شماره تماس 09309871159

15 تا از بهترین شهرهای دنیا برای دیدن زیبایی های شکوفه های گیلاس!

وقتی صحبت از شکوفه های گیلاس در فصل بهار می شود احتمالا اولین جایی که به ذهنتان می رسد؛ ژاپن است! لحظه آخری در این مطلب تعدادی از شهرهای مختلف دنیا را معرفی نموده است که در آنها می توانید بهترین تصاویر شکوفا شدن شکوفه های بهاری گیلاس را مشاهده کنید.

 

 

حتما همه با شکوفه های گیلاس ژاپن در فصل بهار آشنا هستید و در سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف عکسهای خیره کننده ای از آن مشاهده کردید (نمونه ای از عکس شکوفه های گیلاس در ژاپن). ولی برای تماشای شکوفه های گیلاس لازم نیست حتما به ژاپن سفر کنید (حتی اگر برای دیدن آنها به ژاپن بروید هم ممکن است تماشای آنها را از دست بدهید چون تنها دو هفته در فصل بهار این امکان وجود دارد و در نیمکره شمالی این دو هفته بین ماههای آوریل و می است). برای اینکه تماشای منظره های شگفت انگیز درخت های گیلاس پوشیده از شکوفه های زیبای صورتی رنگ را از دست ندهید، بهتر است کمی جستجو کنید تا بتوانید به موقع و همزمان با برپایی فستیوال شکوفه های گیلاس برای دیدن آنها اقدام کنید. پس به یاد داشته باشید که غیر قابل پیش بینی بودن زمان باز شدن شکوفه های گیلاس می تواند این معنی را داشته باشد که همیشه باید احتمال از دست دادن تماشای آنها را در نظر گرفت.

فستیوال شکوفه های گیلاس ژاپن

با وجود این، طی قرن ها، درختان شکوفه های گیلاس که بومی ژاپن و سایر کشورهای آسیایی هستند، در سرتاسر دنیا پخش شده اند و امروزه شاهد گونه های بومی آنها در اروپا، آمریکای شمالی و حتی نیمکره جنوبی هستیم! برای دیدن منظره زیبا و باشکوه شکوفه های گیلاس لازم نیست حتما به جای خاصی سفر کنید؛ ما دور دنیا را گشتیم تا جاهایی را پیدا کنیم که هر زمان که اراده کردید، بتوانید برای تماشای شکوفه ها به یکی از این جاها در دور دنیا سفر کنید. در اینجا قصد داریم بهترین جاها در اطراف دنیا برای دیدن شکوفه های گیلاس از فستیوال شکوفه های گیلاس نیویورک آمریکا تا شکوفه های گیلاس استکهلم سوئد را معرفی نماییم؛ پس با ما همراه باشید.

 

1- شکوفه های گیلاس در ماکون آمریکا

در ماکون واقع در ایالات متحده (آمریکا) هم می توانید مانند ساکورای ژاپن از تماشای صحنه باشکوه شکوفه های باز شده گیلاس لذت ببرید. ایالت جورجیا هر سال میزبان فستیوال بزرگ بین اللملی شکوفه های گیلاس است. از ویژگی های این فستیوال بزرگ کامیون های غذا، سینمای فضای باز و موسیقی زنده است که همه برای جشن باز شدن شکوفه های بیش از 300 هزار درخت گیلاس یوشینو مهیا شده است. بهترین جا برای تماشای شکوفه ها وسلیان وودز (Wesleyan Woods)، فیکلینگ فارم (Fickling Farm) و منطقه ای ماکون در مرکز شهر است.

شکوفه های گیلاس در ماکون آمریکا

 

2- شکوفه های گیلاس در دره جِرت اسپانیا

در اسپانیا هم به مدت دو هفته دره ای به نام جِرت (جرت ولی) همزمان با باز شدن شکوفه های گیلاس به بهشتی زیبا و سرزمین عجایب با شکوفه های سفید تبدیل می شود. در جرت ولی بیش از 1 میلیون درخت گیلاس وجود دارد که آن را به یکی از بهترین جاها در اروپا برای جشن هانامی تبدیل کرده است. شرکت کنندگان در فستیوال شکوفه های جرت ولی اسپانیا می توانند از بازارهای مخصوصی که به همین مناسبت برپا شده است دیدن کنند و در جشن ها و فعالیت های مربوطه لذت ببرند.

