شماره تماس 09309871159

شاد ترین و رنگی ترین خیابان های اروپا را بشناسید

اروپا قاره ای سرسبز با کشورها و شهرهای زیبا و جذاب می باشد که خیابان های آن بخشی از این زیبایی محسوب می شوند. در این مطلب تعدادی از معروف ترین خبابان های رنگی در اروپا معرفی شده است.

 

 

اروپا با وجود دارا بودن زیباترین و مدرن ترین شهرها و همچنین سرسبزترین مناطق و دور افتاده ترین روستاها، گنجینه ای بی نظیر از مکان های شاد و رنگارنگ برای تفریح و گشت و گذار می باشد. با ما همراه باشید تا با تعدادی از مورد توجه ترین و محبوب ترین خیابان های اروپا که پر از رنگ و شادی هستند، آشنا شوید؛ خیابان هایی که دیدن و قدم زدن در آنها برای یکبار، تجربه ای فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد زد.

 

کولمار فرانسه (Colmar)

اولین جایی که با آن آشنا می شوید کولمار فرانسه است که به خاطر داشتن خیابان های محبوب و شاد یکی از زیباترین شهرهای اروپا می باشد. در خیابان های این شهر (که متعلق به قرون وسطی است)، می توانید انفجاری از رنگ ها را ببینید. کولمار ملقب به "Little Venice" شهری منحصر بفرد با ترکیبی از معماری آلمانی و فرانسوی می باشد که همواره توریست ها را مجذوب خود می کند.

 

هپی ریزی هائوس آلمان (Happy Rizzi Haus)

خیابان هپی ریزی هاوس یکی دیگر از خیابان های محبوب اروپا می باشد که توسط هنرمند آمریکایی به نام "جیمز ریزی" و به سبک گرافیکی مختص او نقاشی شده است. در خیابان هپی ریزی، لذت و شادی بین ساکنین جوان و سالخورده تقسیم شده است. نقطه عطف این خیابان، آکرهوف (Ackerhof) می باشد که توسط کنراد کلوتر طراحی شده است. آکرهوف مجموعه ای از دفاتر و ادارات با پنجره های نا متعارف و برجسته کاری های زیباست که رنگ آمیزی آنها تقلیدی از سبک جیمز ریزی می باشد.

 

لامورالا روجا اسپانیا (La Muralla Roja)

لامورالا روجا هم از خیابان های رنگی و شاد اروپا می باشد که در کشور اسپانیا قرار دارد. لامورالا روجا به زبان اسپانیایی به معنی دیوارهای قرمز می باشد. این خیابان هم از خانه هایی با دیوارهای قرمز تشکیل شده است؛ دیوارهای قرمز رنگ احتمالا نمادی از یک نقاشی M.C.Escher و در واقع نمادی از سنت های به کار رفته دربخش های شمالی آفریقا می باشد که با استفاده از فضای عمومی و خصوصی به اجرا در آمده است. خالق این اثر "ریکاردو بوفیل" است که در سال 1973 آن را خلق نمود. رد وال (Red Wall) با الهام از آثار معمار مکزیکی لوئیس باراگان ساخته شده است. در خلق این شاهکار دیوارها به عنوان سازه های صورتی (که به چشم می آیند) وارد معماری ساختمان شده اند.

 

بورانو ایتالیا (Burano)

جزیره بورانو واقع در ایتالیا هم یکی دیگر از مناطق در اروپا می باشد که خیابان های آن به خاطر وجود ساختمان های رنگارنگ بسیار شاد و سرزنده اند. در بورانو با دیدن خانه های ماهیگیران که در تالاب های ونیز ساخته شده و با رنگ های شاد نقاشی شده اند، قطعا میخکوب می شوید. در نقاشی این خانه ها از یک ترتیب رنگ بدون تغییر و ثابت استفاده شده است و نکته جالب در این جزیره اینستکه از زمان مسکونی شدن آن، ساکنین نمی توانند بدون اجازه دولت خانه خود را رنگ کنند!

