شماره تماس 09309871159

10 تا بهترین جاذبه های دیدنی چین را بیشتر بشناسید

چین بعنوان پرجمعیت ترین کشور جهان از جنبه های مختلف، کشوری حائز اهمیت است و جاذبه های دیدنی و گردشگری یکی از آنهاست. سالانه گردشگران زیادی از شهرهای مختلف و دیدنی های چین بازدید می کنند و تور چین همواره یکی از تورهای پرطرفدار آسیایی به حساب می آید. لحظه آخری در این مطلب 10 تا برترین و معروفترین جاذبه های گردشگری چین را معرفی کرده است؛ پس با ما همراه باشید.

 

 

چین کشوری با طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری مختلف است؛ از آثار تاریخی و باستانی گرفته تا شهرهای مدرن و جاذبه های تفریحی جدید و بروز! تاریخ غنی چین و مکان های تاریخی آن نقش محوری و اساسی در لیست 10 جاذبه برتر این کشور دارند. "شهر ممنوعه" که زمانی محل سکونت و زندگی 9 هزار خدمتکار و اعضای خانواده سلطنتی بود، از جاذبه های بی رقیب کشور چین در کنار دیوار بزرگ چین می باشد که در دنیا بینظیر است. هر ساله میلیون ها نفر از دیوار بزرگ چین که بزرگترین سیستم دفاعی در دنیاست دیدن می کنند. تعداد مکان های دیدنی و توریستی چین بسیار زیاد است؛ با ما همراه باشید تا در ادامه با تعدادی از معروفترین آنها آشنا شوید.

 

شهر ممنوعه چین در پکن

اولین مکان دیدنی چین که حتما باید از آن دیدن کنید شهر ممنوعه (Forbidden City) است. شهر ممنوعه مرکز امپراتوری چین در طول سلسله مینگ و کوئینگ بوده است (1911-1416). زمانی که شهر ممنوعه در اوج رونق خود قرار داشت بیش از 9 هزار نفر در آن زندگی می کردند! امروزه شهر ممنوعه بزرگترین و سالم مانده ترین مجموعه از مجموعه قصرهای باستانی به جا مانده قدیمی در تمام دنیا می باشد.

شهر ممنوعه چین

 

دیوار چین در نزدیکی پکن

دیوار چین یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری چین در لیست ما می باشد که سمبل بی چون و چرای قدرت نظامی چینی های باستان به حساب می آید. دیوار بزرگ چین همچنین بزرگترین سیستم دفاعی نظامی دنیا می باشد. این دیوار که در شمال چین امتداد یافته است از دهانه رود Yalu River در شرق شروع و در Jiayu Pass در غرب به پایان می رسد. طول دیوار بزرگ چین 8851.8 کیلومتر برآورد شده است!

دیوار چین در پکن

 

سربازان سفالی چین در ژیان

جاذبه دیدنی مهم و قابل توجه بعدی لیست ما، تراکوتا واریِرز (Terracotta Warriours) یا سربازان سفالی چین می باشد. رئیس جمهور سابق فرانسه "ژاک شیراک" زمانی درباره این جاذبه چین اینطور اظهار نظر نمود : "کسی نمی تواند ادعا کند از چین دیدن کرده بدون اینکه تراکوتا واریرز را دیده باشد". سربازان سفالی چین یکی از برجسته ترین کاوش های باستان شناسی در قرن بیستم می باشد که در طول دهه 1970 کشف شده است.

سربازان سفالی چین در شهر ژیان

 

منطقه حفاظت شده پاندای عظیم الجثه چین در نزدیکی چِنگدو

پاندای عظیم الجثه حیوان بومی منطقه مرکز غرب و جنوب غربی چین و یکی از مخلوقات جذاب در دنیای وحش است که به خاطر بزرگی بلافاصله قابل تشخیص می باشد. در چین نفوذ تصاویر این خرس سیاه و سفید را تقریبا در تمام جنبه های زندگی مردم این کشور می توان مشاهده کرد. از پانداها اغلب به عنوان سفیرهای حسن نیت این کشور نیز استفاده می شود.

