بیشترین وسایلی که مسافران از اتاق هایشان در هتل ها بر می دارند!

بیشترین وسایلی که مسافران از اتاق هایشان در هتل ها بر می دارند!

بیشترین وسایلی که مسافران از اتاق هایشان در هتل ها بر می دارند!

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که چند شبی را در هتلی اقامت داشته ایم و در زمان تحویل دادن اتاق، وسوسه شدیم تا تعدادی از وسایل مصرفی اتاق نظیر شامپو، حوله و ... را برداریم؛ چون احساس کرده ایم برای ماست و حق داریم آن را با خود به خانه ببریم! لحظه آخری در این مطلب فهرست جالبی از بیشترین وسایل برداشته شده از هتل ها را ارائه می دهد که به شدت توصیه میکنیم آن را مطالعه نمایید.خیلی از مسافرانی که وسایل مصرفی اتاق های محل اقامتشان در هتل ها را بر می دارند، برای خود این توجیه را می آورند که می خواهند با اینکار کمی از هزینه هایی که متقبل شده اند را جبران کنند و بعضی از آنها حتی معتقدند که به این کار زرنگی می گویند؛ حتی اگر قصد نداشته باشند از این اقلام در آینده نزدیک استفاده کنند!

اگر کسی در هتلی اقامت داشته باشد و تصمیم بگیرد شامپوهای اتاق را در ساک خود بگذارد و با خود به خانه ببرد و یا اینکه اقلامی مانند نرم کننده های کوچک سفری یا لوسیون رو بردارد، آیا کار بدی انجام داده است؟ اگر بخواهیم نگاه سخت گیرانه تری به موضوع داشته باشیم باید بپرسیم که آیا اینکار نوعی دزدی محسوب می شود؟ اصلا اینکار فقط در بین ما ایرانی ها مطرح است و یا اینکه در کشورهای دیگر هم این اتفاق می افتد؟

برداشتن وسایل مصرفی از اتاقهای هتل برخلاف چیزی که اکثر افراد فکر میکنن، در کل دنیا وجود دارد و امری رایج است. آمارهای مختلفی از آن هم وجود دارد؛ بر اساس یک نظر سنجی که در "The Telegraph" صورت گرفته است، 69% از بریتانیایی ها اعتراف کرده اند که از اتاقهای محل اقامتشان در هتل چیزی برداشته اند و این اقلام فقط به حوله، شامپو، صابون و کرم دست محدود نمی شود و گاها ظروف و وسایل دیگر را هم برداشته اند! بعضی ها حتی سعی کرده اند آینه اتاقشان را نیز بردارند! پس اگر تا به حال برایتان عجیب بود که در بعضی از هتلها چرا لامپ ها به چراغ ها پیچ شده اند با ما همراه باشید تا با معروف ترین اقلامی که از هتل ها و مسافرخانه های اطراف دنیا برداشته می شوند (یا در بعضی موارد حتی دزدیده می شوند) آشنا شوید.

 

01- ملافه ها و حوله ها

اولین چیزی که مسافران هتل ها بیشتر از سایر اقلام بر می دارند، ملافه و حوله است. در هتل های لاکچری و مخصوصا هتل های 5 ستاره، ملافه ها بسیار نرم و نخی و حوله ها مخملی هستند. مطمئنا همه دوست دارند همیشه روی چنین ملافه های نرم و خنکی بخوابند و به همین دلیل برخی از مهمانان اقدام به بردن آنها می کنند. بعضی از مسافرین هم به جای بردن ملافه ها ترجیح می دهند برند و مارک آنها را از متصدی پذیرش بپرسند. جالب است بدانید که برای جلوگیری از دزدیدن ملافه ها و حوله ها، بعضی از هتل ها شروع به گذاشتن پلاک های شناسایی حساس به فرکانس رادیویی (که اغلب در لباس فروش ها استفاده می شود) روی ملافه ها و حوله ها نموده اند! در قسمت خروجی هتل هم اسکنری نصب کردند که در صورت خروج ملافه های پلاک دار، صدای بیب از آن بلند می شود.

