شماره تماس 09309871159

10 دلیل برای سفر به سنت پترزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ شهری تاریخی و با مکان های تاریخی و دیدنی بسیار زیاد است که دیدن آن می تواند یکی از بیادماندنی ترین سفرهای هر شخص باشد. با لحظه آخری همراه باشید تا مهمترین دلایل سفر به سنت پترزبورگ را به شما معرفی کنیم.

 

 

معمولا اولین سوالی که برای رفتن به جایی به ذهن خطور می کند این است که چرا باید به این شهر یا کشور سفر کنیم. در مورد سفر به سنت پترزبورگ هم به همین صورت است و حتما با خود فکر کرده اید که سنت پترزبورگ چه جاذبه هایی دارد. برای رفتن به سنت پترزبورگ دلایل و جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد و در واقع همه سنت پترزبورگ باشکوه و تاریخی را دوست دارند. در این مطلب 10 دلیل برای سفر به سنت پترزبورگ را برایتان ارائه نموده ایم.

 

قبل از بیان کردن دلایل سفر به سنت پترزبورگ اجازه دهید کمی بیشتر با این شهر آشنا شویم. سنت پترزبورگ در سال 1703 توسط پیتر بزرگ تاسیس شد. بدون شک سنت پترزبورگ فرهنگی ترین و قابل دسترس ترین شهر توریستی در تمام اروپاست. به تدریج این شهر تازه تاسیس، پر جنب و جوش و ثروتمند روسیه در حالیکه هنوز محکم به گذشته خود پیوند خورده بود، مسیرش را به سوی آینده پیدا کرد. سنت پترزبورگ به خاطر هرمیتاژ، شب های سفید (روشن) و پل های طولانی اش به شهری معروف تبدیل شد. سنت پترزبورگ شهر نویسندگان برجسته روسی مثل پوشکین، تولستوی و داستایوسکی است؛ سنت پترزبورگ خیلی زیباتر و رمانتیک تر از تصور شماست. پایتخت سابق امپراتوری روسیه جایی است که انقلاب روسیه از آنجا شروع شد و دوران سلطنت در آن به پایان رسید. گذشته این شهر زیبا و تاریخی، شما را شگفت زده و وضعیت فعلی این شهر، شما را سرگرم و آینده در حال تغییر این شهر، توجه شما را به خود جلب می کند. سنت پترزبورگ شهری است که با داشتن تعداد زیادی موزه، کلیسای جامع، قصر، باغ، بناهای تاریخی و پل های طاقی (طاقدار) روی مسیرهای آبی دلپذیر، در طول سال های گذشته به یک مرکز گردشگری قابل دسترسی و مهم تبدیل شده است. در واقع هر سال حدود 5 میلیون نفر توریست خارجی و روسی به سنت پترزبورگ سفر می کنند و این شهر باشکوه بنا به گزارش مجله Tripadvisor بهترین مقصد توریستی و گردشگری روسیه و یکی از اولین مقصدهای گردشگری در دنیاست. پس جای خیلی بدی هم نیست!

 

دلایل سفر به سن پترزبورگ روسیه

در این مطلب سعی شده است مواردی بیان گردد که گلچینی از بهترین مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ روسیه باشد؛ هرچند اینکار چندان هم آسان نبود! قابل ذکر است که موارد ذکر شده ترتیب خاصی ندارند.

1- موزه های و گالری های هنری بزرگ در سنت پترزبورگ روسیه

موزه های سنت پترزبورگ، جالب توجه و درجه یک هستند. اگر با کمبود وقت مواجه اید و فقط می توانید دو تا از این موزه ها را ببینید بهتر است موزه هرمیتاژ و موزه گنجینه هنرهای ملی روسیه را ببینید که از بزرگترین موزه های دنیا محسوب می شوند.

2- پل های طولانی و کانال های سنت پترزبورگ روسیه

پل ها و کانال های سنت پترزبورگ رقیب سرسخت پل های شهرهای ونیز و آمستردام هستند. به همین خاطر به سنت پترزبورگ ونیز شمال می گویند. اگر در طول تابستان به سنت پترزبورگ سفر می کنید، حتما سفری با قایق در امتداد رودخانه نوا (Neva) داشته باشید که سفری رمانتیک و به یادماندنی خواهد بود.

