شماره تماس 02191031554

راهنمای سفر به سئول کره جنوبی

سئول بعنوان پایتخت کشور کره جنوبی، شهری پیشرفته و مدرن می باشد. در این مطلب لحظه آخری، کاربردی ترین اطلاعات سفر به سئول کره جنوبی را به شما ارائه می دهیم.

 

 

سئول پایتخت کره جنوبی با جمعیتی بالغ بر 25.4 میلیون نفر بعد از توکیو ژاپن و جاکارتا اندونزی سومین کلان شهر دنیا محسوب می گردد. سئول کره جنوبی را بعنوان نا آرام ترین شهر دنیا می شناسند و با دیدن آن به خاطر شباهت هایی که وجود دارد، به یاد نیویورک آمریکا می افتید. سئول کلان شهری سرزنده و شلوغ است که در آن انسان و تکنولوژی دست به دست هم داده و چیزهای بدیعی خلق کرده اند. در سئول مهم نیست که کجا می روید یا از کدام ایستگاه مترو خارج می شوید، در پایتخت کره جنوبی همیشه چیزهای هیجان انگیزی در جریان است. دقیقا مثل منهتن نیویورک، در سئول هم احساس سرزندگی و شادابی می کنید. با ما همراه باشید تا معرفی اجمالی از سئول کره جنوبی و نکات سفر به آن را به شما ارائه نماییم.

 

لیست عناوینی که در این مطلب می خوانید:

- چه زمانی به سئول کره جنوبی سفر کنیم

- چگونه به سئول کره جنوبی سفر کنیم

- چه مدت در سئول کره جنوبی بمانیم

- واحد پول کره جنوبی چیست و در سفر به سئول، چقدر پول بهمراه داشته باشیم

- پول رایچ کره جنوبی را از کجای سئول تهیه کنیم

- در سفر به سئول کره جنوبی کجا برویم و چه کارهایی انجام دهیم

- بهترین و خوشمزه ترین غذاهای سئول کره جنوبی

- در سئول کره جنوبی کجا غذا بخوریم

- توصیه هایی برای سفر به سئول کره جنوبی

- چگونه به دور و اطراف سئول کره جنوبی برویم

 

چه زمانی به سئول کره جنوبی سفر کنیم

کره جنوبی دارای چهار فصل متمایز (بهار، تابستان، پاییز و زمستان) است. معمولا بهترین زمان برای سفر به سئول کره جنوبی طی ماه های فصل بهار (مارس- می) و پاییز (اواسط سپتامبر تا اوایل نوامبر) است. در این ماه ها آب و هوای سئول کره جنوبی بسیار عالی و مناظر و چشم اندازها بسیار خیره کننده اند. هر دو فصل بهار و پاییز با رنگ های چشم نوازی شناخته می شوند؛ بهار با شکوفه های گیلاس صورتی و سفید اش و پاییز با رنگ های آتشین قرمز، نارنجی و زرد. هر دو فصل بهار و پاییز می تواند بهترین زمان برای سفر به سئول کره جنوبی باشد.

اگر می خواهید به دیدن شکوفه های گیلاس در سئول کره جنوبی برسید باید طوری برنامه ریزی کنید که هفته ی دوم آوریل (حدود 9-10 آوریل) در آنجا باشید. مطلع باشید که بازشدن شکوفه های گیلاس تا حد زیادی به آب و هوا بستگی دارد، بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که درختان گیلاس  حتما شکوفه می دهند. اگر هوا زود گرم شود، درختان گیلاس هم زودتر شکوفه می دهند. اگر هوا هنوز سرد باشد گیلاس ها هم دیرتر شکوفه می دهند. به این ترتیب برنامه ریزی برای رفتن به سئول کره جنوبی هنگام باز شدن شکوفه های گیلاس کمی سخت خواهد بود.

 

چگونه به سئول کره جنوبی سفر کنیم

تقریبا همه پروازهای خارجی سئول کره جنوبی در فرودگاه بین المللی اینچه اون سئول به زمین می نشینند. از فرودگاه اینچه اون به چند طریق می توانید به مرکز شهر سئول بروید. برای مسافران ایرانی که تور کره جنوبی را رزرو می کنند همواره ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی برای آنها وجود دارد و به محض اینکه به فرودگاه سئول کره جنوبی برسند، ماشینی بصورت رایگان آنها را تا هتل خواهد برد. اما چنانچه شخصی تور را رزرو نکند و یا بدلیل تاخیر و یا هر علت دیگر، در زمان رسیدن به فرودگاه مجبور باشد که بصورت شخصی به هتل یا مرکز شهر برود، مطالعه این بخش می تواند برای او بسیار مفید باشد.

