شماره تماس 09309871159

7 نکته برای سالم غذا خوردن در حین سفر | غذای سالم؛ اندام مناسب

غذا و تغذیه در سفر خصوصا از نوع سالم و البته کم هزینه برای خیلی ها اهمیت دارد! لحظه آخری در این مقاله راه های تغذیه سالم در سفر را بیان نموده است که پیشنهاد می گردد مطالعه نمایید.

 

 

اگر سرانجام به سفری که مدت ها منتظر آن بوده اید، نزدیک شده اید، حتما می دانید برای هیجان شما در مورد  فکر کردن به مکان های دوستداشتنی که قرار است از آنها دیدن کنید، تماشای مناظر جالب، ماجراجویی، خرید و البته غذایی که قرار است بخورید، انتهایی وجود ندارد. اگر به فکر سالم نبودن و هزینه بالای غذاهایی هستید که قرار است در سفر بخورید، نگران نباشید زیرا در اینجا قصد داریم شما را با راه هایی آشنا کنیم که با آنها می توانید سالم غذا بخورید؛ پس با ما تا انتها همراه باشید.

 

1- تنقلات سالم با خود بیاورید

همراه داشتن تنقلات سالم و فاسد نشدنی مثل شکلات های انرژی زا، پرو تئین ها و مخلوط ها (مخلوط مغز بادام، تخم آفتابگردان غیره)، ایده ای عالی در مسافرت است. همراه داشتن این تنقلات باعث می شود به تنقلات ناسالم روی نیاورید و رژیم غذایی خود را رعایت کنید.  تنقلات همچنین در هنگام مسافرت به نقاط دورافتاده و جایی که غذا براحتی پیدا نمی شود، نقش ناجی را ایفا می کند. بنابراین حتما جایی میان وسایل سفرتان برای این تنقلات خوشمزه در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که قیمت آجیل و تنقلات در ایران تقریبا از اکثر کشورهای خارجی ارزان تر است بنابراین همیشه تنقلات را در ایران بخرید و با خود ببرید.

 

2- از میوه فروشی مقداری خرید کنید

رفتن به میوه فروشی و خرید مقداری میوه محلی برای سفری کوتاه، دومین نکته برای مصرف غذاهای سالم در زمان مسافرت می باشد. مطمئنا همه ما از فواید گنجاندن میوه ها در رژیم غذایی روزانه آگاه هستیم؛ بنابراین در روزهای سفر هم این نکته را رعایت کنید. با خرید میوه های محلی همچنین شانس امتحان میوه های عجیب را نیز دارید.

 

3- مدام ولی کم غذا بخورید

خوردن غذا به صورت مداوم ولی به اندازه کم، از عادات خوب غذا خوردن است. در طول سفر هم این عادت را ترک نکنید. خوردن مداوم به شما کمک می کند زیاد گرسنه نشوید که گرسنگی زیاد خود باعث خوردن بیش از اندازه می شود. مداوم غذا خوردن همچنین موجب می شود سطح انرژی بدن در تمام مدت بالا باشد. بدین ترتیب گشت و گذار و تماشای جاهای دیدنی نیز راحت تر صورت می گیرد.

 

4- مصرف کافئین را محدود کنید

در مسافرت ممکن است به دفعات احساس خستگی کنید و به خاطر بدست آوردن انرژی مصرف کافئین را بیشتر کنید. مراقب باشید تا از جذب کافئین زیاد، اجتناب کنید چون ممکن است باعث بروز اختلالات گوارشی شود که مخصوصا در هنگام سفر موضوع جالبی نخواهد بود.

 

5- گزینه های سالم تر را برای خوردن غذا انتخاب کنید

در مسافرت هر زمان قرار است بیرون غذا بخورید، سعی کنید گزینه های سالم تر را انتخاب کنید. مثلا سالادی که چاشنی و سس سبک تری دارد را انتخاب کنید، به جای گوشت سرخ شده، گوشت گریل (کباب) شده سفارش دهید و به شدت از خوردن سس مایونز پرهیز کنید.

 

6- نگذارید آب بدنتان کم شود

نکته مهم بعدی، کم نشدن آب بدن است. کم نشدن آب بدن یکی از موارد ضروری برای سالم ماندن است. در سفر، بطری آب خود را همیشه همراه داشته باشید و در صورت خالی شدن به خاطر صرفه جویی در پول و خراب نشدن محیط زیست، مجددا آن را پر کنید. همچنین می توانید از آب میوه های ارگانیک، چای سبز، یا چای گیاهی و آب نارگیل استفاده کنید.

 

7- برای وعده های غذایی خود برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی برای وعده های غذایی، آخرین نکته برای داشتن تغذیه سالم در حین سفر است. برنامه ریزی برای وعده های غذایی کار شما را راحت تر می کند. البته در هنگام سفر غذاهای محلی را هم حتما در برنامه غذایی خود بگنجانید و خود را از لذت خوردن آنها محروم نکنید. همچنین وقتی برنامه سفر خود را تنظیم می کنید، جستجوی رستوران ها و غذاهای محلی مطمئنا ایده خوبی بوده و به برنامه ریزی بهتر کمک می کند.