شماره تماس 09309871159

انواع قهوه در کشورهای مختلف جهان را بشناسید!

قهوه به عنوان یک نوشیدنی جذاب در اقصی نقاط دنیا طرفدار دارد و اطلاع از اینکه در کدام کشور چه نوع قهوه ای پرطرفدار است، می تواند به شما کمک کند تا در سفرهای خود حتما آنها را تست کنید! لحظه آخری در این مقاله به معرفی انواع قهوه در کشورهای مختلف پرداخته است که اطلاع از آنها ممکن است برایتان جالب باشد.

 

 

قهوه دارای انواع مختلفی است؛ از کاپوچینوی مورد علاقه ی همه گرفته تا اسپرسوی مدرن ایتالیایی و قهوه ترک سنتی. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع قهوه هایی که مردم گوشه و کنار دنیا می نوشند، آشنا کنیم. پس با ما تا انتها همراه باشید.

 

1- قهوه کافِئوست در فنلاند

مردم فنلاند به نوشیدنی گرم علاقه دارند. آنها قهوه خود را روی یک تکه پنیر که به آن "جاستولیپا" می گویند، می ریزند و بعد می نوشند.

قهوه در فنلاند

 

2- قهوه ترک در ترکیه

قهوه ترک، نوشیدنی مورد علاقه اغلب ترک ها است. ترک ها قهوه ترک را بدون اینکه صاف کنند آماده می کنند. ترک ها برای تهیه ی قهوه ترک، پودر قهوه را در یک ظرف برنجی گود یا کاسه مسی به اسم "چِزوِه" می جوشانند. ترک ها دوست دارند قهوه خود را با ته مانده آن بنوشند.

قهوه ترک ترکیه

 

3- قهوه یوآن یانگ در مالزی

یوآن یانگ قهوه مورد علاقه مردم مالزی است. جالب است بدانید مالایی ها دوست دارند قهوه خود را با چای بنوشند! یک فنجان قهوه مالایی شامل سه دهم قهوه سیاه و هفت دهم چای شیر به سبک هنگ گنگی است که مخلوطی از چای سیاه و شیر است.

قهوه در مالزی

 

4- قهوه سفید صاف در استرالیا

قهوه سفید صاف یا فلت وایت (Flat White)، قهوه ای است که استرالیایی ها دوست دارند. این قهوه شبیه قهوه لاته است با این تفاوت که کیفیت آن کمی پایین تر است. این نوشیدنی استرالیایی با ریختن میکرو فوم روی یک فنجان اسپرسو آماده می شود.

قهوه در استرالیا

 

5- قهوه فِراپه در یونان

قهوه ی مورد علاقه ی یونانی ها فِراپه است. فراپه همان نسکافه است ولی با این تفاوت که در تهیه آن به جای آب گرم از آب سرد استفاده می شود. این نوشیدنی عجیب که در میان یونانی ها بسیار پرطرفدار است، خیلی سریع آماده می شود.

قهوه در یونان

 

6- اسپرسو رومانو در ایتالیا

اسپرسو رومانو نوشیدنی مورد علاقه ی ایتالیایی ها، شبیه اسپرسوی عادی است ولی با یک برش لیمو سرو می شود. برش لیمو به اسپرسو طعم شیرین تری می دهد.

اسپرسو در ایتالیا

 

7- قهوه دا در ویتنام

قهوه ای که ویتنامی ها می نوشند یک قهوه ی سرد شیرین و غلیظ به نام قهوه دا (Cà phê đá)  است که دقیقا با قهوه سیاه بو داده و آسیاب شده درست می شود. برای درست کردن این قهوه، پودر قهوه را مستقیم درون فنجان حاوی شیر و یخ غلیظ شده می ریزند و دم می کنند.

قهوه در ویتنام

 

8- قهوه دِ اولا در مکزیک

قهوه ی مورد علاقه ی  مکزیکی ها قهوه دِ اولا (Café de Olla)، با استفاده از دارچین و شکر تصفیه نشده درست می شود و به آن "پیلون چیلو" می گویند. محلی ها در مکزیک معمولا نوشیدنی خود را در ماگ سفالی می نوشند.