- با آرکس AREX:

بهترین و با صرفه ترین راه برای رسیدن به مرکز شهر سئول از فرودگاه اینچه اون، قطارهای اکسپرس آرکس هستند. هزینه رفتن به سئول با این قطارها حدود 4250 وون است. با قطار های اکسپرس تقریبا 53 دقیقه طول می کشد تا به ایستگاه سئول برسید. یک قطار اکسپرس دیگر هم وجود دارد که زیاد خوب نیست. این قطار با مبلغ 4800 وون شما را ده دقیقه زودتر به ایستگاه سئول می رساند. از ایستگاه سئول می توانید سوار تاکسی یا مترو شوید و به هتل محل اقامت خود بروید. مطلع باشید که آخرین قطار اکسپرس آرکس، فرودگاه اینچه اون را در ساعت 11:42 دقیقه ترک می کند.

- با اتوبوس:

هزینه رفتن به شهر سئول از فرودگاه اینچه اون با اتوبوس خیلی بیشتر از قطار اکسپرس است (9000 هزار وون). مدت زمان سفر با اتوبوس هم طولانی تر (حدود 80 دقیقه) از قطار است. توصیه می کنیم اگر دیرتر از ساعت 11:42 دقیقه به فرودگاه اینچه اون رسیدید برای رفتن به سئول سوار اتوبوس های فرودگاه شوید، در غیر اینصورت آنها گزینه مناسبی به نظر نمی رسند. زمان سرویس دهی اتوبوس های آخر شب از ساعت 12:15 تا ساعت 4:40 دقیقه است. در حالیکه اتوبوس های ترمینال اتوبوس رانی کانگنام اکسپرس از ساعت 11:50 تا 4:10 دقیقه کار می کنند. برای دانستن جزئیات بیشتر درباره مسیر اتوبوس ها و ایستگاههایی که توقف دارند، می توانید به اطلاعات فرودگاه اینچه اون که در طبقه اول قرار دارد مراجعه کنید.

- با تاکسی:

گرفتن تاکسی راحت ترین راه رسیدن به سئول از فرودگاه اینچه اون است اما هزینه رفتن با تاکسی خیلی زیاد است. با تاکسی حدود یک ساعت طول می کشد تا به مرکز شهر سئول برسید. هزینه سفر با تاکسی از فرودگاه به سئول 35 هزار تا 50 هزار وون است.

 

چه مدت در سئول کره جنوبی بمانیم

سئول یک کلان شهر است که دیدنی های بسیار زیاد و متنوعی دارد. به نظر ما 7 شب اقامت در سئول بسیار عالی است اما اگر امکان اقامت بیشتر در سئول را دارید، حتما بیشتر بمانید. می توانید یک روز کامل از سفرتان به سئول را به جین هائه اختصاص دهید. مطمئنا هر چه مدت زمان اقامت شما بیشتر باشد، می توانید بدون عجله و با آرامش کامل تمام جاذبه های گردشگری سئول را ببینید.

 

واحد پول کره جنوبی چیست و در سفر به سئول، چقدر پول بهمراه داشته باشیم

واحد پول کشور کره جنوبی، وون است. احتمالا افراد زیادی سئول را شهر گرانی می دانند؛ ولی حتما با سفر به سئول می بینید که اصلا این طور نیست و گاها شما را به تعجب وا می دارد. در سئول خیلی از چیزها از نظر هزینه، مقرون بصرفه است. اگر در سئول در یک مهمان خانه ارزان اما تمیز و مرتب اقامت کنید؛ با مترو به این طرف و آن طرف بروید؛ غذاهایی با قیمت متوسط بخورید و خریدتان را به حداقل برسانید، می توانید با بودجه مناسب هر روز از سفرتان را سپری کنید. در سئول می توانید خرجی روزانه خود را بر اساس مقدار خریدی که می خواهید انجام دهید، تخمین بزنید. در سئول همچنین می توانید در مسافرخانه هایی که هزینه هر شب اقامت در انها 33 دلار است اقامت کنید. مترو هم در سئول ارزان است. در سئول همچنین هزینه خورد و خوراک زیاد نمی شود (مگر اینکه خودتان بخواهید غذای گران قیمت بخورید). غذاهای خیابانی سئول هم ارزان قیمت و خوشمزه هستند.

