شماره تماس 09309871159

بهترین پاتوق های اسکی دنیا | لیست معرفی+عکس

یکی از بهترین تفریحات فصل زمستان، اسکی در پیست های پوشیده از برف است. لحظه آخری در این مطلب لیستی از بهترین مکان های اسکی دنیا را معرفی کرده است؛ با ما همراه باشید.

 

 

برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی، اسکی یکی از مهیج ترین تفریحات است. پیست های اسکی زیادی در دنیا وجود دارند که اوج لذت و هیجان را برای کسانی که در آنها اسکی می کنند، ایجاد می کنند. در این مطلب به معرفی بهترین پاتوق های اسکی دنیا می پردازیم؛ از معروف ترین پاتوق های اسکی اروپا شروع می کنیم تا به پاتوق ها و تفریحگاههای در حال پیشرفت شیلی و یکی از محبوب ترین جاها برای اسکی در ژاپن می رسیم!

 

قاره اروپا

 

- مربیل فرانسه

مریبل از پاتوق های اسکی محبوب فرانسه می باشد  که در منطقه معروف اسکی Trois Vallees واقع شده است. این تفریحگاه اسکی از 180 بالابر، 335 مسیر اسکی که در مسافتی بیش از 600 کیلومتر امتداد یافته اند و بیش از 100 کیلومتر مسیر مسابقه تشکیل شده است. مریبل که میزبانی المپیک زمستانی سال 1992 را بر عهده داشت، دو اسنو پارک دارد که بیش از 2 کیلومتر مسیر لوژ سواری، امکانات اسکی خانوادگی و همینطور امکاناتی برای اسکی بازهای دارای معلولیت جسمی در آنها وجود دارد. فصل اسکی در مریبل طولانی بوده و از اوایل دسامبر شروع می شود و تا اواخر آوریل ادامه دارد.

 

- چامونیکس فرانسه

چامونیکس یکی از مقاصد معروف اسکی در اروپا می باشد و در لیست بسیاری از اسکی بازهای قهار قرار دارد. چامونیکس با وجود 4 منطقه اسکی و داشتن یکی از باشکوه ترین پیشینه های اسکی در دنیا و مرتفع ترین قله اروپا، مون بلان (Mont Blanc)، میزبانی اولین المپیک زمستانی را در سال 1924 بر عهده داشت. چامونیکس به خاطر پیست اسکی همراه با ماجراجویی و مسیرهای مختلفی که دارد، معروف شده است و از یخچال های طبیعی و دامنه های شیب دار عبور می کنند. در اینجا همچنین مسیر مخصوص مبتدی ها هم وجود دارد. بنابراین چامونیکس دقیقا همان جاییست که همه می توانند از آن لذت ببرند.

 

- زِرمات سوئیس

سوئیس از جمله کشورهایی است که تفریحگاه و پاتوق اسکی فراوان دارد و انتخاب یکی از آنها بین گزینه های پیش رو کار سختیست. اما پاتوق زرمات با پس زمینه "مترهورن" از بقیه بهتر است. به دلیل ارتفاع زیاد این پاتوق اسکی در سرتاسر تابستان هم مثل زمستان، اینجا پر از اسکی باز و علاقه مندان به اسکی می باشد. زومات دارای پیست اسکی، اسنو پارک برای اسنو بورد و اسکی بازهایی که به سبک آزاد اسکی می کنند، می باشد.

 

- سنت آنتوان اتریش

سنت آنتوان یکی دیگر از پاتوق های اسکی معروف اروپا می باشد که در دامنه کوههای آلپ در غرب اتریش واقع شده است. سنت آنتوان قبل از اینکه به یکی از اولین پاتوق ها و تفریحگاههای اسکی در دنیا تبدیل شود یک دهکده بود. سنت آنتوان همچنین اولین مدرسه اسکی دنیا و یکی از بهترین برف ها را در اروپا برای اسکی کردن دارد. سنت آنتوان این مزیت را مدیون بارش مکرر برف است که به خوبی شیب های مخصوص اسکی را می پوشاند. سنت آنتوان علاوه بر اینکه جای فوق العاده ای برای اسکی می باشد، تفریحات بعد از اسکی بسیار عالی دارد که بیشتر به خاطر آنها معروف شده است. بعد از یک روز اسکی کردن توریست ها به موزرویرت (Mooserwirt) می روند تا نوشیدنی و برگر بخورند و به آهنگ های هیجان آور گوش دهند.

 

- سیرا نوادا اسپانیا

سیرا نوادا جاییست که جنوبی ترین پاتوق اسکی اروپا در آن واقع شده است. در سیرا نوادا اسکی بازها می توانند شور و هیجان غیر واقعی را با اسکی در هنگام صبح در سراشیبی ها تجربه کنند و بعد از ظهر همان روز در ساحل جنوبی اسپانیا حمام آفتاب بگیرند. گرچه پاتوق های اسکی اسپانیا به اندازه فرانسه و اتریش و سوئیس معروف نیستند، اما گزینه بسیار خوبی خواهند بود؛ اگر به دنبال پیست های هیجان انگیز و قیمت غذا و اقامت قابل قبول تری هستید. این پاتوق اسکی در 32 کیلومتری شهر گرانادا و در ارتفاع 3300 متری واقع شده است. سیرا نوادا همچنین پیستی با سقوط عمودی 1200 متر دارد که بسیار هیجان انگیز است. تفریحگاه اسکی سیرا نوادا بیش از 106 کیلومتر سراشیبی و 24 مسیر دارد که از آسان تا خیلی سخت طبقه بندی شده اند.

