شماره تماس 09309871159

بهترین بازارهای خیابانی در باکو آذربایجان رابیشتر بشناسید!

باکو آذربایجان علاوه بر جاذبه های دیدنی و گردشگری، دارای بازارهای محلی و خیابانی نیز می باشد! لحظه آخری در این مطلب تعدادی از بهترین بازارهای خیابانی باکو را معرفی نموده است؛ پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

 

در این مقاله سعی داریم شما را با تعدادی از بهترین بازارهای باکو بعنوان پایتخت کشور آذربایجان آشنا کنیم؛ چرا که بازدید از بازارها و همراه شدن با روند هیاهوی روزانه مردم یک شهر، راحت ترین راه برای زیر نظر گرفتن روش زندگی و فرهنگ مردم آن منطقه است. در آذربایجان هم می توانید برای آشنایی بیشتر با تناقض سبک زندگی اقشار مختلف جامعه به بازارهای حومه شهر باکو مراجعه نمایید. با ما همراه باشید تا با تعدادی از معروف ترین بازارهای محلی باکو آشنا شوید.

بازار خیابانی و محلی در باکو آذربایجان

 

قبل از معرفی بهترین بازارهای خیابانی در باکو ابتدا اجازه دهید چند نکته و پیشنهاد را بیان نماییم:

- بازارهای محلی باکو از بازارهای پراکنده تا بازارهای اجناس قدیمی و کهنه و غرفه هایی که سوغاتی توریستی می فروشند، تشکیل شده اند. البته عده ای دست فروش هم هستند که سبزیجات و میوه تازه، انواع اسنک و لباس را در کنار خیابان می فروشند.

- باکو دو بازار بسیار معروف و بزرگ دارد که عبارتند از تازه بازار و یاشیل بازار. بقیه بازارهای باکو که تعدادشان هم زیاد نیست را توریست ها به هیچ عنوان بدون کمک محلی ها نمی توانند پیدا کنند.

- اگر تمایل دارید بازارهای باکو را بیشتر بشناسید از یک راهنمای تور یا پذیرش هتل بخواهید مسیرها را به شما نشان دهد. همچنین توصیه های آنها را هم به خاطر داشته باشید.

- مردم باکو مخصوصا در محله های دور از مرکز شهر زیاد به زبان انگلیسی تسلط ندارند البته برای ما ایرانی ها این شانس وجود دارد که تعدادی از محلی ها آشنایی کمی با زبان فارسی دارند و بعضی کلمات ما را متوجه می شوند؛ این قضیه می تواند کمک کند تا راحت تر با محلی ها ارتباط برقرار کنید.

 

تازه بازار باکو آذربایجان

معرفی بازارهای مهم باکو را از تازه بازار (تازا بازار) شروع می کنیم که در واقع بزرگترین بازار باکو محسوب می شود. اگر می خواهید فرهنگ محلی آذربایجان را بدون رفتن به جایی دورتر از مرکز شهر تجربه کنید، تازه بازار بهترین جا برای اینکار است. تازه بازار بزرگترین بازار باکو است که در نیمه راه بین خیابان نظامی و ایستگاه متروی 28 می واقع شده است. به گفته محلی های باکو تازه بازار بیش از 70 سال قدمت دارد و یکی از آثار به جا مانده از شوروی سابق است. مردم باکو مایحتاج روزانه خود از قبیل میوه و سبزی تازه، انواع آجیل و مغز و انواعی از ادویه جات شرقی را از تازه بازار تهیه می کنند. همچنین در برخی از غرفه های تازه بازار خاویار تازه Bluga که یک خوردنی لذیذ آذری است در کنار ماهی دریای خزر به فروش می رسد. بازدید از تازه بازار ترکیبی از تجربیات حسی را در پی دارد و یک مکان فوتوژنیک است که از آن می توانید ماهیت زندگی عادی و بوی ادویه جات و ماهی را براحتی در هوا حس کنید.

تازا بازار در باکو آذربایجان

 

یاشیل بازار باکو آذربایجان

یاشیل بازار دومین بازار بزرگ باکو می باشد. بازدید از یاشیل بازار یا "گرین مارکت" یک تجربه اصیل محلی در سفر به باکو به حساب می آید. وقتی در مرکز باکو، ایچری شهر (بخش قدیمی باکو) یا مراکز خرید به سر می برید با باکویی های طبقه کارگر کمتر برخورد می کنید. ولی اگر از مرکز شهر قدم زنان دور شوید و به سمت ایستگاه راه آهن بروید، بازار محلی مورد علاقه اهالی باکو را پیدا می کنید. مردم اهل دور و اطراف آذربایجان میوه و سبزیجات ارگانیک شامل انواع انگور و انار را در یاشیل بازار می فروشند. قیمت های مناسب و پایین و مشارکت مستقیم بازار در اقتصاد محلی، یاشیل بازار را در باکو به بازار مورد علاقه همه تبدیل کرده است.