شکوفه های گیلاس در اسپانیا

 

3- شکوفه های گیلاس در پینگبا چین

در مزرعه پینگ با (Pingba Farm) چین هم امکان تماشای منظره زیبای شکوفه های درختان گیلاس وجود دارد. این منظره از بالا شبیه شهرهای پرزدار گل به نظر می رسد. در میان تقریبا 500 هزار درخت گیلاس دارای شکوفه، همچنین می توانید مزارع درخت هلو، ماگنولیا و درختچه های یاس را پیدا کنید. شهرها و روستای نزدیک پینگ با در فصل بهار و همزمان با باز شدن شکوفه ها، میزبان صدها هزار نفر از بازدید کنندگان و توریست هایی هستند که برای شرکت در جشن های استقبال از بهار به اینجا سفر کرده اند.

شکوفه های درختان گیلاس در چین

 

4- شکوفه های گیلاس در کیوتو ژاپن

در ژاپن به غیر از ساکورا، در کیوتو هم می توانید از تماشای شکوفه های گیلاس لذت ببرید. بزرگترین جشن های شکوفه های گیلاس کیوتو را می توانید در مارویاما پارک پیدا کنید که درخت گیلاس مجنون وسط آن شب ها بواسطه لامپ های وصل شده به درخت، روشن می شود. در این بین، قدم زدن در امتداد مسیری به نام Philosopher Path  با ردیفی از صدها درخت پر از شکوفه صورتی می تواند بسیار خاطره انگیز و لذت بخش باشد.

شکوفه های گیلاس در کیوتو ژاپن

 

5- شکوفه های گیلاس در واشنگتن آمریکا

واشنگتن آمریکا هم یکی دیگر از مکان ها برای تماشای شکوفه های گیلاس است. در سال 1912 شهردار توکیو 3020 درخت گیلاس به واشنگتن اهدا کرد. حالا شهر واشنگتن درخت های گیلاس خیلی زیادی دارد که بواسطه آنها و برپایی فستیوال طولانی سه هفته ای شکوفه های گیلاس، هر سال یک و نیم میلیون بازدید کننده دارد! همراه با تماشای شکوفه های گیلاس می توانید در کوکتل پارتی یا فستیوال کایت هم شرکت کنید یا فقط به قدم زدن در امتداد تیدال باسین (Tidal Basin) یا پارک ایست پوتوماک (East Potomac Park) اکتفا کنید.

شکوفه های گیلاس در واشنگتن آمریکا

 

6- شکوفه های گیلاس در استانبول ترکیه

در استانبول ترکیه هم مکانی به نام "باغ ژاپنی استانبول" وجود دارد که از روی منطقه شیمونوسکی ژاپن ساخته شده است. در باغ ژاپنی استانبول گیاهان سنتی، شامل درختان بسیار بزرگ ساکیورا وجود دارد که در فصل بهار شکوفه های ریخته شده از آنها روی زمین، زمین را به شکل فرشی از پشمک تبدیل می کند.

شکوفه های گیلاس در استانبول ترکیه

 

7- شکوفه های گیلاس در پاریس فرانسه

شهر زیبای پاریس از جمله شهرهایی است که برای تماشای شکوفه های گیلاس می توانید به آن سفر کنید. پارک de Sceaux دقیقا در خارج از پاریس جایی است که بیشترین تعداد از درخت های گیلاس منطقه را در خود جای داده است. این پارک بر اساس اصول باغداری پادشاه لویی 14 ام طراحی شده است و با وجود دو بیشه زار خنک مکان مناسبی برای رفتن به پیک نیک است.

شکوفه های گیلاس در پاریس فرانسه

 

8- شکوفه های گیلاس در استکهلم سوئد

استکهلم سوئد یکی دیگر از شهرهای اروپایی برای دیدن منظره تماشایی شکوفه های گیلاس است. برای تماشای ابری از گل های صورتی در قلب استکهلم می توانید از باغ شکوفه های معروف آن دیدن کنید. در اینجا همچنین در اواخر آوریل فستیوال سالانه شکوفه های گیلاس برگزار می شود که بواسطه آن استکهلم پر از توریست می شود.