 

- باتسکو بلغارستان

اگر به دنبال یک پاتوق اسکی مقرون به صرفه و متناسب با بودجه خود هستید، پیست اسکی بانسکوی بلغارستان می تواند بهترین گزینه باشد. بانسکو محبوب ترین پاتوق اسکی واقع در کوههای پیرین (Pirin) در جنوب غربی بلغارستان می باشد که با پایتخت بلغارستان (صوفیه)، 160 کیلومتر فاصله دارد. پاتوق اسکی بانسکو دارای یک پیست اسکی 70 کیلومتری و همینطور یک پارک تفریحی و یک نیم لوله برای اسنو بورد می باشد. در حالیکه بانسکو به اندازه تفریحگاههای اسکی بزرگتر واقع در دامنه های آلپ توسعه نیافته؛ چه شما مبتدی باشید یا ماهر، گزینه خوبی برای داشتن یک تعطیلات اسکی قابل قبول می باشد.

 

- ریکگرانسن سوئد

ریکگرانسن یکی دیگر از پاتوق های اسکی اروپاست که شباهتی به سایر تفریحگاههای اسکی ندارد. ریکگراسن شمالی ترین پاتوق اسکی دنیا می باشد که در 200 کیلومتری شمال دایره قطب شمال در "لاپلند" واقع شده است. در پاتوق ریکگرانسن به خاطر زمستان های تاریک و بی اندازه سرد، فصل اسکی از فوریه شروع و تا ژوئن ادامه دارد؛ به همین دلیل ریکگرانسن به یک مقصد اسکی عالی در بهار و یا اوایل تابستان برای علاقه مندان تبدیل شده است. توریست ها و مسافران می توانند با استفاده از نور آفتاب نیمه شب اسکی کنند که جادویی ترین تجربه اسکی در دنیا می باشد! در اینجا مسیرهای خارج از پیست بسیار خوبی هم وجود دارد و اگر قادر به اسکی در سراشیبی نیستید می توانید سورتمه سوار شوید یا با تور اسنو موبیل (اتومبیل مخصوص حرکت روی برف) همراه شوید.

 

 

قاره آمریکای شمالی

 

- ویستلر کانادا

معروف ترین پاتوق اسکی کانادا، ویستلر است که در شمال ونکوور و در بریتیش کلمبیا واقع شده است. ویستلر همچنین میزبانی المپیک زمستانی را در سال 2010 بر عهده داشته است. این پاتوق هر ساله از بیش از 2 میلیون توریست استقبال می کند. منطقه اسکی ویستلر با وسعت 8 هزار هکتار یکی از بزرگترین پاتوق های اسکی دنیا می باشد. به خاطر میزبانی المپیک زمستانی تمام امکانات پیست اسکی ویستلر به روز شده اند و سرمایه گذاری زیادی در اینجا صورت گرفته است. پیست اسکی ویستلر یک پاتوق خانوادگی هم می باشد. روستای جالب ویستلر یک مکان دوستداشتنی برای گشت و گذار است و در آن گزینه های پس از اسکی زیاد خانوادگی و همینطور مخصوص شب زنده داری هم وجود دارد.

 

- ویل کلرادو آمریکا

پاتوق و پیست اسکی ویل در کلرادو یکی از بزرگترین پاتوق های اسکی در مساحتی بیش از 500 هزار هکتار می باشد. این مکان از سه منطقه و 193 مسیر طبقه بندی شده از مبتدی تا متوسط و پیشرفته، تشکیل شده است. این محل هم یک پاتوق خانوادگی با انواع مختلفی از سرگرمی ها و بازی ها برای سرگرم شدن کودکان می باشد. همچنین دو اسنو پارک که سوپر پایپ هم دارند در اینجا وجود دارد. فصل اسکی در ویل کلرادو از نوامبر شروع و تا آوریل ادامه دارد.

 

 

قاره آمریکای شمالی

 

- واله نوادو شیلی

یکی دیگر از پاتوق های اسکی معروف دنیا واله نوادو در شیلی می باشد که یک روز با پایتخت شیلی سانتیگو فاصله دارد. واله نوادو یک پاتوق عالی برای همه از خانواده ها تا اسنوبورد بازهای قهار می باشد. واله نوادو در ارتفاعات کوههای آند واقع شده و یک منطقه اسکی 800 هکتاری را در بر می گیرد. پاتوق نوادو توسط گروهی فرانسوی کشف شد که می خواستند یک تفریحگاه به تقلید از تفریحگاههای اسکی فرانسوی در دامنه کوههای آند بسازند. این تفریحگاه اسکی که در اواخر دهه 80 افتتاح شده از آن زمان تا کنون، پیشرفت زیادی داشته است. در حال حاضر این پیست پودر اسکی بسیار خوبی دارد، در اینجا همچنین می توانید هلی اسکی را تجربه کنید. فصل اسکی در پاتوق واله نوادو از ژوئن تا اکتبر ادامه دارد.

 

 

قاره آسیا

 

- نیسکو ژاپن

یکی از محبوب ترین و معروف ترین مناطق برای اسکی در آسیا جزیره شمالی هوکایدو در ژاپن می باشد. در این پاتوق مناظر شگفت انگیزی از آتشفشان خاموش کوه Yotei را می توانید ببینید. در پاتوق نیسکو 4 پیست متصل به هم در منطقه اسکی به مساحت 800 هکتار وجود دارد. در پاتوق نیکسو تفریحات شبانه خوبی هم وجود دارند که قابل رقابت با تفریحات شبانه یک شهر بزرگ هستند. در اینجا همچنین تعداد زیادی چشمه آبگرم وجود دارد که در آنها می توانید عضلات گرفته خود را ماساژ دهید. در پیست اسکی نیسکو فصل اسکی معمولا از نوامبر شروع می شود و تا اوایل مه ادامه دارد.

09309871159