شماره تماس 09309871159

رمانتیک ترین شهرهای اروپا را بیشتر بشناسید!

ساکنین رمانتیک ترین شهرهای اروپا عقیده دارند عشق تماما در دور و اطراف آنها حضور دارد و البته این یک حقیقت انکار ناپذیر است که در اروپا شهرهایی با حال و هوای رمانتیک و عاشقانه وجود دارند و خوشا به حال کسانی که در این شهرها سکونت دارند. لحظه آخری در این مطلب تعدادی از این شهرها را معرفی نموده است؛ پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

 

در اروپا شهرهای خیره کننده ای وجود دارند که این جذابیت و دلبری می تواند به دلایل زیادی از جمله معماری منحصر بفرد، رودخانه های پرپیچ و خم و یا غذاهای وسوسه انگیز و اشتها آور باشد. این خیرگی و جذابیت می تواند حتی بی تفاوت ترین افراد را به واکنش وادار کند. شاید با دیدن عشاقی در گوشه و کنار شهرها این مسئله به ذهنتان خطور کند که عاشقانه ترین شهرهای اروپا کدام اند. لازم نیست زیاد به فکر فرو بروید؛ کافیست با ما همراه باشید تا بیشتر با اسامی این شهرها آشنا شوید.

 

ورونا ایتالیا

معرفی رمانتیک ترین شهرها در اروپا را با ورونا شروع می کنیم که صحنه وقوع معروف ترین داستان عاشقانه شکسپیر، رومئو و ژولیت است. ورونا با وجود این داستان های عاشقانه مطمئنا شهری است که عشق و دلبستگی واقعی در آن به بهترین شکل به نمایش در آمده است.

جالب است بدانید یکی از محبوب ترین جاذبه های ورونا، حیاط خانه ژولیت است؛ توریست های زیادی  به اینجا می آیند تا در تراس آن عکس یادگاری بگیرند. از نامه های بی شماری که هر سال به آدرس ژولیت، ورونا، ایتالیا فرستاده می شوند می توان براحتی نتیجه گرفت که ورونا شهر محبوب عشاق است؛  گروهی از افراد هم داوطلب شده اند تا جواب نامه این عاشقان دلشکسته را بدهند.

ورونا ایتالیا

 

بوداپست مجارستان

شهر رمانتیک بعدی، بوداپست پایتخت مجارستان است. بوداپست شهری است که در آن می توانید به هر دو ساحل دیدنی و تماشایی رود دانوب دسترسی داشته باشید. بوداپست که به آن "پاریس شرق اروپا" می گویند، واقعا شهری با زیبایی رمانتیک است. در بوداپست با وجود دیدنی های زیاد، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. از جمله جاذبه های بوداپست ساختمان پارلمان با معماری خیره کننده و تاثیر گذار، قلعه خیره کننده واجداهیونیاد می باشند که بهترین جا برای شروع یک تجربه رمانتیک هستند.

قدم زدن بر روی پل زنجیری یا گرفتن یک سلفی عاشقانه در زمان بازدید از جاهای دیدنی می تواند از جمله تجربه های رمانتیک شما در بوداپست باشد. همینطور به وسوسه شیرجه زدن در حمام آب گرم و خیلی از چیزهای دیگر که در بوداپست می توان تجربه کرد، چه کسی می تواند برای سفر به آن تردید داشته باشد.

بوداپست مجارستان

 

پراگ جمهوری چک

پراگ یکی دیگر از شهرهای عاشقانه در اروپا می باشد. پراگ با وجود ساختمان های زیبای رنگی، معماری سبک گوتیک و تعدادی از فوق العاده ترین انواع نوشیدنی، وقتی نوبت به پیدا کردن شهرهای رمانتیک می رسد، در فهرست قرار می گیرد چون مطمئنا چیزهای زیادی برای عرضه دارد. پراگ محل تولد بوهمیا جایی است که با وجود جاذبه هایی چون پل قفل عشق در منطقه استرانا و پارک پِتا آن و مسیرهای پر پیچ و خم برای قدم زدن، براحتی می توان عاشق آن شد.

اگر اول ماه می در پراگ حضور داشته باشید، بنا به گفته محلی ها یک بوسه در کنار مجسمه کارل هینِک تضمین می کند که عشق شما یک عشق ماندگار خواهد بود. یک باور سنتی در مورد نیمه شب اولین روز ماه می در پراگ وجود دارد که بسیار جالب است؛ طبق این باور قدیمی گرگ و میش می زمان عاشق شدن است! این باور قدیمی در میان زوج های چک بسیار محبوب است و در این روز عده زیادی از آنها برای دزدیدن بوسه ای از محبوب خود صف می بندند.

پراگ جمهوری چک

 

فلورانس ایتالیا

فلورانس ایتالیا هم یکی از شهرهای عاشق پسندانه در اروپا به حساب می آید. در واقع ایتالیا، زادگاه آدم های مهم رمانتیک است و فلورانس هم یکی از شهرهای افسانه ای مورد علاقه عشاق می باشد. فلورانس که هم مرز با توسکان است واقعا شهری پر از حال و هوای رمانتیک است. در فلورانس همچنین تقریبا یک سوم گنجینه های هنری به جا مانده ی دنیا نگهداری می شود. واقعیت این است که با وجود این گنجینه ها فلورانس می تواند تمام زوج های عاشق فرهنگ و هنر را با رضایت کامل از سفر به وطن شان برگرداند.