 

پول رایچ کره جنوبی را از کجای سئول تهیه کنیم

میونگ دونگ در سئول بهترین جا برای تبدیل پول تان به پول رایج کره جنوبی است. صرافی های زیادی در میونگ دونگ وجود دارد که معروف اند به اینکه بهترین نرخ را در کل شهر سئول دارند. ابتدا تصور نمی کنید که این اختلاف نرخ زیاد باشد، اما بعدا متوجه می شوید که مثلا در فرودگاه، اختلاف قیمت ها بسیار زیاد است.

 

در سفر به سئول کره جنوبی کجا برویم و چه کارهایی انجام دهیم

1- تماشای تعویض نیروهای گارد سلطنتی در چانگ دئوک گانگ و قصرهای جیونگ بوک گانگ

در شهر سئول 5 قصر سلطنتی از سلسله چوسان وجود دارد. بازدید از دو قصر سینگ بوک گانگ جزئی از مکان هایی هستند که نباید از دیدنشان غافل شوید. هر کدام از قصر های جیونگ بوک گانگ بسیار زیبا و تماشایی هستند. جیونگ بوک گانگ نخستین قصر سلسله چوسان است در حالیکه چاندئوک گانگ جزو میراث جهانی یونسکو می باشد. اگر به موقع به قصر برسید می توانید تغییر نیروهای گارد را ببینید.

2- بازدید از خانه های سنتی در روستای باکچون هانوک مازی شهر سئول

در سئول با تمام فوق مدرن بودنش، هنوز می توانید جاهای زیادی مثل روستای باکچون هانوک با خانه های سنتی قدیمی اش را در قلب شهر پیدا کنید. روستای باکچون هانوک مازی دارای کوچه های تنگ و باریک و خانه های سنتی کره ای به نام هانوک است. روستای باکچون هانوک شما را به 600 سال قبل و سئول قدیمی می برد.

3- دیدن مناظر بینظیر از بالای برج N سئول

وقتی زمان دیدن مناظر بی نظیر در سئول فرا می رسد، برج N سئول در رأس جدول  قرار دارد. برج N سئول با ارتفاع 480 متر بالاتر از سطح دریا، بهترین مکان برای دیدن منظره شهر سئول است.

4- طراحی معماری آینده را در طراحی میدان و بازار دونگ دا ئمون (DDP) ببینید

 بازار دونگ دائمون سئول یک بازار با طراحی فوق العاده عالی است. اگر به طراحی از هر نوعی که باشد علاقه دارید، در سفر به سئول  حتما از طراحی بازار دونگ دائمون دیدن کنید. بازار دونگ دائمون مثل یک موزه و شبیه یک سفینه فضایی است که همه چیز از قبیل سوپر مارکت در داخل آن وجود دارد. پیشنهاد می کنیم که اگر وقت دارید چندین ساعت را به به دیدن این بازار فوق العاده اختصاص دهید و حتما بار دیگر در هنگام شب که ساختمان ها از نو زنده شده اند، به بازار دونگ دائمون برگردید.

5- خرید کردن و خوردن غذا در مراکز خرید سئول

سئول بهشت علاقه مندان خرید است. در سئول مراکز تجاری و خرید بسیاری وجود دارد اما این سادونگ، میونگ دونگ و هونگ دائه سه مرکز تجاری هستند که نمی توانید رفتن به آن ها را نادیده بگیرید. هر کدام از این مراکز خرید ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. این سادونگ به خاطر اجناس (اقلام) هنری (با ساخت ماهرانه)، میونگ دونگ به خاطر برند های معروف و لوازم آرایشی، و هونگ دائه به خاطر تحرک زیاد و مد روز بودن شناخته شده اند. هر سه مرکز خرید دارای غذا های خیابانی عالی اند.

6- خندیدن و شاد شدن در نمایش کوکین نانتا

اگر دوست دارید به برنامه سفرتان دیدن یک نمایش فرهنگی را اضافه کنید، نمایش کوکین نانتا می تواند گزینه مناسبی باشد. نمایش کوکین نانتا یک نمایش سرگرم کننده کمدی است. نمایش نانتا در تئاتر نانتا واقع در میونگ دونگ اجرا می شود. می توانید دیدن این نمایش را به برنامه خرید بعد از ظهر و خوردن شام در رستوران معروف کیوجا اضافه کنید.

