7 کار هیجان انگیز که در فرودگاه چانگی سنگاپور می توان انجام داد!

7 کار هیجان انگیز که در فرودگاه چانگی سنگاپور می توان انجام داد!

7 کار هیجان انگیز که در فرودگاه چانگی سنگاپور می توان انجام داد!

فرودگاه چانگی سنگاپور یکی از فرودگاه های برتر دنیاست که در سال 2017 توانست عنوان بهترین فرودگاه جهان را به خود اختصاص دهد! لحظه آخری در این مطلب تعدادی از کارهای هیجان انگیزی که در این فرودگاه کم نظیر می توان انجام داد را معرفی کرده است؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.در این مقاله قصد داریم شما را با کارهایی آشنا کنیم که می توانید در فرودگاه چانگی سنگاپور بین دو پرواز و زمانی که منتظر اعلام پرواز هستید، انجام دهید. در فرودگاه چانگی با لیستی از سرگرمی ها و تفریحات ارائه شده چیزی به عنوان احساس کسالت و خستگی وجود ندارد. در این فرودگاه بین المللی می توانید کارهایی از قبیل شنا، قدم زدن در میان پروانه ها را تجربه کرده و در تور جالب سنگاپور گردی شرکت کنید. با ما همراه باشید تا با دلایل انتخاب چانگی به عنوان فرودگاه برتر دنیا آشنا شوید.

 

1- استفاده از طبیعت

اولین کاری که در فرودگاه چانگی در فاصله بین دو پرواز می توانید انجام دهید استفاده از طبیعت است. فرودگاه چانگی یکی از شلوغ ترین فرودگاههای دنیا می باشد اما این شلوغی به این معنا نیست که نمی توانید با طبیعت در ارتباط باشید. در هر یک از 3 ترمینال فرودگاه، فضای سبز انبوه برای استفاده مسافران از زیبایی های طبیعی و کمی رفع خستگی وجود دارد. مسافران می توانند براحتی با ترن هوایی به این فضاهای سبز دسترسی داشته باشند.

ترمینال شماره 1 فرودگاه چانگی به باغ کاکتوس واقع در پشت بام اختصاص دارد که در آن می توانید بیش از 100 گونه کاکتوس شاداب را مشاهده کنید که از آفریقا و آمریکا به اینجا آورده شده اند. ترمینال شماره 2 چانگی یک باغ گل آفتابگردان واقع در بالای پشت بام دارد. در این باغ زیبا می توانید وانمود کنید در توسکانی هستید درحالیکه هواپیماها جلوی شما در حال بلند شدن و نشستن هستند. در انتهای داخلی ترمینال 2، یک باغ ارکیده هم قرار دارد که در آن می توانید گونه های نادری از ارکیده و گیاهان پیوندی را پیدا کنید که نمایش فصلی گل ملی سنگاپور را شامل می شود.

و در نهایت در ترمینال شماره 3 فرودگاه چانگی می توانید به گشت و گذار در باغ پروانه بپردازید. این باغ زیبا با انواع گوناگونی از گیاهان گلدار، فضای سبز انبوه و یک آبشار 6 متری محل زندگی بیش از 1000 پروانه استوایی است که از بیش از 40 گونه مختلف تشکیل شده است.

 

2- شنا در استخری شبیه به استخرهای جزیره بالی

یکی دیگر از کارهایی که در چانگی می توانید انجام دهید شنا کردن است. مطمئنا هیچ کاری بهتر از شنا کردن و بعد از آن غوطه ور شدن در جکوزی و گرفتن یک دوش سریع برای رفع گرفتگی و شل شدن عضلات دست و پا و سرحال شدن بعد از یک پرواز طولانی وجود ندارد.

استخر فرودگاه چانگی واقع در سقف ترمینال شماره 2 و به سبک استخرهای جزیره بالی ساخته شده است. استفاده از استخر فرودگاه چانگی برای مسافرانی که در هتل امبسدور ترانزیت (Ambassador Transit Hotel) اقامت می کنند رایگان است و سایر مسافران می توانند با پرداخت هزینه کمی از آن استفاده کنند. البته هزینه ای که می پردازید استفاده از استخر، جکوزی، وسایل و امکانات دوش گرفتن و همینطور حوله و یک نوشیدنی خنک را شامل می شود.

 

3- تماشای جدیدترین فیلم های پرفروش دنیا

کار بعدی که مسافران می توانند در فرودگاه چانگی برای گذراندن ساعت های بین دو پروازشان انجام دهند، تماشای جدیدترین فیلم های پر فروش دنیا است. در فرودگاه چانگی دو سینما در ترمینال های شماره 2 و 3 وجود دارد. سینمای ترمینال 2 جدیدترین فیلم ها و سینمای ترمینال 3 فیلم های شبکه Fox Movies را نمایش می دهد. هر دو سینمای فرودگاه چانگی 24 ساعته باز هستند.

