بهترین کارهایی که در آنتالیا ترکیه می توانید انجام دهید!

بهترین کارهایی که در آنتالیا ترکیه می توانید انجام دهید!

بهترین کارهایی که در آنتالیا ترکیه می توانید انجام دهید!

آنتالیا شهری توریستی با امکانات تفریحی، تاریخی و گردشگری متعدد است که در سالهای اخیر به مکانی پرطرفدار برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است. لحظه آخری در این مقاله تعدادی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری و دیدنی آنتالیا را معرفی نموده است.ترکیه مانند تاجی با جواهرات بسیار است که این جواهرات همان جاذبه های گردشگری متعدد آن هستند. نقطه عطف های تاریخی، چشم اندازهای خاص و آثار به جا مانده از تعدادی از عجیب ترین معماران، چیزهایی را بوجود آورده اند که همه در ترکیه ریشه دارند. آنتالیا از شهرهای ساحلی ترکیه شهری با آرامش خاص و التیام بخش و سواحل زیباست که توریست های زیادی را از داخل و خارج ترکیه جذب می کند. ساحل فیروزه ای ترکیش ریویرا چند شهر را در بر می گیرد که از میان آنها آنتالیا بزرگترین شهر سواحل مدیترانه است. زمانی آنتالیا صرفا دروازه ورود به ریویرا بود، اما با تغییرات خیره کننده ای که به خود دید توانست به یکی از شکوفا ترین مقاصد در میان ریزورت های دریایی ترکیه تبدیل شود.

آنتالیا شهری است که آبهای یشمی رنگ خلیج آنتالیا (Gulf of Antalya) و جنگل سرسبز در پس زمینه آن را در بر گرفته است. زیبایی در اینجا معجزه آسا، با دورنمایی در میان آبشارها، دره های باریک و تنگ و همچنین شهری شگف انگیز در میان ویرانه های روم باستان است. خانه های عثمانی و مناظر بدیع از بندرگاه که تاریخ ساخت آن به امپراتوری روم می رسد، همه در کنار هم گرد آمده اند تا آنتالیای زیبای ترکیه را بسازند.

 

رفتن به دور و اطراف آنتالیا

آنتالیا از آوریل تا دسامبر (فروردین تا آبان) در بهترین حالت خود به سر می برد. بهترین زمان سفر به ترکیه نیز در طول این ماهها می باشد. آنتالیا حمل و نقل عمومی خوبی دارد. شبکه حمل و نقل عمومی در آنتالیا از مینی بوس یا ون، اتوبوس و تراموا تشکیل شده است. این گزینه ها ارزانتر ولی وقت گیر و خسته کننده هستند. مخصوصا اگر وسایل سفر هم همراه داشته باشید. در عوض تاکسی راحت ترین وسیله حمل و نقل شهری در آنتالیا است. تاکسی ها را می توانید به صورت آنلاین برای سرویس فرودگاه یا رفتن به مقاصد توریستی مختلف و حتی گشت و گذار در خارج از محدوده شهر، رزرو کنید.

 

شهر قدیمی کالیچی

مثل خیلی از شهرهای داخل و اطراف اروپا، شهر قدیمی نقطه عطف اول آنتالیای ترکیه نیز می باشد. سیتی سنتر تاریخی کالیچی (Kaleiҫi) با معماری باقی مانده از دوره بیزانس، سلجوقی، عثمانی و روم احاطه شده است. با بندرگاه متعلق به دوره روم باستان در یک طرف شهر، این قسمت بهترین نقطه در شهر برای کشف بهترین جاذبه های شهر و کنار دریا است. سقف قرمز رنگ متناوب عمارت ها، برج های ساعت، مناره ها، مساجد و ورودی دژها توریست ها را در کنار تعداد زیادی فروشگاه و رستوران های موجود در خیابان ها سرگرم نگه می دارد.

شهر کالیچی در آنتالیا

دروازه هادریان یکی از جذاب ترین مکان ها در کالیچی است که از سه طاق ورودی با مرمر سفید ساخته شده است و با موتیف های پیچیده آراسته شده است. دروازه هادریان در سال 130 بعد از میلاد احداث شد و با افتخار به عنوان آخرین باقی مانده از دروازه ورودی دیوارهای شهر به جا مانده است. توصیه می کنیم بازدید از مناره Yivli Minare را از دست ندهید که در نزدیکی دروازه ورودی کاله قرار گرفته است.

 

ترمسوس

شهر باستانی تِرمِسوس (Termessos) که زمانی به پسیدین ها تعلق داشت، یکی دیگر از جاذبه های تاریخی آنتالیا محسوب می گردد. ترمسوس همچنین یکی از مکان های باستانی به خوبی حفاظت شده در ترکیه است که به آن لقب ماچو پیچوی ترکیه داده اند. این مکان باستانی در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا و در بالای پارک ملی گولوگ ترمسوس واقع شده است و مکان های معروف دیگری مثل آمفی تئاتر باستانی، خیابانی با ردیفی از ستون ها و بازار نیز در آنجا دارد.