7- بالا رفتن از دیوار دژ هاواسئونگ در ساوون

قلعه یا دژ هاواسئونگ که در جنوب سئول قرار دارد، از شهر فقط یک ساعت فاصله دارد. دژ هاواسئونگ یک مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو می باشد. اگر وقت کافی دارید، می توانید یک سفر یک روزه عالی به آنجا داشته باشید. دژ هاواسئونگ جای خوبی برای کمی کوهنوردی سبک است. دژ هاواسئونگ همچنین دارای تاریخی جالب و شنیدنی است.

8- گذراندن یک روز در تم پارک های اورلند و لوته ورد سئول کره جنوبی

اورلند و لوته ورد دو تم پارک با بازی ها و تفریحات هیجان انگیز برای خانواده ها هستند. کره ای ها اورلند را برای عرض اندام در مقابل آمریکایی ها و دیزنی لند معروف ساخته اند. تخفیف هایی در هر دو پارک برای مسافران غیر کره ای در نظر گرفته شده است. بلیط یک روزه پارک اورلند برای بزرگسالان 52 هزار وون و کودکان 41 هزار وون است. اما اگر بلیط ها را از Klook بخرید می توانید بلیت ها را به ترتیب به قیمت 33037 وون و 28690 وون خریداری کنید. بلیط یک روزه لوته ورد هم مثل اورلند برای بزرگسالان 52 هزار وون است که در Klook می توانید آن را به قیمت 32 هزار وون بخرید. متاسفانهKlook  برای بلیط کودکان تخفیفی در نظر نگرفته است. برای اطلاع از تخفیف ها می توانید به وب سایت اورلند و لوته ورد مراجعه نمایید.

 

غذاهای سئول کره جنوبی

در سئول غذاها و رستوران های خوب زیادی وجود دارد. تنوع این غذاها زیاد است و از صدف حلزونی به سیخ کشیده تا پوپ کیک ها و اختاپوس "زنده" و بستنی نیشکر را در بر می گیرد. البته تعداد زیادی از این غذاها به مزاق ما ایرانیها سازگار نیست و گاها حتی از دیدنشان هم حس بدی پیدا میکنیم.

 

در سئول کره جنوبی کجا غذا بخوریم

1- رستوران میونگ دونگ کیوجا سئول

میونگ دونگ کیوجا معدن بسیاری از بهترین غذاهای کره ای مخصوصا کال گوکسا می باشد. کال گوکسا خوراک نودلی است که از نودل های دست ساز تهیه می شود. کال گوکسا را معمولا در یک کاسه بزرگ همراه با آب گوشت و مخلفات دیگر سرو می کنند. کال گوک سا یک غذای خوشمزه و ارزان کره ای ست که قیمت هر کاسه ان فقط 8000 وون است. رستوران میونگ دونگ کیوجا فقط کال گوکسا، ماندیو (یک نوع پودینگ میوه پخته کره ای) و تعداد زیادی از انواع نودل را سرو می کند.

2- رستوران توسوکچون سئول

اگر به سام جیتانگ علاقه دارید بهتر است در سئول برای خوردن آن به رستوران توسوکچون بروید. سام جیتانگ یک نوع سوپ داغ و مغذی از یک جوجه کامل است که داخل آن از برنج چسبناک پر می شود و در آب گوشتی از جنسینگ کره ای، میوه جوجوبا، سیر، زنجبیل و گیاهان متنوع و نمک و فلفل درست می شود. سام جیتانگ یک غذای محبوب در تابستان است. سام جیتانگ رستوران توسوکچون به قدری خوشمزه و خوب است که رئیس جمهور فقید کره، رومو هیون مشتری دائمی آن بود. رستوران توسوکچون فقط ده دقیقه با جیونگ بوک گانگ فاصله دارد.

3- رستوران سیگل باپسانگ سئول

طرفداران مخلفات کره ای خوشمزه که به آن بانچان می گویند، مطمئنا رستوران سیگل باپسانگ را دوست دارند. تنها با پرداخت 8 هزار وون کره می توانید خود را مهمان ضیافتی نمایید که در آن حداقل 20 نوع مخلفات بانچان همراه با مقداری برنج و یک کاسه خورشت خمیر سویای ترش بخارپز (جی جائه) سرو می شود.