 

4- آزاد کردن هیجانات درونی (رها کردن کودک درون)

نشستن به مدت طولانی در هواپیما و تحمل پروازهای طولانی حتی مسافران با تجربه را کمی بی حوصله و کسل می کند. برای رهایی از این کسالت، فرودگاه چانگی شما را به یک سرسره سواری مهیج دعوت می کند. کافی است برای سرحال شدن در ترمینال شماره 3 فرودگاه چانگی با عبور از دراز ترین سرسره فرودگاهی دنیا هیجانات درونی خود را تخلیه کنید.

سرسره ترمینال شماره 3 همچنین دراز ترین سرسره سنگاپور است که وقتی سرعت گرفتید می توانید هر ثانیه 6 متر را طی نمایید. قد شما برای سوار سرسره شدن حداقل باید 1.3 متر و حداکثر نباید از 2 متر بیشتر باشد. برای سرسره سواری باید بلیطی به مبلغ 10 دلار از یکی از فروشگاه های داخل فرودگاه بخرید.

 

5- بازی های کامپیوتری

یکی دیگر از کارها برای رفع کسالت و خستگی و سپری شدن زمان در فرودگاه چانگی انجام بازی های کامپیوتری می باشد. در ترمینال شماره 2 چانگی برای سرگرم شدن مسافران یک بخش سرگرمی فراهم شده است. در این سالن تفریحات می توانید بین دو پرواز کمی بازی کامپیوتری انجام دهید.

در سالن تفریحات یا  Entertainment Deck فرودگاه چانگی از ایکس باکس 360 تا کینکت استیشن همه چیز مهیا است. این سالن سرگرمی همچنین یک مرکز سرگرمی مولتی مدیا (چند رسانه ای) برای وقت گذرانی وجود دارد؛ نکته جالب توجه و مهم اینستکه بازی کردن در این مرکز، رایگان است!

 

6- امتحان غذاهای خیابانی اصیل سنگاپور

امتحان غذاهای اصیل سنگاپور که اغلب در دکه های کنار خیابان سرو می شوند، یکی دیگر از کارهایی است که در فرودگاه چانگی می توانید انجام دهید. در ترمینال شماره 3 چانگی می توانید غذاهای معروف سنگاپور از چیکن رایس خوش عطر و بو تا باک کوت ته خوشمزه و همچنین غذاهای مخصوص آسیای جنوب شرقی را امتحان کنید.

برای رسیدن به  قسمت عرضه غذاهای خیابانی در ترمینال شماره 3 کافیست مستقیم رو به جلو بروید؛ بوها شما را ناخودآگاه به مقصد می رسانند. این بخش از ترمینال 3 به سبک دکه های خیابانی فروش غذای دهه 1960 طراحی شده است و در آن انواع مختلفی از مزه های محلی همه روی گاری های دستی و دکه های اغذیه فروشی یادگار سال های ابتدایی تشکیل سنگاپور، تهیه و سرو می شوند.

 

7- پیوستن به تور رایگان سنگاپور گردی

آخرین کاری که فرودگاه بین المللی چانگی برای مسافران خود بین دو پرواز ارائه می کند، تور رایگان سنگاپور گردی است. در واقع ترک کردن فرودگاه چانگی بدون پیوستن به این تور زمانیکه بین دو پرواز خود فرصت کافی در اختیار دارید، اشتباه بزرگی است. اگر بین دو پرواز حداقل 5 تا 6 ساعت فرصت دارید، این زمان بهترین فرصت برای دیدن تعدادی از جاذبه های زیبای سنگاپور است.

فرودگاه چانگی دو تور سنگاپور گردی  به نام های هریتاژ تور و سیتی سایت تور ارائه می کند که به سلیقه خود می توانید یکی را انتخاب کنید. هر کدام از این تورهای رایگان حداکثر دو ساعت و نیم طول می کشند. برای پیوستن به یکی از آنها کافیست با در دست داشتن پاسپورت و کارت پرواز خود به باجه های ثبت نام واقع در قسمت ترانزیت فرودگاه مراجعه کنید.

