شماره تماس 09309871159

12 دلیل برای اینکه چرا همه عاشق پاریس می شوند!

شاید اولین چیزی که بعد از شنیدن نام پاریس در ذهنتان نقش می بندد، برج ایفل باشد؛ برجی بینظیر که به نوعی نماد شهر پاریس است. اما جالب است بدانید که این برج همه زیبایی و جذابیت شهر پاریس نیست! در این مطلب تعدادی از دلایلی که  باعث جذب توریست های زیادی به این شهر رویایی شده است (غیر از برج ایفل)، معرفی می گردند.

 

 

پاریس بعنوان پایتخت فرانسه، شهری با رودخانه های زیبا، معماری جذاب و چشم نواز، غذاهای خوشمزه و همینطور فرصت های بی شمار برای کشف آثار هنری، فرهنگی و تاریخی می باشد که همه اینها به تنهایی برای اینکه عاشق پاریس شوید کافیست. با وجود این، دلایل دوست داشتن پاریس به اندازه خود شهر پاریس متنوع و متعدد می باشد. با ما همراه باشید تا با تعدادی از دلایل مختلف برای دوست داشتن پاریس آشنا شوید.

 

در همه جای پاریس می توانید از دیدن رودخانه لذت ببرید

یکی از دلایل مهمی که همه پاریس را دوست دارند، دیدن رودخانه در اکثر نقاط شهر است. پاریس شهریست که می توانید در آن مناظر جادویی را در کنار رودخانه ای که از قلب شهر عبور می کند، ببینید. امتداد رودخانه، بهترین مسیر برای گشت و گذار در پاریس با پای پیاده است. تاریخ پاریس هم به شکل منحصر بفردی به رودخانه گره خورده است، چون رودخانه در طی چند قرن یکی از قدیمی ترین مسیرهای تجاری قبایل مهاجر، رومی ها و وایکینگ ها بوده است. امروزه هم با وجود زمین های بازی، نیمکت ها، مکان های عمومی و جداول بازی برای چک کردن در طول راه، در پیمودن مسیر کنار رودخانه هیچ وقت خسته نمی شوید. در این پیاده روی در امتداد رودخانه می توانید گشتی در غرفه های اطراف بزنید و کتاب های منحصر بفرد، پوسترها، آثار هنری و جواهرات بدلی زیبایی را پیدا کنید یا سوار یکی از قایق های تفریحی هیجان انگیز شوید.

 

پل های زیبا

یکی دیگر از دلایلی که همه پاریس را دوست دارند وجود پل های متعدد در این شهر زیبا می باشد. در پاریس 37 پل منحصر بفرد وجود دارد. هر کدام از این پل ها از قدیمی ترین شان- Pont Neuf (که برخلاف قدمت اش به معنی "پل جدید" است)- با سطوح سنگی کنده کاری شده تا پل Love Lock (پل قفل عشق) و پل پونت دس آرت (Pont des Arts)، با سبک معماری خاصی ساخته شده اند و آثار منحصر بفردی در تاریخ پاریس می باشند. این پل ها همچنین از مکان های محبوب پاریس هستند. هر کدام از این پل ها داستان خود را دارند و با دیگری متفاوت است؛ در واقع دنبال کردن هر کدام از این پل ها به ماجراجویی و کاوش تازه ای ختم می شود.

 

پاریس در قلب اروپا قرار دارد

دلیل دیگری که به خاطر آن همه پاریس را دوست دارند، موقعیت مکانی بسیار عالی و بودن آن در قلب اروپا می باشد. پاریس به خاطر داشتن قطارهای سریع السیر و تخفیف های زیادی که شرکت های هواپیمایی ارائه می کنند، قطب اصلی سفر در اروپا محسوب می شود. البته فرانسه جاهای دیگری به غیر از پاریس هم دارد که آداب و رسوم و فرهنگ خاص خود را دارند.

 

حمل و نقل شهری در پاریس بسیار آسان است

دلیل بعدی که به خاطر آن اکثر توریست ها پاریس را دوست دارند، سهولت گشت و گذار در این کلان شهر می باشد؛ پاریس علیرغم اینکه یک کلان شهر شلوغ است برای گشت و گذار شهر کاملا راحتی است. این سهولت و راحتی را مدیون سازمانی هستند که مسئولیت سازماندهی مجدد و بازسازی شهر پاریس را بر عهده داشت؛ وظیفه عظیمی که در سال 1853 شروع شد و در سال 1870 خاتمه یافت. در نتیجه طرح بازسازی این سازمان، پاریس به بیست محله تقسیم شد. در پاریس با وجود علائم و نشانه هایی که شماره محله ها و مناطق را نشان می دهند، براحتی  می توانید بگویید که در کدام محله هستید. با این گزینه ها می توانید براحتی به دور و اطراف پاریس برسید: مترو، اتوبوس، قطارهای RER، دوچرخه های کرایه ای، یا با پای پیاده.