شهر قدیمی ترمسوس در آنتالیا

 

وحشی بودن و بکری اطراف پارک باعث محبوبیت بیشتر ویرانه ها در بین توریست ها شده است و در کنار کوه تائوروس، صحنه زیبایی را در پشت ویرانه ها خلق نموده است.

 

آسپندوس

آسپندوس (Aspendos) از دیگر جاذبه های آنتالیا، جایی عالی برای سفری یک روزه در آنتالیا است. اسپندوس هم یکی دیگر از شهرهای متعلق به دوره روم باستان است که یکی از محافظت شده ترین آمفی تئاتر های رومی دنیا را دارد. آسپندوس به استثنای ترکیش ریویریا، مطمئنا یکی از بزرگترین جاذبه های ترکیه است.

شهر قدیمی آسپندوس در آنتالیا

بهترین نکته در مورد آسپندوس این است که آمفی تئاتر کاملا به همان صورت قبلی خود باقی مانده است به طوریکه از آن به عنوان محل برپایی رویدادهای مختلف و کنسرت ها استفاده می شود. این آمفی تئاتر 1500 نفر گنجایش دارد و همچنین هر ساله میزبان اپرای بین المللی و فستیوال باله اسپندوس است. باوجود این، آمفی تئاتر بخش های زیادی دارد که تبدیل به ویرانه شده است ولی چیزی از ارزش این بنای تاریخی کم نشده است.

 

پارک کارالی اوغلو

هر شهری به فضای سبز در کنار بناهای تاریخی و سایر چیزها نیاز دارد. آنتالیا هم برای استراحت و تمدد اعصاب از پارک هایی مثل کرالی اوغلو برخوردار است که فضای آرامش بخشی دارد که نه تنها سایه ایجاد می کند بلکه تعدادی از زیباترین منظره ها مثل صخره های آبشاری و خلیج آنتالیا را می توانید از این پارک مشاهده کنید. پارک همچنین دارای آثار تاریخی دوره روم مثل برج هیدیرلیک و برخی از چشم اندازهای آبی خیره کننده است. می توانید از مغازه های نزدیک پارک قهوه بخرید و با گشت زدن در میان سایه درختان از چشیدن نوشیدنی مورد علاقه خود لذت ببرید.

پارک کارالی اوغلو در آنتالیا

 

پارک ملی کوپورلو کانیون

پارک ملی کوپورلو کانیون برای توریست های آنتالیا چیزهای زیادی فراهم نموده است. در اینجا هم مثل خیلی دیگر از جاذبه های آنتالیا ویرانه در گوشه و کنار پراکنده شده اند. درخت های بزرگی مثل بلوط، کاج و سرو روی ویرانه ها سایه انداخته اند. پارک کوپرولو همچنین فرصت ماجراجویی با قایق و بازدید از معبدهای رومی متعدد برای کشف کردن را برای توریست ها فراهم نموده است. در میان ویرانه ها و فضای سبز، پل رومی اُلوک و پل بوگروم از مکان های لذت بخش و زیبای این پارک هستند.

پارک ملی کوپورلو کانیون

 

آبشارهای دودن

آبشارهای دودِن یا دودِن واترفال، دو آبشار جداگانه در دو ارتفاع (بالایی و پایینی) مختلف و از جاذبه های توریستی محبوب آنتالیا هستند. آبشار بالایی نقطه شگفت انگیزی است که با باغ گیاه شناسی و تعدادی رستوران احاطه شده است. همچنین یک غار طبیعی قابل دسترسی، دقیقا پشت آبشار قرار دارد که برای سرگرمی جای جالبی است.

آبشارهای دودن در آنتالیا

آبشار پایینی دودن، یکی از بزرگترین آبشارها در اروپا به حساب می آید. آبشار روی صخره ها جاری می شود و در نهایت به دریا می ریزد. می توانید یک قایق کرایه کنید تا آبشار را از فاصله ای نزدیک تر ببینید؛ دودن پارک هم در نزدیکی آبشارهای دودن برای استراحت مکان مناسبی است.

 

سواحل کونیالتی و لارا

در ادامه و در انتهای معرفی جاذبه های آنتالیا به دو تا از محبوب ترین ساحل های آنتالیا یعنی "کونیالتی بیچ" و "لارا بیچ" می رسیم. کوههای واقع در غرب آنتالیا مرز خیره کننده ای را تشکیل می دهند که به ساحل کونیالتی می رسد. پارک ساحلی آنتالیا دقیقا در کنار ساحل کونیالتی با ردیفی از رستوران ها و کافه ها، جایی ایده آل برای گشت و گذاری شبانه است. پارک همچنین فضاهایی برای دوش گرفتن و صندلی های ساحلی و تجهیزات دیگر دارد که به توریست ها اجاره داده می شوند.