قهوه در مکزیک

 

9- قهوه زینهو در برزیل

قهوه زینهو که اغلب نوشیدنی ملی کشور برزیل محسوب می شود، قهوه ی مورد علاقه برزیلی ها است. قهوه زینهو در فنجان های کوچک ولی به صورت غلیظ سرو می شود. برخلاف اسپرسو، قهوه ی برزیلی با شکر دم می شود.

قهوه در برزیل

 

10- قهوه بوم بن در اسپانیا

اسپانیایی ها دوست دارند قهوه خود را شیرین بنوشند. آنها معمولا شیر غلیظ شده به قهوه سیاه اضافه می کنند و بعد این فنجان مسرت بخش را می نوشند.

قهوه در اسپانیا

 

11- قهوه ایرلندی

معجون کوکتل ایرلندی مخلوط شگفت آوری از قهوه داغ، نوشیدنی الکلی ایرلندی و شکر است که روی آن لایه با نازکی از خامه پوشانده می شود.

قهوه ایرلندی

 

12- قهوه وین ملانژ در اتریش

قهوه ی مورد علاقه ی اتریشی ها به نام "وین ملانژ" یک نوشیدنی شبیه به کاپوچینو است. محلی ها معمولا اسپرسوی خود را همراه با شیر غلیظ شده و کف شیر آماده می کنند. خیلی ها هم یک لایه نازکی از خامه و پودر کاکائو برای طعم دادن به نوشیدنی خود به آن اضافه می کنند.

قهوه وین ملانژ در اتریش

 

13- قهوه طعم دار مراکش

نوشیدنی مورد علاقه مردم مکزیک مخصوصا در زمستان یک فنجان قهوه سیاه دارک با ادویه جات گرم مثل هل، فلفل سیاه، دارچین، گل میخک و جوز هندی است.

قهوه در مراکش

 

14- قهوه کوبانو در کوبا

کوبانو قهوه مورد علاقه کوبایی ها است که معمولا در فنجان های کوچک سرو می شود. قهوه کوبانو، قهوه سیاهی است که همراه با شکر دم می شود. این قهوه خیلی غلیظ است بطوریکه با نوشیدن یک فنجان از آن ساعت ها بیدار می مانید.

قهوه کوبانو در کوبا

 

15- مازاگران در پرتغال

مازاگران یک نوشیدنی سرد نشاط آور پرتغالی است که حاوی اسپرسو و آب لیمو یا لیموناد است. لیموناد باعث گازدار شدن این نوشیدنی می شود.

مازاگران در پرتغال

 

16- قهوه در عربستان

نه تنها مردم عربستان بلکه در بسیاری از کشورهای عربی، مردم در حین دم کشیدن قهوه به آن هل، دارچین، گل میخک، زعفران و زنجفیل اضافه می کنند. همچنین در کشورهای عربی قهوه اغلب با خرمای خشک سرو می شود.

قهوه در عربستان

 

17- یوئِن یِئونگ در هنگ کنگ

یوئن یئونگ نوشیدنی مورد علاقه هنگ کنگی ها است که مخلوط قهوه و چای شیر است و به دو صورت گرم و سرد سرو می شود. نوع چای شیری که هنگ کنگی ها به قهوه خود اضافه می کنند در مناطق مختلف فرق می کند و همچنین باعث می شود قهوه طعم منحصر بفردی داشته باشد.

یوئن یئونگ در هنگ کنگ

 

18- قهوه در هند

هندی ها قهوه سرد و گرم هر دو را دوست دارند. نوع گرم آن با دم کردن پودر قهوه، شکر و شیر باهم آماده می شود و دقیقا شبیه فراپه یونانی است. در هند قهوه سرد معمولا با یک اسکوپ بستنی روی قهوه سرو می شود.

قهوه در هند

 

پیشنهاد می شود این مطالب را هم بخوانید:

انواع بستنی در کشورهای مختلف

انواع صبحانه در کشورهای مختلف