 

تور لحظه آخری سنگاپور

راهنمای سفر به سنگاپور

اطلاعات گردشگری سنگاپور

 

مطالب مرتبط :
جاذبه های گردشگری و دیدنی سنگاپور

جاذبه های گردشگری و دیدنی سنگاپور

سنگاپور کشوری کوچک در آسیاست که بعنوان یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا شناخته می شود. لحظه آخری در این مطلب تعدادی از معروف ترین جاذبه های گردشگری سنگاپور را معرفی کرده است. ...
مشاهده
درباره سنگاپور | معرفی+عکس

درباره سنگاپور | معرفی+عکس

سنگاپور کشوری زیبا و جذاب با جاذبه های تفریحی متعدد می باشد که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشد.  لحظه آخری در این مطلب، اطلاعاتی در مورد کشور سنگاپور ارائه می دهد. ...
مشاهده
تور مالزی+سنگاپور 18 اسفند

تور مالزی+سنگاپور 18 اسفند

خدمات تور مالزی و سنگاپور:   بلیط رفت و برگشت ایران ایر. 4 شب اقامت در کوالالامپور و 3 شب اقامت در سنگاپور همراه با صبحانه، ترانسفر فرودگاهی، یک گشت رایگان با ناهار در کوالالامپور، یک گشت نیم روزی در سنگاپور، ترانسفر های بین شهری، ویزای سنگاپور، بیمه مسافرتی، لیدر فارسی زبان، سیم کارت به ازای هر اتاق در کوالالامپور مالزی. ...
مشاهده
تور سنگاپور

تور سنگاپور

تور سنگاپور لحظه آخری بدلیل داشتن کارگزاری مستقیم و دارا بودن کارشناسان فروش خبره، ارائه دهنده بهترین نرخ ها در زمینه تور سنگاپور میباشد. ...
مشاهده
مدارک ویزای سنگاپور | شرایط اخذ ویزای سنگاپور+ قیمت

مدارک ویزای سنگاپور | شرایط اخذ ویزای سنگاپور+ قیمت

سنگاپور از جمله کشورهایی است که ایرانی ها برای سفر به آن نیاز به اخذ ویزا دارند. شرایط اخذ ویزای سنگاپور با توجه به نوع سفر و مدت اقامت متفاوت است. در این مطلب کلیه مطالب مرتبط با ویزای سنگاپور و مدارک مورد نیاز و قیمت های آن ارائه شده است؛ پس با ما همراه باشید. ...
مشاهده
فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین‌المللی دوبی اصلی ترین فرودگاه دبی می باشد که از نظر جابجایی مسافران بین المللی، پر رفت و آمدترین فرودگاه جهان و از نظر تعداد مسافر، سومین فرودگاه پر رفت و آمد جهان می باشد. فرودگاه بین‌المللی دوبی دارای مساحت حدودا 3000 هکتاری می باشد و در شرق دوبی واقع است. فرودگاه بین‌المللی دوبی دارای ۳ ترمینال است که در مجموع ظرفیت ...
مشاهده
تور سنگاپور شهریور 95

تور سنگاپور شهریور 95

تور سنگاپور پکیج تور سنگاپور شهریور 95 شامل تاریخ های 1 الی 31 شهریور 95 می باشد. برای اطلاع از قیمت تور سنگاپور، تور لحظه آخری سنگاپور، بلیط سنگاپور، ویزای سنگاپور، هتل های سنگاپور و بطور کلی هرگونه اطلاعات راجع به تور سنگاپور شهریور 95 با ما در ارتباط باشید. ...
مشاهده
تور سنگاپور اسفند 96

تور سنگاپور اسفند 96

تور سنگاپور این پکیج ویژه تاریخ های 1 الی 29 اسفند 96 می باشد. برای اطلاع از قیمت تور سنگاپور، ویزای سنگاپور، هتل های سنگاپور، تور لحظه آخری سنگاپور، بلیط سنگاپور و بطور کلی هرگونه اطلاعات راجع به تور سنگاپور اسفند 96 با ما در ارتباط باشید. ...
مشاهده
تور مالزی سنگاپور | قیمت تور مالزی سنگاپور زمستان 99

تور مالزی سنگاپور | قیمت تور مالزی سنگاپور زمستان 99

بهترین قیمت تور ترکیبی مالزی سنگاپور ۹۸ را از سایت تور لحظه آخری رزرو نمایید. تور ترکیبی مالزی سنگاپور از جمله تورهای پرطرفدار آسیایی می باشد که در آن می توان بطور همزمان از دو کشور زیبای مالزی و سنگاپور بازدید کرد. شما می توانید قیمت تور مالزی سنگاپور، تور لحظه آخری مالزی سنگاپور، بلیط مالزی سنگاپور، هتل های مالزی و هتل های سنگاپور و بطور ک ...
مشاهده
تور مالزی سنگاپور مهر 95

تور مالزی سنگاپور مهر 95

تور مالزی سنگاپور پکیج تور مالزی سنگاپور مهر 95 شامل تاریخ های 1 الی 30 مهر 95 می باشد. برای اطلاع از قیمت تور مالزی سنگاپور،  تور لحظه آخری مالزی سنگاپور، بلیط مالزی سنگاپور، هتل های مالزی و هتل های سنگاپور و بطور کلی هرگونه اطلاعات راجع به تور مالزی سنگاپور مهر 95 با ما در ارتباط باشید. ...
مشاهده

ارسال نظرات/سوالات

تلگرام لحظه آخری