 

میدان استورتورگت استکهلم سوئد (Stortorget)

استورتورگت قدیمی ترین میدان استکهلم (پایتخت سوئد) می باشد. این میدان به خاطر دو چیز میدانی معروف و شناخته شده است؛ اولی بازار معروف کریسمس و دومی خانه های بازگانان متعلق به قرن هفدهم که با رنگ های برجسته و جذابی نقاشی شده اند. ساختمان های قرمز، زرد و سبز این میدان قدیمی واقع در قلب اولد تاون (Old Town) زندگی در سال های دور را در منطقه اسکاندیناوی به تصویر می کشند. این ساختمان های زیبا همچنین برای گرفتن عکس بهترین پس زمینه را می سازند.

 

منطقه نایهِیوِن کپنهاگ دانمارک (Nyhavn)

نایهِیوِن کپنهاگ یکی دیگر از نقاط شاد و رنگی اروپا می باشد. نایهِیوِن در واقع یک بندرگاه قدیمی با تعداد زیادی ساختمان های شاد و رنگی قرن هفدهمی می باشد که شمال کپنهاگ را تشکیل می دهد. این منطقه همچنین محل زندگی نویسنده معروف، "هانس کریستین آندرسن" نیز بوده است.

 

میدان اصلی پوزنان لهستان (Poznan)

میدان بازار قدیمی پوزنان واقع در لهستان، یکی دیگر از میدان های رنگی و شاد اروپا می باشد. دورتا دور این میدان را خانه بازگانان احاطه کرده است. خانه ها به شکل زیبایی با رنگ های شاد آبی، سبز و زرد مدیترانه ای رنگ شده اند. بیشتر قسمت های میدان پوزنان در جنگ جهانی دوم ویران شد، اما در دهه 1950 با دقت زیادی بازسازی گردید. در نتیجه این بازسازی هر ساختمان به صورت جداگانه با تزئینات مختلف باشکوه و کتیبه های زیبا، آراسته شد.

 

ورنازا ایتالیا (Vernazza)

شهر ساحلی ورنازا واقع در کشور ایتالیا یکی دیگر از شهرهای شاد و و رنگی اروپا می باشد که بخشی از Cinque Terre Italian Riviera را تشکیل می دهد. توریست های  ورنازا در بدو ورود با خانه های تابستانی جذابی مواجه می شوند که با رنگ های نارنجی و زرد نقاشی شده اند. بنابر افسانه های محلی ماهیگران خانه های خود را با رنگ های زرد و نارنجی نقاشی می کردند تا از دریا قابل دیدن باشند. البته به احتمال زیاد استفاده از این تنوع رنگی بینظیر به خاطر کشاندن توریست ها و هجوم آنها به این شهر ساحلی، بعد از امکان دسترسی به روستاهای دورافتاده با شبکه راه آهن در دهه 1970 بوده است.

 

خیابان روو کِرِمیوکس پاریس فرانسه (Rue Cremieux)

روو کرمیوکس یکی دیگر از خیابان های رنگی و شاد اروپا می باشد که در شهر عشاق؛  پاریس واقع شده است. با یک پیاده روی کوتاه از محله دوازدهم گار دی لیون می توانید به این خیابان با خانه های زیبا برسید و از شلوغی و سرو صدا خلاص شوید. در این خیابان همچنین می توانید از تماشای گلدان های سفالی پرگل و قاب پنجره های پر از گلدان گل لذت ببرید. نام این خیابان برگرفته از وزیر سابق دادگستری پاریس یعنی "آدولف کرمیوکس" می باشد که صاحب مجموعه ای از خانه های رنگی و شاد این خیابان است.

 

خیابان نوا دو کاروالهو لیسبون پرتغال (Nova Do Carvalho)

نوا دو کاروالهو یکی دیگر از خیابان های شاد و محبوب در اروپا می باشد که در شهر لیسبون پرتغال واقع شده است. این خیابان به خاطر ساختمان های کاشی کاری شده و زیبایش از خیابان های معروف اروپا به حساب می آید. تعداد زیادی ساختمان مثل این ساختمان های رنگی و زیبا را می توانید در لیسبون قدیمی هم پیدا کنید. خیابان صورتی نوا دو کاروالهو اثر مشترک معمار معروف "خوزه آدریو" و شورای شهر لیسبون می باشد که تحت پروژه ایجاد نسل نو و مثبت از خیابان ها، ساخته شده است.

09309871159