شماره تماس 09309871159

بازار مدینه الجمیرا دبی | از محبوب ترین مکان های توریستی دبی

اگر به دبی سفر کرده باشید، حتما نام سوق یا بازار مدینه الجمیرا را شنیده اید. لحظه آخری در این مطلب این بازار سنتی را معرفی کرده است؛ با ما همراه باشید.

 

 

 

مدینه الجمیرا

همه کسانی که به دبی سفر می کنند؛ چه اقامت کوتاهی داشته باشند چه اقامت شان طولانی باشد، حتما باید سری به بازار مدینه الجمیرا (سوق مدینة الجمیرا)، بزنند. در مدینه الجمیرا که یکی از پرطرفدارترین جاذبه های توریستی دبی می باشد، مدرنیته و فرهنگ در یک جا و به شکل ایده آلی در هم ادغام شده اند. در زبان عربی سوق به معنای بازار است و سوق مدینة الجمیرا به معنی بازار مدینه الجمیرا می باشد. مدینه الجمیرا در پایان خیابان جمیرا و در یک کیلومتری برج العرب، هتل جمیرا بیچ و پارک آبی وایلد وادی واقع گردیده است. با ما همراه باشید تا به نکات بیشتری در رابطه با این بازار پی ببرید.

 

بازار مدینه الجمیرا تقلیدی از بازارهای سنتی ایرانی با همان معماری می باشد که با کافه ها و رستوران های مدرن ترکیب شده است. علاوه بر شکل دالان مانند و سقف های قوسی شکل این بازار که شما را به یاد بازارهای قدیمی ایران می اندازد، بادگیرهایی به شکل بادگیرهای قدیمی در این بازار وجود دارند که بسیار شبیه به بادگیرهای شهرهای کویری ایران و خصوصا یزد می باشد. طراحی این بادگیرها به گونه ای می باشد که به خنک شدن هوای گرم بیابانی در سال های دور و زمانی که سیستم تهویه مطبوعی وجود نداشت، کمک می کرد. با این وجود، در بازار مدینه الجمیرا چیزی بیشتر از معماری زیبا در انتظار شماست. این سوق یا بازار سنتی پر از مغازه های سنتی است که در آنها همه چیز از سوغاتی گرفته تا وسایل دکوری ساخت منطقه، به فروش می رسد. بیشتر مغازه های این بازار کوچک بوده و بیشتر روی سبک بازار بودن مکان تاکید شده است. در اینجا توریست ها می توانند اجناسی که ساخت کشورهای خاورمیانه است؛ از بشقاب های ترکی تا فرش ایرانی را بخرند.

 

بازار مدینه الجمیرا علاوه براینکه یک بازار به سبک بازارهای سنتی عربی می باشد، یکی از مراکز تفریحات شبانه پر رونق دبی هم به حساب می آید. مدینه الجمیرا مکانی پر از کافه  و رستوران می باشد و می توان آخر هفته ها به این مکان تفریحی جذاب رفت و شبی پر از تفریح و سرگرمی را در آنجا تجربه کرد. در اینجا می توانید تفریحات مختلف نظیر خوردن غذا در رستوران های بسیار شیک و عالی، نوشیدن انواع نوشیدنی های خنک، گوش دادن به موسیقی در کافه و یا رفتن به کافه ای هیجان انگیز و پر جنب و جوش را تجربه کنید. بازار مدینه الجمیرا همچنین به خاطر داشتن تعداد زیادی قلیان سرا که در دبی به آنها شیشا (Shisha) می گویند، معروف است.

 

شاید آنچه بازار مدینه الجمیرا را به یکی از محبوب ترین نقاط توریستی در دبی تبدیل کرده، امکان تماشای یک منظره کامل از برج العرب باشد. برج العرب تنها هتل هفت ستاره دنیا در دبی می باشد که شناخته شده ترین مکان در کل امارات است. در مدینه الجمیرا توریست ها می توانند یک عکس منحصر بفرد از این هتل معروف بگیرند که معماری آن کاملا در تضاد با بادگیرهای سنتی بازار مدینه الجمیرا می باشد. بسیاری مدینه الجمیرا را شبیه کانال های ونیز ایتالیا می دانند که البته در واقع تقلیدی از یونان می باشد و در زمانی ساخته شده که جمعیت دبی خیلی قبل تر از اینکه نفت کشف شود شروع به رشد نمود و اقتصاد امارات رونق گرفت.