شماره تماس 09309871159

جالب ترین برج های دنیا و نحوه رسیدن به بالای هر یک از آنها!

برج های بلند و معروف دنیا همیشه مورد توجه مردم سراسر جهان بودند و حتی خیلی ها بدون اینکه از نزدیک از آنها بازدید کنند، اطلاعات کاملی در موردش خوانده اند! لحظه آخری در این مطلب در مورد برترین برج های جهان و نحوه رفتن به بالای آنها نکاتی را بیان نموده است؛ پس با ما همراه باشید.

 

 

در این مقاله قصد داریم به معرفی بلندترین و زیباترین برج های دنیا بپردازیم که در بالای اکثر آنها استخرهای بسیار بزرگ و راهروهای شیشه ای قرار گرفته اند. این برج های جالب و دیدنی، بازدید کنندگان را با نمایش مناظری تماشایی و جذاب شگفت زده می کنند. با ما همراه باشید تا با جالب ترین برج های دنیا و چگونگی رسیدن به آنها آشنا شوید.

 

برج خلیفه دبی امارات

اولین و بلندترین برج جالب دنیا که حتما همه آن را می شناسید، برج خلیفه دبی است. برج خلیفه دبی که با الهام از زنبق عنکبوتی، از گل های معروف این منطقه بیابانی ساخته شده است، در حال حاضر بلند ترین ساختمان دنیا محسوب می گردد. برج خلیفه همچنین محل قرار گرفتن مرتفع ترین گالری هنری دنیا و جایی است که قهرمانان پرش فرانسوی "وینس ریفت" و "فرد فوژن" رکورد گینس را با پریدن از این برج بلند دنیا شکستند. جالب است بدانید این سازه به حدی بلند است که کارکنانی که در طبقه هشتادم و بالاتر آن مشغول کارند در ماه رمضان باید چند دقیقه بیشتر از ساکنین سایر نقاط دبی منتظر بمانند خورشید غروب کند تا بتوانند روزه خود را افطار نمایند!

برج خلیفه دبی امارات

اکثر بازدید کنندگان برج العرب، مناظری که از سه عرشه تماشای آن واقع در طبقات 123، 124 و 148 می بیتتد را تحسین می کنند و همگی در نهایت از بازدید خود راضی و خوشحال اند. برای رسیدن به طبقات بالایی برج العرب آسانسورهایی تعبیه شده اند که بدون تردید سریعترین آسانسورهای دنیا به حساب می آیند.

 

برج شارد لندن انگلستان

دومین برج بلند دنیا برج شارد واقع در لندن است. شارد (The Shard) یک برج 87 طبقه شیشه ای است که بنابر نقل و قول ها توسط معمار ایتالیایی "رنزو پیانو" پشت منوی یک رستوران طراحی شده است! برج شارد از زمان ساخت با وجود خطوط مدرن بی نقصی که تضاد شدیدی با بناهای نمادین سنتی شهر مثل پل برجی لندن (Tower Bridge)، سنت پل و وست مینستر دارد، به  نقطه عطف لندن تبدیل شده است.

بازدید کنندگان برج شارد می توانند با رفتن به یکی از شش رستوران و کافه موجود در برج، از تماشای مناظر بی نظیری از لندن لذت ببرند. مرتفع ترین رستوران های این برج، رستورانی به نام GONG واقع در طبقه پنجاه و دوم است که مجهز به کوکتل بار و استخر است. این رستوران ها رزرو قبول نمی کنند و باید حضوری مراجعه و برای خود جا پیدا کنید.

برج شارد لندن انگلستان

برج شارد لندن همچنین بلندترین عرشه تماشا در لندن را دارد که به View from The Shard معروف است. بازدید کنندگان می توانند عرشه تماشای فضای باز یا "اسکای دک" برج شارد را در طبقات 68، 69 و 72 آن پیدا کنند و از آنجا مناظر بی نظیری از شهر لندن را تماشا نمایند که توسط مرتفع ترین باغ لندن به شکل زیبایی قاب گرفته شده است. امتیاز ویژه ای که عرشه تماشای برج شارد ارائه می کند وجود قسمتی به نام تضمین تماشای نقطه عطف های نمادین لندن (London Landmark Guarantee) می باشد؛ یعنی اینکه اگر هوا ابری و مه آلود است می توانید یک روز دیگر که هوا صاف است رایگان از عرشه تماشا استفاده کنید.

 

برج مارینا بی سندز سنگاپور

سومین برج بلند دنیا، برج مارینا بی سندز سنگاپور است. برج مارینا بی که از برج های سه گانه هتل مارینا بی سندز و مارینای بازسازی شده اطراف آنها تشکیل شده، از زمان افتتاحش در سال 2010 به سمبل این جزیره دیدنی و مرکز تفریحی محلی ها و توریست های سنگاپور تبدیل شده است. در برج های سه گانه مارینا بی سندز یک ریزورت، چند هتل، یک کازینو، یک موزه، تعدادی تم پارک، مراکز خرید و رستوران قرار دارد. عرشه تماشای برج مارینا معروف به "سندز اسکای پارک آبزرویشن دک" مناظر نفس گیری از سرتاسر شهر را ارائه می کند. اما ستاره واقعی این عرشه، تماشای استخر بی نهایت بزرگ آن است که کل طول سقف هر سه برج را به خود اختصاص داده است!

برج مارینا بی سندز سنگاپور

قابل ذکر است که تنها مهمانان هتل مارینا بی سندز اجازه دسترسی به این استخر بزرگ را دارند. بنابراین می توانید از همین حالا محل اقامت خود در سفر بعدی به سنگاپور یعنی هنل مارینا بی سندز را انتخاب کنید تا بتوانید از این استخر کم نظیر استفاده کنید.