منطقه حفاظت شده پاندای چین

 

منطقه ساحلی باند چین در نزدیکی چِنگدو

جاذبه بعدی چین منطقه باند (The Bund) یا وایتان می باشد که یک منطقه ساحلی در شانگهای مرکزی است. منطقه باند از رود سوژو تا جین لینگ لیو در کرانه غربی رود هوآنگ پو امتداد یافته است و یکی از محبوب ترین و معروف ترین جاذبه گردشگری در شانگهای چین می باشد. این جاذبه دیدنی با ردیفی از ساختمان های کاملا سالم برجامانده از دوره مستعمره ای، تضاد جالبی با خط افق فوق مدرن پودونگ بوجود آورده است. اغلب این ساختمانهای زیبا به فروشگاههایF&B  و هتل تبدیل شده اند.

منطقه ساحلی باند چین در شهر شانگهای

 

منطقه هوآنگ لونگ چین در شانگهای

هوانگ لونگ مکان دیدنی بعدی در فهرست ما می باشد که بخاطر 5 جاذبه اصلی خود یعنی دریاچه های رنگین کمان، شن و ماسه های سنگ آهکی، قله های پوشیده از برف، دره های تنگ و عمیق و جنگل های بکر شناخته شده است. جاذبه اصلی منطقه هوانگ لونگ که همچنین به گلدن دراگون والی معروف است، دریاچه های سنگ آهکی بی شمار با قله 5.588 متری در پس زمینه این دریاچه ها می باشد.

منطقه هوآنگ لونگ چین در شانگهای

 

معبد بهشت چین در پکن

مجموعه پارک و معبد بهشت یک مکان دیدنی در جنوب پکن می باشد که دومین جاذبه محبوب گردشگری در این شهر محسوب می گردد. این مجموعه در سال 1406 توسط امپراتور سلسله مینگ، "یانگ لی" ساخته شده است که پر از مکان های سمبولیک با معماری بسیار زیبا می باشد. به خاطر گنبد آبی رنگ و شکل خاص این مکان به آن "معبد بهشت" می گویند.

معبد بهشت چین در پکن

 

شهر قدیمی لیجیانگ در شهر یونان چین

جاذبه بعدی که معرفی می کنیم شهر قدیمی لیجیانگ است. لیجیانگ بهترین شهر باستانی سالم به جا مانده از دوران گذشته در چین می باشد که پیشینه تاریخی آن به بیش از 800 سال قبل بر می گردد. لیجیانگ همچنین در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. زمانی شهر قدیمی لیجیانگ به خاطر قرار داشتن در مسیر تجاری باستانی Tea Horse Road بسیار رونق داشت و پر از مغازه های صنایع دستی بود و کوچه ها و خیابان های شهر با سنگهای قرمز رنگ فرش شده بودند.

شهر قدیمی لیجیانگ چین

 

کوه اِمی و بودای غول پیکر چین در نزدیکی چِنگدو

اِمی شان یک مکان مقدس و خنک کوهستانی می باشد که در 130 کیلومتری جنوب غرب چِنگدو واقع شده است و در بسیاری از عکس های مجلات و سایت های گردشگری بهمراه دیوار چین عکسش بعنوان شاخص ترین مکان گردشگری این کشور وجود دارد. لشان که محل قرار گرفتن بلندترین مجسمه ی بودای دنیا می باشد یک شهر در کنار ساحل رودخانه است؛ البته رودی که از کوه امی سرچشمه نمی گیرد بلکه سرچشمه آن  کوه دیگری است. در امتداد ساحل رود بینهه لو مخصوصا شب ها می توانید شاهد مناظر بی نظیری باشید و لذت ببرید.

 

جنگل سنگی یونان در چین

آخرین جاذبه دیدنی در لیست ما جنگل سنگی یونان می باشد. دقیقا 270 میلیون سال قبل، زمین از هم باز شد و این باز شدن باعث خشکی اقیانوس و پدیدار شدن سنگ هایی در بستر دریا شد. فرسایش این سنگ ها در اثر آب و بارانهای اسیدی باعث بوجود آمدن جنگل های تنگ و باریک و یک منظره دیدنی و زیبا شده است که توصیه می کنیم در سفر به چین تماشای آن را از دست ندهید.

 

تور لحظه آخری چین

نمایشگاه های چین

راهنمای سفر به چین