یاشیل بازار در باکو آذربایجان

 

بازار اجناس کهنه و قدیمی روسی در باکو آذربایجان

بازار اجناس دست دوم و کهنه روسی یکی دیگر از بازارهای باکو می باشد که در منطقه سانبونچو (Sanbunchu) واقع شده است. توریست ها با بازدید از بازار روس ها می توانند نگاهی اجمالی به زندگی واقعی ساکنان باکو داشته باشند و به این نتیجه برسند که سرمایه و ثروت ناشی از فروش نفت مساوی بین مردم تقسیم نمی شود. ساکنین باکو انواع خرت و پرت و زلم زیمبو شامل یادگاری های دوره شوروی را در کنار لباس ها و لوازم الکترونیکی قدیمی می فروشند. در واقع مردم این محله فقیر به سمت بازار هفتگی اجناس کهنه سرازیر می شوند تا بتوانند از چیزهای به جا مانده از دوره شوروی کمی کسب درآمد کنند. این بازار سنتی از زمان فروپاشی شوروی تا کنون پابرجا است و نکته قابل ذکر درباره آن این است که برای توریست ها امکان پیدا کردن بازار هفتگی روسی بدون کمک و راهنمایی محلی ها یا بدون ملحق شدن به تور مخصوص، وجود ندارد!

بازار اجناس قدیمی روسی در باکو آذربایجان

 

بازارهای ایچری شهر باکو آذربایجان

در ایچری شهر یا همان باکوی قدیمی هم می توانید تعدادی بازار پیدا کنید. وقت گذرانی در ایچری شهر قرون وسطایی در رده نخست کارهایی قرار دارد که توریست ها در باکو می توانند انجام دهند و جایی که توریست زیاد باشد دست فروش و دوره گر هم به دنبال شان سرازیر می شود. با قدم زدن در خیابان های تاریخی ایچری شهر با مغازه هایی مواجه می شوید که فرش های سنتی آذری و همینطور اجناس دیگری که به نوعی سوغاتی محسوب می شوند مانند مگنت های یخچال، جا کلیدی و یادگاری های شوروی می فروشند.

بازارهای ایچری شهر در باکو آذربایجان

 

بازار نسیمی باکو

بازار نسیمی یکی از بازارهای محبوب باکو است که به نام شاعر مشهور این کشور یعنی "عماد الدین نسیمی" نامگذاری شده است. شما می توانید با بازدید از بازار نسیمی انواع گل ها را با قیمت پایین خریداری کنید. در همان زمان، می توانید گیلاس های شیرین خوشمزه را نیز با هزینه های کم پیدا کنید.

گل  های بازار نسیمی در باکو آذرباجان

 

دیگر بازارهای باکو

در بازدید از باکو و قدم زدن در خیابان های آن به احتمال زیاد با بازارهای خیابانی کوچکتری مواجه می شوید که ناگهان در گوشه و کنار ظاهر می شوند. در این بازارها اغلب افراد پشت اتومبیل خود اجناسی را می فروشند همچنین خیلی زیاد با دست فروش ها و فروشنده های دوره گرد مواجه می شوید که بعضی از آنها گل و برخی دیگر غذاها و خوراکی های سنتی آذری می فروشند. توریست های ماجراجو همچنین با کمی جستجو می توانند بازار آهن را پیدا کنند که در آن استادکارها و هنرمندان آثار فلزی ساخته شده با دست خود را می فروشند.

 

بازارهای خیابانی در باکو آذربایجان

 

در آخر اینکه قبل از اینکه هیجان زده شوید و برای بازدید از بازارهای بالا اقدام کنید مورد زیر را خوب به خاطر داشته باشید: تنها راه مطمئن برای بازدید و تجربه این بازارها در باکو این است که از محلی ها بخواهید آدرس دقیق آنها را به شما نشان دهند و حتما به توصیه های آنها هم گوش کنید.

 

تور لحظه آخری باکو آذربایجان

راهنمای سفر به باکو آذربایجان

 

09309871159