 

برج اورینتال پرل شانگهای چین

چهارمین برج بلند دنیا برج اورینتال پرل تاور واقع در شانگهای چین است. در شانگهای با وجود برج های چشمگیر زیاد مخصوصا در پودونگ پارک ناحیه تجاری شانگهای لوجیازویی فاینانشیال، جذابیت برج اورینتال پرل از همه بیشتر است به طوریکه ناخودآگاه چشم ها را به سوی خود خیره می کند. برج اورینتال که در سال 1994 ساخته شده است 486 متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین برج های ارتباطی دنیا است. برج اورینتال از 11 گوی فولادی یا مروارید با الهام از یکی از شعرهای متعلق به سلسله تانگ که شاعر آن بایی جویی (Bai Juyi) است، ساخته شده است. این گوی ها در واقع نگهدارنده دو سازه فوق مدرن به نام هایSpace City  و Space Module هستند.

برج اورینتال پرل شانگهای چین

Space Module مرتفع ترین نقطه برج و محل قرار گرفتن یک راهروی شیشه ای هراس انگیز و یک رستوران گردان می باشد که در آن می توانید با آسودگی بیشتری بنشینید و مشغول صرف غذا شوید. از امتیازات دیگر برج اورینتال پرل شانگهای وجود 6 عرشه تماشا و ترن هوایی داخل سالنی و موزه ای در رابطه با تاریخ شهری شانگهای می باشد.

 

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

پنجمین ساختمان بلند دنیا برج های دوقلوی پتروناس واقع در کولالامپور مالزی است. این برج های 451.9 متری، بلندترین ساختمان دوقلوی دنیا هستند که توسط شرکت نفتی پتروناس ساخته شده اند و به سرعت به سمبل مالزی و محرکی به سمت مدرنیزه شدن تبدیل شده اند. در برج های دوقلوی پتروناس، دفاتر متعدد، چند سینما و مرکز خرید قرار گرفته اند. جذاب ترین بخش این برج برای توریست ها و بازدید کنندگان، پل هوایی نمادین و دوطبقه پتروناس است که بین دو برج و در طبقات چهل و یکم هر دو برج قرار گرفته است. این پل هوایی در واقع به این دو سازه وصل نمی باشد بلکه به صورتی طراحی شده که به درون و بیرون برج ها کشیده شده و از شکستن در امان بماند.

اینجا بخوانید: برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

 

برج وان مرکز تجارت جهانی نیویورک آمریکا

ششمین برج بلند دنیا برج وان ورلد ترید سنتر (مرکز تجارت جهانی) نیویورک است که به جای برج های دوقلوی قدیمی مرکز تجارت جهانی (World Trade Center) ساخته شده است که در طی حمله تروریستی یازدهم سپتامبر ویران شد. برج وان ورلد ترید سنتر در واقع یک بنای یادبود و بیانگر این نکته است که مردم نیویورک از تروریسم نمی ترسند. برج یادبود وان ورلد ترید سنتر به یاد سال امضای بیانیه استقلال ایالات متحده، با ارتفاع 1776 پا ساخته شده است. وان ورلد ترید سنتر نیویورک را همان کمپانی سازنده برج خلیفه ساخته است.

برج مرکز تجارت جهانی نیویورک آمریکا

برج وان ورلد ترید سنتر نیویورک تعدادی عرشه تماشا دارد که بلندترین آنها See Forever Theateru واقع در طبقه 102 می باشد. بازدیدکنندگان عرشه تماشای اصلی برج تجارت جهانی نیویورک این شانس را دارند که با اجاره یک آی پاد وان ورلد اکسپلورر، حقایق را به صورت برجسته تر و واضح تر مشاهده نمایند.

 

برج مرکز پادشاهی ریاض عربستان

هفتمین برج بلند دنیا، برج مرکز پادشاهی ریاض عربستان سعودی است. از ویژگی های این بلندترین ساختمان ریاض، وجود یک مرکز خرید لوکس و هتل فور سیزن ریاض است. در یک سوم بالایی برج 302.2 متری این برج، یک تاق (هِلال) جالب سهمی شکل وجود دارد که به منظور زیر پا گذاشتن قوانین محلی (بلند نشدن ارتفاع ساختمان از یک ارتفاع مشخص) طراحی شده است. از ویژگی های بارز برج مرکز پادشاهی وجود یک پل هوایی 65 متری واقع در راس ساختمان است. بازدیدکنندگان برج می توانند از این پل هوایی منظره خیره کننده ای از سرتاسر شهر ریاض و بیابان روبه روی آن و فراتر از آن را مشاهده کنند.

برج مرکز پادشاهی ریاض عربستان

 

برج مرکز اقتصادی بیتکس در شهر هوچه مین ویتنام

هشتمین برج مرتفع دنیا، برج بیتکس واقع در شهر هوچه مین ویتنام است که 262 متر ارتفاع دارد و بلندترین ساختمان شهر است. این برج زیبا با الهام از گل نیلوفر آبی و با ترکیب شکوفایی فرهنگ سنتی ویتنام و جاه طلبی جامعه مدرن ساخته شده است. برجسته ترین ویژگی برج بیتکس و خصوصیتی که اصلا به نیلوفر آبی شبیه نیست، عرشه تماشای برج واقع در طبقه 49 ام معروف به "سیاگون اسکای دک" است. توریست ها و بازدید کنندگان از این عرشه می توانند مناظر زیبایی از میکونگ ریور (Mekong River) را ببینند. برج بیتکس همچنین محل قرار گرفتن موزه Ao Dai (موزه تجلیل از سنتی ترین لباس نمادین ویتنام) است.

برج مرکز اقتصادی بیتکس در شهر هوچه مین ویتنام

 

 

09309871159