شماره تماس 09309871159

سریلانکا و جاذبه های گردشگری و دیدنی آن

سریلانکا یکی از جزایر پرطرفدار آسیایی می باشد که در سالهای اخیر طرفداران زیادی در ایران پیدا کرده است. لحظه آخری در این مطلب به معرفی این کشور پرداخته است.

 

 

سریلانکا جزیره ای زیبا و نهفته در اقیانوس هند می باشد که از آن بعنوان "مروارید اقیانوس هند" یاد می شود و در جنوب کشور هند و فاصله 31 کیلومتر از آن واقع شده است و جزو کشورهای آسیایی محسوب می گردد. آب و هوای سریلانکا از نوع گرم و استوایی است و متوسط دمای سالانه آن، بین 28 الی 31 درجه سانتیگراد می باشد. سریلانکا دارای جاذبه های گردشگری و توریستی شگفت انگیزی می باشد که موجب شده است در سالیان اخیر استقبال از تور سریلانکا در بین مردم دنیا و حتی ایرانیان، افزایش یابد. شهرهای کلمبو، کندی و بنتوتا از جمله شهرهای پرطرفدار و توریستی سریلانکا محسوب می شوند.

معرفی سریلانکا

سریلانکا کشوری است با وسعت تقریبی 65000 کیلومتر مربع و جمعیت حدودا 20 میلیونی که در اقیانوس هند و جنوب غربی خلیج بنگال و فاصله 31 کیلومتر از کشور هند واقع شده است و جزو کشورهای آسیایی محسوب می گردد. سریلانکا دارای ادیان مختلف می باشد و در آن معابد بسیار جذاب و زیبایی وجود دارند. فرآورده های اصلی کشور سریلانکا چای، قهوه و نارگیل است و پایتخت تجاری اش شهر کلمبو می باشد. سریلانکا دارای جاذبه های گردشگری و توریستی شگفت انگیزی می باشد که موجب شده است در سالیان اخیر استقبال از تور سریلانکا در بین مردم دنیا و حتی ایرانیان، افزایش یابد. خط ساحلی سریلانکا بسیار زیبا و چشم نواز است و در آنجا می توان در زیر درختان نخل بهمراه یک نوشیدنی خنک، استراحتی بینظیر را تجربه نمود و یا در صورت تمایل از ورزش های آبی استفاده کرد و لذت برد. چنانچه چندان به ساحل علاقه ای وجود نداشته باشد، می توان از تپه ها و کوههای سرسبز سریلانکا که پر از بوته چای است، رفت و از فضای زیبای آنجا استفاده نمود.

 

آب و هوای سریلانکا

آب و هوای سریلانکا از نوع گرم و استوایی است و متوسط دمای سالانه آن، بین 28 الی 31 درجه سانتیگراد می باشد. هر چند در بعضی از ماه های سال آب و هوای سریلانکا مقداری مرطوب می شود و بادهای موسمی شروع به وزیدن می کند.

 

بهترین زمان سفر به سریلانکا

 

- بهترین زمان سفر به سریلانکا، بین ماه های دسامبر تا مارچ (آذر تا فروردین) می باشد.

- بهترین فصل سفر به سریلانکا، اواخر پاییز تا اوایل بهار می باشد.

 

معرفی شهر کلمبو سریلانکا

 

کلمبو بزرگترین شهر سریلانکا و در واقع پایتخت تجاری کشور سریلانکا محسوب می گردد. اینکه نام کلمبو از کجا آمده است، چالشی تقریبا ناشناخته در بین مردم سریلانکا  می باشد چراکه برخی بر این باورند که یک تحریف از نام قدیمی Kolam بوده است و برخی دیگر اعتقاد دارند که از نخل نارگیل گرفته شده است.

برای اطلاع از جاذبه های گردشگری کلمبو و کسب اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک نمایید.

 

 

معرفی شهر بنتوتا سریلانکا

بنتوتا شهری در جنوب سریلانکا می باشد که در فاصله 62 کیلومتری از شهر کلمبو واقع شده است. بنتوتا با دارا بودن درختان نخل زیبا و فضایی آرام و لذت بخش، شهری توریستی در سریلانکا محسوب می گردد که علاقه مندان زیادی نیز دارد. مردم بومی شهر کلمبو نیز برای تعطیلات آخر هفته به بنتوتا سفر می نمایند و از اینرو نیز این شهر گردشگران زیادی به خود جلب می نماید. مردم محلی بنتوتا عمدتا سنگالی های بودایی هستند و نام این شهر نیز از یک دیو افسانه ای به نام "بن" که در ساحل رودخانه "توتا" حکومت می کرد، گرفته شده است.

 

معرفی شهر کندی سریلانکا

کندی دومین شهر بزرگ سریلانکا می باشد که قسمت های اصلی مذهبی دین بودایی در آن واقع گردیده است و از اینرو بسیار حائز اهمیت است. کندی منطقه ای سرسبز و زیبا در ارتفاع و بر روی تپه است که بهترین مکان برای فرار از گرما در دشت، محسوب می گردد. مزارع گرمسیری زیادی در شهر کندی قرار دارد و چای، اصلی ترین محصول این منطقه می باشد.

09309871159