4- مرغ سوخاری کره ای در هان چو سئول

رستوران هایی که مرغ سوخاری و نوشیدنی های خوشمزه سرو می کنند را می توانید در همه جای سئول ببینید، اما رستوران هان چو معروف است به اینکه بهترین مرغ سرخ شده و نوشیدنی را در تمام سئول سرو می کند. مرغ سرخ شده ی کره ای برخلاف سایر جاها دو بار سرخ می شود و به همین خاطر تردتر است و پوستش روغن کمتری جذب می کند. همانطور که در تصویر زیر می بینید، هر پرس مرغ سوخاری از تکه های زیادی تشکیل شده و یک پرس آن برای دو نفر کافی است. علاوه بر مرغ سوخاری، آشپزهای رستوران هان چو یک غذای دیگر هم سرو می کنند که خوشمزه است. این غذا فلفل سبز سرخ شده ای است که داخل آن از گوشت پر شده است.

5- رستوران های واقع در کوچه جی جو کامی سئول

اگر به هشت پا و غذاهای دریایی پر ادویه علاقه دارید بهترین غذا در سئول که مناسب ذائقه شما باشد، جی جو کامی است. جی جو کامی یک غذای به شدت تند است که از بچه هشت پاهایی درست می شود که در سس فلفل قرمز گوچاگارو خوابانده و کمی بعد سرخ می شود. بهترین جا برای خوردن جی جو کامی، کوچه جی جو کامی است که تعدادی کوچه پر از رستوران مخصوصا رستوران هایی است که جی جو کامی سرو می کنند. برای رسیدن به کوچه جی جو کامی با مترو کافیست در ایستگاه جی جیدونگ (خط1) خروجی 6 پیاده شوید. 5 دقیقه مستقیم به جلو بروید تا به یک تندیس هشت پای برنزی برسید بعد به سمت چپ بپیچید تا وارد کوچه جی جو کامی شوید.

6- بازار ماهی نوریانگ جین

اگر به غذا های دریایی علاقه دارید پس حتما وقتی در سئول به سر می برید باید سری به بازار ماهی نوریانگ جین بزنید و یک وعده غذای دریایی بخورید. غذاهای دریایی بازار ماهی به طرز باور نکردنی تازه هستند. می توانید به طبقات پایینی بازار یا طبقات بالاتر بروید و در رستوران هایی که وجود دارند، غذای دریایی بخورید.

7- رستوران سی وا دام  سئول

در رستوران سی وا دام می توانید در محیطی هنرمندانه و بی نظیر یک وعده غذای کره ای بخورید که در هیچ کجای دیگر پیدا نمی کنید. رستوران سی وا دام با منوی زیبا و لذیذش یکی از رستوران هایی است که راه خود را به سمت سرو غذاهای مدرن کره ای پیدا کرده و آن را دنبال می کند.

 

توصیه هایی در مورد سفر به سئول کره جنوبی

1- با یک برنامه ریزی درست به سئول کره جنوبی سفر کنید

با توجه به جاذبه های گردشگری متعددی که در سئول کره جنوبی وجود دارد و در نظرگیری اینکه ممکن است برای بار بعدی فرصت سفر به این شهر زیبا را نداشته باشید، بهتر است ابتدا با بررسی و شناخت کلی سئول و مکان های دیدنی و تفریحی مختلف آن و همچنین مشورت با کسانی که به این شهر سفر کرده اند، برای سفر خود برنامه ریزی کنید و به هیچ وجه بدن شناخت به  سفر نکنید!

2- اجاره کردن یک وای فای جیبی

وای فای مجانی امروزه در بسیاری از جاها فراهم است البته نه در همه جا. با پرداخت تنها 3.99 دلار آمریکا در هر روز می توانید بدون وقفه با ال تی ای 4G تمام وقت حتی در مترو به اینترنت وصل باشید. وای فای جیبی  را می توانید از سایت wifi-korea.com سفارش دهید.

3- از اسامی و آدرس ها کره ای، ایستگاههای مترو و شماره خطوط یادداشت بردارید

شما هم امکان دارد مثل خیلی ها در سئول چند بار گم شوید. کره ای های زیادی سعی می کنند به شما کمک کنند ولی فقط چند نفر از آنها می توانند انگلیسی صحبت کنند . برای پشت سر گذاشتن این مانع زبانی، پیشنهاد می کنیم که از اسامی کره ای و آدرس های تمام مکان ها یادداشت بردارید. اگر تلفن هوشمند و وای فای جیبی دارید، کافی است با استفاده از گوگل مپ، جایی که می خواهید بروید را پیدا کنید. بهتر است از نام ایستگاه متروی جاذبه ی گردشگری که مترو در آن توقف دارد هم یادداشت بردارید. بعضی وقت ها مجبورید بین خط های پیاده مسافت طولانی را طی کنید. پس مهم است که هم نام ایستگاهی که توقف دارید و هم شماره خط بعدی را بدانید.