شکوفه های گیلاس در استکهلم سوئد

 

9- شکوفه های گیلاس در نیویورک آمریکا

نیویورک یکی دیگر از شهرهای آمریکا برای دیدن شکوفه های گیلاس است. در بروکلین بوتانیک گاردن  نیویورک هم می توانید در فستیوال دو روزه استقبال از بهار به تماشای شکوه و زیبایی ساکیورا ماتسوری بنشینید. فستیوال باغ گیاه شناسی بروکلین از اجرای برنامه درامرهای تایکو، استادان شمشیر زنی سامورایی، گروههای موسیقی J-rock و نوشیدن چای ژاپنی تشکیل شده است.

شکوفه های گیلاس در نیویورک آمریکا

 

10- شکوفه های گیلاس در ونکوور کانادا

اگر قصد سفر به ونکوور کانادا را دارید، توصیه می کنیم ماه آوریل را انتخاب کنید چون عملا می توانید مطمئن باشید که شکوفه های گیلاس را در آنجا می بینید. در ونکوور هم هر سال فستیوال شکوفه های گیلاس برپا می گردد که حتی اگر به این منظور هم سفر نکرده باشید، تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود. بهترین جاها برای تماشای شکوفه ها پارک کوئین الیزابت، استنلی پارک، ون داسن بوتانیکال گاردن است.

شکوفه های گیلاس در ونکوور کانادا

 

11- شکوفه های گیلاس در هامبورگ آلمان

هامبورگ آلمان که خواهر شهر اوزاکای ژاپن به حساب می آید، نیز از شهرهایی است که می توانید در آن شکوفه های گیلاس را تماشا کنید. از سال 1968 هر سال در ماه می هامبورگ میزبان فستیوال شکوفه های گیلاس است که آتش بازی و تعداد زیادی از رویدادهای فرهنگی را در بر می گیرد. از جمله مکان ها در هامبورگ برای تماشای شکوفه های گیلاس، پارک آلتونار بالکون است.

شکوفه های گیلاس در هامبورگ آلمان

 

12- شکوفه های گیلاس در ساپورو ژاپن

در ساپوروی ژاپن که مرکز جزیره شمالی ژاپن هوکایدو است هم کمی با تاخیر می توانید شاهد منظره زیبای شکوفه های درختان گیلاس باشید. از مکانهای معروف در ساپورو برای تماشای شکوفه ها مسیر معروف پارک ماریویاما تا هوکایدو و جاهایی مانند ناکاجیما پارک  یا پارک موئِرِنوما هستند.

شکوفه های گیلاس در ساپورو ژاپن

 

13- شکوفه های گیلاس در کوریتابا برزیل

برای تماشای شکوفه های گیلاس در نیمه دوم سال می توانید به نیمکره جنوبی و به جاهایی مثل کوریتابا در برزیل سفر کنید. بازدید از باغ گیاه شناسی کوریتابای برزیل در فصل تابستان با وجود شکوفه های سفید و صورتی درختان گیلاس بدون شک به سفری خاطره انگیز برای شما تبدیل خواهند شد.

شکوفه های گیلاس در کوریتابا برزیل

 

14- شکوفه های گیلاس در کوورا استرالیا

کوورا استرالیا در نیمکره جنوبی هم برای تماشای شکوفه ها در نیمه دوم سال جای مناسبی است. در آگوست 1944 دویست و سی و یک سرباز ژاپنی در حین فرار از کمپ POW واقع در کوورای استرالیا کشته شدند. باغ ژاپنی کوورا و مرکز فرهنگی آن که بزرگترین باغ ژاپنی در نیمکره جنوبی است در کنار مقبره این سربازان، برای یادبود آنها ساخته شد. هر ساله هم زمان با باز شدن شکوفه های این باغ فستیوال عظیم ساکیورا ماتسوری برپا می شود که توریست های زیادی برای شرکت در آن به اینجا سفر می کنند.

شکوفه های گیلاس در کوورا استرالیا

 

15- شکوفه های گیلاس در شیلونگ هند

فستیوال بین المللی شکوفه های گیلاس هر سال در کشور هند و در شهر شیلونگ هم برپا می گردد. این فستیوال علیرغم اینکه هنوز در سال های شروع کار خود به سر می برد و علیرغم مسیر دشوار رسیدن به شیلونگ می تواند گزینه ای هیجان انگیز برای سفرهای رمانتیک باشد.

شکوفه های گیلاس در شیلونگ هند