 

02- رخت آویزها

دومین موردی که در هتل ها زیاد ناپدید یا در واقع دزدیده می شود، رخت آویزها هستند. رخت آیزهای بعضی از هتلها به خاطر زیبایی شان توجه اغلب مهمانان را جلب می کنند. برای جلوگیری از این کار هتل ها شروع به استفاده از رخت آویزهای ضد سرقت نمودند. حتما در هتل ها با دیدن میله رخت آویزهایی که در یک طرف میخ شده اند و در طرف دیگر قفل شده اند تعجب کرده اید. این رخت آویزها شبیه قفل و کلید هستند که یکی بدون دیگری قابل استفاده نمی باشد. پس اگر همچین موردی را دیدید تعجب نکنید؛ در واقع هتل ها برای جلوگیری از کم شدن رخت آویزهای خود به این راهکار روی آورده اند.

 

03- باتری ها و لامپ ها

بعضی از مهمانان هم به برداشتن باتری ها و لامپ های هتل علاقه دارند! عده ای از آنها دلیل برداشتن باتری های کنترل های هتل را استفاده از آن در ساعت زنگدار خود عنوان می کنند و ادعا دارند بعد فراموش می کنند آن را برگردانند! از طرف دیگر، مطمئنا کم شدن لامپ های هتل نمی تواند تصادفی باشد. برداشتن لامپ ها همچنین کم شدن دستمال های کاغذی را هم در پی دارد چرا که برای اینکه لامپ نشکند مهمانان مجبورند آن را در حجم زیادی دستمال بپیچند. حالا به نظر شما اگر اسم اینکار دزدی نیست؟

 

04- دمپایی و حوله حمام

طبق یک نظر سنجی که توسط سایت سفر بریتانیایی سان شاین (Sunshine) صورت گرفته است، 12% درصد از پاسخ دهنده ها اذعان داشته اند که دمپایی هتل و 9% درصد از آنها حوله حمام  را در انتهای اقامت خود برداشتند.

 

05- ظروف و بشقاب ها

ظاهرا یکی دیگر از اقلام مورد علاقه مهمانان ظرف و ظروف و لوازمی است که برای سرویس دهی از آنها استفاده می شود. باور می کنید یا نه عده زیادی از مهمانان هستند که ظرف و ظروف را هم با خود می برند! این مهمانان حتما برای اینکه یک ست کامل داشته باشند صبح زود یا آخر شب سینی های حاوی ظروفی که در راهروها جا گذاشته شده اند را هم چک می کنند.

 

06- کنترل تلوزیون

کنترل های از راه دور تلوزیون های موجود در اتاق ها یکی دیگر از اقلام مورد توجه مهمان های هتل می باشد. برای جلوگیری از هتل ها، کنترل های توزیون را کلا در اتاق نمی گذراند!

 

07- لوازم آرایشی و بهداشتی

مورد بعدی که زیاد هم از هتل ها برداشته می شود لوازم آرایشی و بهداشتی است. در نظر سنجی های زیادی مشخص شد که 60 درصد از مهمانان هتل، لوازم آرایشی و بهداشتی موجود در اتاق را با خود می برند. علیرغم اینکه برداشتن این اقلام امری بسیار متداول می باشد، ولی اوضاع خیلی وخیم تر از این است. یکی از مدیران هتل های مطرح ایران می گوید اکثر مهمانان یک ساک اضافی تنها برای اینکه آن را با لوازم آرایشی و بهداشتی پر کنند همراه خود می آورند! او در بازدید اخیر خود از یک هتل درجه یک در مالدیو متوجه شد که آنها از یک راه حل ابداعی برای حل این مشکل استفاده می کنند. در این هتل به جای استفاده از شامپوها و لوسیون های مسافرتی از محفظه های شیشه ای با درپوش چوبی که برای مصرف مداوم کاملا بهداشتی نیز می باشند، استفاده می شود. مدیر قسمت پذیرش آن هتل در مالدیو به مدیر هتل ایرانی گفته است که مصرف لوازم بهداشتی و آرایشی بعد از استفاده از این محفظه ها تا 30 درصد کاهش داشته است!

 

08- آینه اتاق

مورد بعدی که شاید چندان قابل باور نباشد برداشتن آینه های اتاق توسط مهمانان می باشد که البته قطعا اسم آن دزدی است. یک مورد معروف بین المللی در این مورد وجود دارد و آن اینستکه زنی در نیجریه یکبار بخاطر دزدیدن آینه های اتاق هتل به 3 ماه زندان یا جریمه نقدی محکوم شده است!