3- کلیساهای سنت پترزبورگ روسیه

تمام کلیساهای سنت پترزبورگ واقعا یک شاهکار معماری هستند. کلیساها در سنت پترزبورگ فقط مکانی برای عبادت نیستند و از زیبایی بینظیر و اهمیت تاریخی نیز برخوردارند. اگر به سنت پترزبورگ سفر کردید رفتن به کلیسای معروف رستاخیز، کلیسای جامع سنت اسحاق و کلیسای جامع کازان را فراموش نکنید.

4- قصرها و ساختمان های باشکوه سنت پترزبورگ روسیه

قصر های سنت پترزبورگ مخصوصا آنهایی که در پیترهوف و تزارسکو سلو قرار دارند، از خیره کننده ترین و جذاب ترین ساختمان های دنیا هستند. بعد از وارد شدن به داخل یک از این کاخ ها و اتاق های طلایی شان مطمئنا احساس می کنید که در دوره تزار هستید.

5- پارک های بزرگ و باغ های زیبای سنت پترزبورگ روسیه

بیشتر پارک ها و باغ های سنت پترزبورگ زیبا و تمیز هستند و از آنها به خوبی حفاظت می شود. با قدم در یکی از این باغ ها مثل باغ تابستانی یا پارک کاترین نه تنها به زمان تزار بر می گردید بلکه احساس می کنید که از دنیا جدا شده اید.

6- آثار تاریخی سنت پترزبورگ روسیه

آثار تاریخی جالب توجهی را در سنت پترزبورگ می توانید ببینید. بسیاری از آنها گذشته درناک شهر را به یاد شما می آورند. مجسمه هایی که به افراد برجسته اختصاص داده شده اند، یاد بود های جنگ و یا مجسمه های هنری همه شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

7- رستوران ها و کافه های سنت پترزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ پر از رستوران و کافه های جالب و متنوع است. اگر به دنبال خوردن یک شام عاشقانه و دو نفره یا تجربه خوردن شامی به یاد ماندنی در یک رستوران خوب روسی یا بین المللی هستید، در سنت پترزبورگ گزینه های زیادی وجود دارند که همه باعث جلب رضایت شما می شوند.

8- تئاترها و جشنواره های سنت پترزبورگ روسیه

در سنت پترزبورگ انواع مختلفی از سرگرمی های فرهنگی ارائه می شود و بیش از صدها تئاتر وجود دارد. در میان آنها معروف ترینشان تئاتر مارینسکی است؛ یک مکان منحصر بفرد که در آن می توانید یک باله معروف روسی را تماشا کنید. آتش بازی هایی که در شب های سفید سنت پترزبورگ انجام می شوند، جشنواره ای محلی و جشن های سال نو باعث جذابیت بیشتر شهر سنت پترزبورگ شده است.

9- شب های سفید سنت پترزبورگ روسیه

اگر می خواهید شهر سنت پترزبورگ را به شکل دوست داشتنی و صمیمانه و رمانتیک تجربه کنید، تابستان به خاطر وجود شبهای سفید (روشن)، بهترین زمان برای رفتن به سنت پترزبورگ است. در طول این زمان می توانید قدم زنان مسیر کنار رودخانه و کانال ها را طی کنید. در پارک ها کباب شیشلیک بخورید یا سفری روی رودخانه با کشتی های کوچک تفریحی داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را مطالعه نمایید.

10- تفریحات شبانه سنت پترزبورگ روسیه

در طول شب نیز، کافه ها و تعدادی از مغازه های سطح شهر سنت پترزبورگ با روی باز از شما استقبال می کنند! مهم نیست که چه فصلی از سال است، وقتی خورشید غروب می کند سنت پترزبورگ به شهری پر جنب و جوش تبدیل می شود. همه مردم از محلی ها گرفته تا توریست ها برای دیدن شب های سنت پترزبورگ آماده خواهند شد.

 

اینجا بخوانید: جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