاکی شوید!

 

توصیه لحظه آخری

برای رسیدن به این جزیره ی شگفت انگیز تنها 6 ساعت زمان دارید! بنابراین با توجه به این زمان کم که آب دریا در حالت جزر قرار می گیرد، با مردم محلی که با این شرایط بیشتر آشنا هستند همراه شوید تا لحظات خوبی را در این جزایر آرامش بخش تجربه کنید.

09309871159