 

هنر و تاریخ بی پایان پاریس

یکی دیگر از دلایلی که همه پاریس را دوست دارند وجود موزه ها و مراکز هنری و تئاتر و اپرا در پاریس می باشد. اگر عاشق موزه ها هستید، خبر خوشحال کننده ای که برای شما وجود دارد این است که در پاریس بیش از 153 موزه وجود دارد. برجسته ترین و قابل توجه ترین موزه های هنری و تاریخی پاریس عبارتند از موزه لوور، موزه اورسای، اورنجری، سنتر پومپیدو. این موزه های تاریخی و هنری را می توانید دقیقا در قلب شهر پیدا کنید. در پاریس علاوه بر موزه ها و صحنه های فرهنگی چیزهای دیگری مثل موزه کارناوال هم وجود دارند که نگاه جالبی به تاریخ پاریس به عنوان یک شهر دارند. از مراکز هنری دیگر پاریس باید به باغ مجسمه رودین اشاره کرد که در آن می توانید دقیقا در کنار تینکر اند گیت آو هل (Thinker and Gates of Hell) بایستید و آن را از نزدیک تماشا کنید یا وارد تونل های درهم ریخته کاتاکومب شوید. بهتر است بدانید در پاریس اولین یکشنبه هر ماه می توانید از تعداد زیادی از موزه ها رایگان دیدن کنید.

 

صداهای جادویی که از قسمت های مختلف پاریس به گوش می رسد

صداهای جادویی که از این شهر به گوش می رسد می تواند دلیل دیگر دوست داشتن پاریس باشد. در پاریس یکی از صداهای خوشایند، صدای زنگ جادویی کلیساهاست. صدای خوشایند دیگر، صدای گفتگوی افراد به چندین زبان مختلف است. صدای پای شما روی خیابان های سنگفرش شده پاریس هم می تواند صدای بسیار خوشایندی باشد. صدای گاز زدن به یک باگت تازه در نانوایی های پاریس هم برای اکثر افراد خوشایند است. صدای خوشایند دیگر صدای ooh گفتن دسته جمعی افراد است، زمانی که چراغ های برج ایفل در شب روشن می شود. صدای سریع فلش دوربین ها زمانیکه توریست ها از مونالیزا عکس می گیرند از صداهای خوشایند دیگریست که در پاریس قابل شنیدن است. مهم نیست که کجا هستید، اگر دقایقی چشم های خود را ببندید، می توانید پاریس را از طریق جادوی ارتعاش صداها تجربه کنید که هر لحظه با لحظه بعد فرق می کند.

 

هر هفته در پاریس می تواند، هفته مد باشد

دلیل بعدی اینکه چرا همه عاشق پاریس می شوند این است که پاریس شهری بسیار مطابق مد می باشد. در پاریس برای دیدن برندهای لوکس مانند لوئیس ویتون، چنل، گوچی، جیمی چو و ... مکان های ویژه ای وجود دارند. البته برای فرانسوی ها، مد و فشن چیزی فراتر از برچسب ها و خرید کردن می باشد. مردم در پاریس همیشه خوب  لباس می پوشند؛ در پاریس هیچ وقت افراد را با لباس منزلی مثلا در نانوایی یا خواربار فروشی نمی بینید. در عوض مردم با فرهنگی را می بینید که همیشه  تمیز و مرتب اند؛ چه زمانی که سر کار می روند چه زمانی که می خواهند در پارک قدم بزنند.

 

کافه های متعدد و متنوع پاریس

کافه های پاریس و فرهنگ کافه رفتن، دلایل دیگری برای دوست داشتن پاریس هستند. وقتی می خواهید با پاریس عجین و در آن ادغام شوید، کافیست روی صندلی تراس یک کافه بنشینید و آنچه در شهر می گذرد را تماشا کنید؛ یا اگر می خواهید درباره جدید ترین نمایشگاه هنری در یکی از موزه ها بحث کنید یا به مناظره درباره یک مسئله سیاسی بپردازید یا مشکلات دنیا را حل کنید، کافیست به یکی از کافه های پاریس بروید. در سفر به پاریس به هیچ عنوان تجربه کافه های پاریسی را از دست ندهید. سنت کافه رفتن در پاریس به سال 1689 بر می گردد، وقتی اولین کافه به نام Café de Procope در پاریس افتتاح شد. این کافه که مکان ابتدایی آن در لاتین کوارتر بود، نویسندگان، مححقان و فیلسوفان زیادی مثل والتییر، روسو، دیدروت و حتی بنجامین فرانکلین متفکران بزرگ را به خود جذب نمود. متفکران بزرگ در این کافه به بحث و مناظره می پرداختند و این سنت تا به امروز پابرجا مانده است.