در فلورانس جا برای قدم زدن های رمانتیک هم به وفور پیدا می شود. خیابان های تنگ و باریک شهر، بازارها و میادین خیره کننده و البته رودخانه زیبای آرنو همگی مهیا هستند تا زوج های عاشق قدم زدن های رمانتیکی را در فلورانس تجربه نمایند. و در آخر عشاق می توانند با رفتن به بالای دومو (Duomo) مناظر فوق العاده ای از شهر و در واقع بهترین صحنه را برای یک سفر بسیار عالی و رمانتیک خلق نمایند.

فلورانس ایتالیا

 

کپنهاگ دانمارک

کپنهاگ پایتخت دانمارک از دیگر شهرهای رمانتیک اروپا می باشد. اگر به دنبال یک فضای رمانتیک هستید که در قصه های پریان پیدا می شود، کپنهاگ بهترین جا برای تداعی آن است. سمبل شهر کپنهاگ، پری دریایی کوچک خلق شده توسط نویسنده دانمارکی هانس کریستین اندرسن است که یک چهره شناخته شده در دنیا به حساب می آید. مجسمه این پری دریایی را می توانید نشسته روی سنگی در بندرگاه ببینید که منتظر عشق خود است.

کپنهاگ جمع و جور با خیابان های سنگ فرش شده زیبا، بدون سعی و تلاش آنچنانی هم فاکتور رمانتیک بودن را دارد. از جمله کارهای رمانتیکی که انجام آن در کپنهاگ به زوج های رمانتیک توصیه می شود، قدم زدن روی پل بندرگاه و بستن قفل عشق برای مهر و موم کردن عشق شان است.

کپنهاگ دانمارک

 

وین اتریش

وین پایتخت اتریش هم شهر رمانتیکی است. در وین با فرصت های زیادی که برای تماشا و گشت و گذاری رمانتیک مهیا می باشد و همچنین با وجود یک چرخ و فلک عظیم برای تماشای تمام دیدنی های شهر از بالا، بدون شک احساس جوانی و سرزندگی می کنید. همینطور با دیدن اسب های سفید، کاخ های سلطنتی، باغ های زیبا و قهوه خانه هایی با لوسترهای پر نور احساس می کنید وارد صحنه ای از فیلمی رمانتیک شده اید. برای داشتن تجربه ای واقعی از وین می توانید یک اسب و درشکه کرایه کنید و به گشت زدن در شهر بپردازید و در نهایت در قصر زیبای هوف بُرگ (Hofburg) توقف نمایید که زمانی مرکز امپراتوری هاسبورگ بود.

وین اتریش

 

رم ایتالیا

شهر رم، شهری که عشق جاودانی را در یک شهر جاودانی گرامی می دارد را هم باید در لیست شهرهای رمانتیک اروپا قرار داد. با سپری کردن تعطیلاتی رمانتیک در شهر خیره کننده رم می توانید عشق را در قسمت های بسیار زیادی از آن احساس نمایید. از کارهایی که می توانید در رم انجام دهید رفتن به کنار آبنمای تِرِوی و بازسازی صحنه عاشقانه فیلم لا دولسه ویتا و قدم زدن در کلوسئوم می باشد. رم برای زوج های رمانتیک با وجود رودخانه تیبِر و پل های قفل عشق و مناظر خیره کننده از بالای گنبد کلیسای سنت پیتر مخصوصا وقتی خورشید غروب می کند، بدون شک مکانی عالی و عاشقانه می باشد.

رم ایتالیا

 

ونیز ایتالیا

ونیز ایتالیا از رمانتیک ترین شهرهای اروپا مخصوصا برای فرارهای عاشقانه است. ونیز شهری با کانال های پر پیچ و خم و آب فیروزه ای خیره کننده، همراه با گوندولا سواری و تعداد زیادی بازار تماشایی برای گشت و گذار می باشد که مطمئنا در آن با کمبود جا  برای قدم زدن های رمانتیک مواجه نمی شوید. در ونیز همچنین می توانید از منظره نمادین مرداب از بالای سن جورجیو ماجیوره لذت ببرید و سفرتان را به یک سفر واقعا رمانتیک تبدیل کنید.

ونیز ایتالیا

 

پاریس فرانسه

پاریس گزینه ای همیشگی برای سفرهای رمانتیک؛ آخرین شهر رمانتیک اروپایی در لیست ما است. شاید این جمله یک جمله ی کلیشه ای باشد اما نمی توانید انکار کنید که پایتخت فرانسه در صدر شهرهای رمانتیک اروپا و دنیا قرار دارد. در پاریس می توانید از یکی از مهمترین جاذبه های آن، برج ایفل بالا بروید تا مناظر بدیعی از کل شهر را تماشا کنید، در رود سن شنا کنید یا در ساحل آن به محبوب خود ابراز عشق کنید. دلیل اینکه به پاریس لقب "شهر عشق" داده اند این است که در این شهر رمانتیک براحتی می توان عاشق شد.

پاریس فرانسه

 

قیمت تور اروپا

ویزای شینگن