4- خرید یک کارت T- money در سئول

با خرید کارت T-money در سئول می توانید در وقت و پول خود صرفه جویی می کنید. اگر قرار است با اتوبوس و مترو زیاد سفر کنید، که احتمالا هم همینطور است، خرید این کارت می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد. می توانید این کارت را از فروشگاهها و ایستگاههای مترو به راحتی آن را تهیه کنید و سپس می توانید آن را هر مقدار که می خواهید شارژ کنید. توجه داشته باشید که استفاده از حمل و نقل عمومی با این کارت همیشه 100 وون ارزانتر است. می توانید از این کارت در مترو و اتوبوس یا حتی دادن کرایه تاکسی استفاده کنید. اگر در پایان سفرتان مبلغی در کارت باقی بماند با کسر 500 وون بهعنوان هزینه خدمات شارژ، مابقی را میتوانید در ایستگاه مربوطه دریافت نمایید.

5- خریدن بلیط چند منظوره بازدید از قصرهای سئول کره جنوبی

اگر رفتن به قصرها سئول را در برنامه سفر خود دارید پس باید یک بلیط چند منظوره قصرهای سئول بخرید. ورودی هر چهار قصر اصلی یعنی قصر چانگ دئوک گانگ، قصر چانگ جیونگ جانگ، دئوک ساگانگ، جیونگ بوک گانگ و مقبره جونگ میو در مجموع 14 هزار وون برای بزرگسالان و 7000 هزار وون برای کودکان هزینه دارد. با این بلیت می توانید با مبلغ های به ترتیب 10 هزار و 5 هزار وون به هر پنج مورد دسترسی داشته باشید.

6- تخفیف های در نظر گرفته شده را چک کنید

با استفاده از Klook می توانید از تخفیف های در نظر گرفته شده برای جاذبه های توریستی و خدمات ارائه شده در سئول، مطلع شوید. اگر به دنبال تورها، نمایش ها، تم پارک های معروف، ترانسفرهای فرودگاه و غیره هستید، Klook برای هر شهری در آسیا از جمله سئول چیزی برای عرضه دارد. می توانید جاذبه های گردشگری سئول را در این سایت جستجو کرده و از تخفیف ها آگاه شوید.

7- آداپتور مناسب به همراه داشته باشید

پریزهای برق کره جنوبی گرد اند بنابراین دوشاخه ها معمولا از نوع C یا Fهستند. مطمئن شوید که آداپتور مناسب را برداشته اید. ولتاژ برق کره جنوبی هم 220/230 ولت است.

8- کفش های راحت بپوشید

در سئول پیاده روی زیاد خواهید داشت پس حتما کفش راحت بپوشید. همچنین در سئول احتمالا کفش ها را زیاد از پا بیرون می آورید مثلا در معبد ها و بعضی از رستوران ها؛ پس سعی کنید همیشه کفش راحت و کفشی که براحتی از پا خارج می شود بپوشید.

 

در سئول کره جنوبی از چه وسایل نقلیه ای استفاده کنیم

سیستم متروی سئول خیلی کارآمد عمل می کند اما احتمالا در سفر به سئول به وسایل نقلیه دیگری هم نیاز خواهید داشت. اتوبوس های شهری یکی از پرکاربردین وسایل حمل و نقل عمومی است. به خاطر تغییر مسیر بین خط ها در سئول پیاده روی زیاد دارید. بنابراین مهم است نام و شماره ایستگاه توقف را بدانید. در غیر اینصورت نمی دانید که برای تغییر خط باید به کدام طرف بروید. اکثر سفرهای درون شهری در کلان شهر سئول به قیمت 1350 وون برای بلیط های تک سفره  است و اگر کارت T-money داشته باشید 1250 وون است.

 

قیمت تور کره جنوبی

قیمت تور کره جنوبی بسته به نوع پکیج و شرایط اقامت (مدت، نوع هتل و ...) متفاوت است.

اینجا بخوانید: تور کره جنوبی

اینجا بخوانید: شرایط اخذ ویزای کره جنوبی

اخذ ویزای کره جنوبی