 

09- نوشیدنی ها و خوراکی های داخل مینی بار

 مورد آخر که مورد بسیار رایجی هم می باشد، برداشتن نوشیدنی ها و خوراکی های داخل مینی بار است. برداشتن نوشیدنی ها و خوراکی های مینی بار می تواند بزرگترین دلیل برای درخواست کارت اعتباری مسافران از سوی پذیرش هتل باشد. عده ای از مسافران بعد از خوردن نوشیدنی ها به جای آن آب سیب می خرند و در مینی بار می گذارند! از اینرو اکثر هتل ها در زمان تحویل اتاق، قبل اینکه کارت اعتباری و یا مدرک شخصی هر مسافر را تحویل دهند، ابتدا وسایل داخل مینی بار را چک می کنند و بعد مدارک را به آن فرد تحویل می دهند.

 

نظر شما در این مورد چیست؟

 به نظر شما اصولا برداشتن وسایل از داخل اتاق های هتل در زمان تحویل اتاق کار صحیحی است؟ و یا اینکه اصولا چه وسایلی را می توان برداشت؟

 

مطالب مرتبط :
هتل های وان جهت اسکان مسافران تور وان ترکیه

هتل های وان جهت اسکان مسافران تور وان ترکیه

هتل های وان ترکیه وان در شرق ترکیه قرار گرفته و یکی از شهرهای تاریخی ترکیه محسوب می شود. کوتاه ترین مرز زمینی ایران به شهر وان شهرستان خوی می باشد. از جاذبه های توریستی وان می توان قلعه وان، دریاچه وان، کلیسای آک دامار، گربه وان را نام برد. برای خرید نیز وان مکان مناسبی می باشد به خصوص در مواقعی که اجناس به حراج گذاشته می شود. این هتل ها به ...
مشاهده
کارهایی که باید قبل از تحویل اتاق هتل انجام دهیم!

کارهایی که باید قبل از تحویل اتاق هتل انجام دهیم!

برای بیشتر افرادی که در هتل اقامت دارند، احتمالا تحویل دادن اتاق به هتل (Checking Out) تنها شامل انداختن نگاهی سریع به برگه صورتحساب اتاق، قبل از سوار شدن به تاکسی و رفتن به سمت فرودگاه می باشد. بعضی دیگر از افراد حتی همین کار را هم انجام نمی دهند و سریعا ساکشان را بر میدارند و از اتاقشان در هتل خارج می شوند و تازه وقتی به خانه برگشتند به خرج و ...
مشاهده
در سال 2019 بیشترین تمایل به سفر در بین چه گروه هایی وجود دارد؟

در سال 2019 بیشترین تمایل به سفر در بین چه گروه هایی وجود دارد؟

هر ساله با توجه به شرایط موجود در دنیا و تمایلات جدید در بین علاقه مندان به سفر، گروه های مختلف گردشگری سفرهای جدیدی را تجربه می کنند! لحظه آخری در این مقاله در مورد تمایلات سفر در سال پیشرو که گروه های مختلف بیشترین علاقه به انجام آن دارند را معرفی نموده است. ...
مشاهده
لوکس ترین و بهترین اتاقهای هتل در دنیا را بشناسید!

لوکس ترین و بهترین اتاقهای هتل در دنیا را بشناسید!

اتاقهای هتل های لوکس و برتر دنیا دارای امکاناتی هستند که هر کسی دوست دارد در طول زندگی اش، حداقل یک شب در آنها اقامت داشته باشد و یک حس خاص را تجربه کند! لحظه آخری در این مقاله به معرفی تعدادی از اتاقهای لوکس ترین هتلهای دنیا پرداخته است؛ پس تا انتها با همراه باشید و با این هتل های برتر و شیک بیشتر آشنا شوید. ...
مشاهده
نویسنده: بهادر صفرایی
سلام؛ چه اطلاعات خوبی خدایی میذارین بعضی وقتا خدایی؛ دمتون گرم
نویسنده: سمانه
کار درستی نیست خوب. یعنی چی یه سریا با خودشون وسیله هارو میبرن خووونه! خیلی ضایست!!!
نویسنده: مسعود زمانی
منم بر میدارم ولی نمیدونم چرا انگار یه حسی مثل خجالت یا عذاب وجدان دارم همش :)))) حالا که فهمیدم خارجیا هم اینکارو میکنن خیالم راحت شد:))
نویسنده: ریحانه
به نظرم برداشتن وسایل مصرفی مثل شامپو و صابون ایرادی نداره ولی بردن چیزایی مثل آینه و اینجور چیزا خدایی دزدیه دیگه!

ارسال نظرات/سوالات

تلگرام لحظه آخری