 

بازارهای پاریس

در بازارهای پاریس می توانید سرزندگی و نشاط در خرید کردن را تجربه کنید. وجود بازارهای جذاب و جالب در پاریس هم یکی دیگر از دلایلی است که افراد به خاطر آن عاشق پاریس می شوند. از بازارهای قابل توجه پاریس می توان به  Rue Montorgueilدر لاتین کوارتر اشاره کرد که معروف ترین خیابان برای خرید مواد غذایی می باشد. Rue Montorgueil هم یک مکان ویژه تهیه غذا ست که آشپزهای معروف دنیا در آن مشغول کارند. مایحتاج پیک نیک در کنار برج ایفل از قبیل گوشت، پنیر، نان و سایر مخلفات را می توانید در فروشگاههای مختلف Ruecler تهیه کنید. در Rue Dagueere در خیابان چهاردهم هم می توانید میوه ها و سبزیجات تازه را تهیه کنید. بازارهای روستایی هم در پاریس به شدت محبوب اند و در همه جای شهر و هر روز هفته می توانید یکی از آنها را پیدا کنید.

 

وجود موسیقی زنده در نقاط مختلف پاریس

دلیل دیگری که به خاطر آن همه عاشق پاریس هستند اجرای موسیقی زنده در همه جای این شهر می باشد. در پاریس هر لحظه می توانید منتظر اجرای یک کنسرت خودجوش در گوشه ای از خیابان باشید. در این کنسرت های خیابانی می توانید شاهد انواع سبک های موسیقی از کاملا کلاسیک تا رپ فرانسوی باشید. در عصرهای آفتابی تابستان معمولا یک موزیسین گیتار به دست یا همراه با پیانو را در کنار پل عابر پیاده در حال اجرا می بینید که با اجرای خود فضای کلاسیک و رمانتیکی را مثل چیزی که در فیلم وودی آلن از پاریس به تصویر کشیده شده، بوجود می آورند. در واقع پاریس بدون نوای آکاردیون که در همه جای شهر صدای آن شنیده می شود، بی معنی است. در عصرهای پاریس همیشه موزیسین هایی که به شکل کلاسیک آموزش دیده اند در جاهایی مثل گذرگاه موزه لوور یا خیابان هایی مثل Rue d Arcole بین هتل دی ویلا و نتردام، مترو پاریس، مترو باسیل دی لا ریپابلیکا و پله های گارنییر، اجرا دارند.

 

تماشای رقص موسیقی و تئاتر

چیزهای دیگری که با وجود آنها عاشق پاریس می شوید، تماشای رقص، موسیقی و تئاتر می باشد. پاریس شهریست که در آن براحتی می توانید تمام شب های هفته شاهد اجرای یک برنامه رقص، موسیقی یا تئاتر باشید. فصل اجرای اپرای باله پاریس از سپتامبر تا جولای می باشد. Les Etes de la Danse هم فستیوالی است که هر سال کمپانی رقص مختلفی را برای اجرا در تئاتر Chatelet به مدت چند هفته در تابستان دعوت می کند. در سال 2015 تئاتر دنس آمریکایی " آلوین آیلی" و در سال 2016 باله نیویورک سیتی به این فستیوال دعوت شدند. کنسرت های کلاسیک هفتگی هم در سنت چاپل، اگلیس لا مادلین، کاتدرال نتردام و سنت جرمن دس پاریس، اجرا می شوند. اپرای پاریس در سراسر سال در گارنییر و باسیل اجرا دارد. در فیل هارمونی هم همیشه برنامه جالب و شگفت آوری در حال اجرا می باشد. برای اطلاع از این برنامه ها کافیست پوسترهای موجود در ایستگاههای مترو را چک کنید.

 

نانوایی و داروخانه در هر خیابان پاریس وجود دارد

مورد آخری که شاید از قرار داشتنش در لیست ما تعجب کنید، نانوایی ها و داروخانه های متععدد پاریس است! در حین گشت و گذار در پاریس لازم نیست نگران گرسنگی یا درد گرفتن پاهایتان در اثر پیاده روی زیاد روی سنگفرش ها باشید؛ خوشبختانه چیزی که در پاریس فراوان است، داروخانه و نانوایی است. در پاریس با چند دقیقه پیاده روی به نانوایی و داروخانه می رسید. در نانوایی های پاریس می توانید شیرینی های خوشمزه ای که خیلی زود آماده می شوند، ساندویچ ها و نوشیدنی های خنک بخورید و در داروخانه با بانداژ پای آسیب دیده خود را ببندید و به مسیرتان ادامه دهید. با وجود این داروخانه ها و نانوایی ها در سفر به پاریس به ندرت در طول روز یک لحظه از وقت تان تلف می شود.

09309871159