ساحل کونیالتی در آنتالیا

لارا بیچ یا ساحل لارا در محل فرود آمدن آبشار دودن پایینی واقع شده است. این ساحل با شهر فاصله زیادی ندارد ولی برای فرار از شلوغی و دراز کشیدن روی شن ها بسیار عالی است.

ساحل لارا در آنتالیا

 

پیشنهاد می شود این مطالب را هم بخوانید:

راهنمای سفر به آنتالیا

10 دلیل برای سفر به آنتالیا

 

مطالب مرتبط :
معرفی ترکیه، آشنایی با فرهنگ و مذهب، اقتصاد، سیاست و مناطق دیدنی ترکیه

معرفی ترکیه، آشنایی با فرهنگ و مذهب، اقتصاد، سیاست و مناطق دیدنی ترکیه

ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بیشتری از این کشور (یعنی آناتولی یا آسیای کوچک) در خاورمیانه واقع شده است و بخش کوچکی از آن نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب شرق اروپا) قرار دارد. ...
مشاهده
راهنمای سفر آنتالیا ترکیه | همه چیزهایی که باید درباره تور آنتالیا بدانید!

راهنمای سفر آنتالیا ترکیه | همه چیزهایی که باید درباره تور آنتالیا بدانید!

آنتالیا (Antalya)، شهری ساحلی و توریستی در ترکیه است که بدلیل جاذبه های گردشگری و تفریحی متعددی که دارد، گردشگران زیادی از ایران را به سمت خود می کشاند. در این مطلب تمام اطلاعاتی که برای سفر به آنتالیا و همچنین تور آنتالیا مورد نیاز است، معرفی می گردد؛ پس با ما همراه باشید. ...
مشاهده
مکان های تاریخی آنکارا برای توریستان علاقمند به تاریخ ترکیه

مکان های تاریخی آنکارا برای توریستان علاقمند به تاریخ ترکیه

کشور ترکیه دارای تاریخ بسیار طولانی مدتیست که باعث شده  جاذبه ها و اماکن تاریخی بسیار زیادی داشته باشد. همین تاریخ و اماکن تاریخی باعث جذب تورها و توریستان و گردشگران خارجی زیادی به این کشور می شود.  توریستان و گردشگران آنکارا اگر می خواهند سفر خودرا تاریخی تر کنند بهتر است به این مکان ها نیز سری بزنند. ...
مشاهده
جاذبه های گردشگری کوش آداسی ترکیه

جاذبه های گردشگری کوش آداسی ترکیه

کوش‌ آداسی شهری زیبا و ساحلی در ترکیه می باشد که با دیدنی‌های تاریخی، سواحل زیبا و جنگل‌های کاج کناره‌ی دریا، شهری ییلاقی و تفریحی چه برای مردم ترکیه و چه برای توریستان خارجی محسوب می گردد. تابستان‌های گرم و آفتابی و زمستان‌های معتدل و بارانی، باعث شده سفر به کوش‌آداسی، هر موقع سال، جذابیت‌های خودش را برای ...
مشاهده
جاذبه های گردشگری و توریستی ازمیر ترکیه

جاذبه های گردشگری و توریستی ازمیر ترکیه

شهر ازمیر یکی از مراکز مهم تجاری و توریستی ترکیه می باشد که به ترکیه ی کوچک معروف است؛ زیرا مجموعه ای کامل از تمام زیبایی های کشور ترکیه را دارد. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد که در کنار دریای بسیار زیبا و دل نواز ” اژه ” قرار گرفته و به دلیل سواحل ماسه ای متعدد در جنوب این شهر و شناخته شدن به عنوان شهری بندری، تجاری بازرگانی و ...
مشاهده
راهنمای سفر بدروم ترکیه | همه چیزهایی که باید درباره تور بدروم بدانید!

راهنمای سفر بدروم ترکیه | همه چیزهایی که باید درباره تور بدروم بدانید!

بدروم یا بودروم (Bodrum)، شهری ساحلی و توریستی با جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیار زیاد می باشد و سالانه گردشگران زیادی از ایران به این شهر سفر می کنند. در این مطلب تمام اطلاعاتی که برای سفر به بدروم و همچنین تور بدروم نیاز است، معرفی می گردد؛ با ما همراه باشید. ...
مشاهده
جاذبه های توریستی و گردشگری وان ترکیه

جاذبه های توریستی و گردشگری وان ترکیه

عمده شهرت جهانی این شهر به دلیل وجود گربه های سفید پشمالویی با یک چشم آبی و دیگری زرد رنگ است که به وان کدیسی مشهورند. جاذبه های گردشگری شهر وان عبارت است از قلعه وان ، دریاچه وان ، کلیسای آک دامار ، آبشار مرادیه و گربه وان. سفر به شهر وان برای یک مسافرت 2 الی 3 روزه مناسب می باشد. شهر وان دارای فرودگاه بین المللی می باشد که از آنجا می ...
مشاهده
هتل های وان جهت اسکان مسافران تور وان ترکیه

هتل های وان جهت اسکان مسافران تور وان ترکیه

هتل های وان ترکیه وان در شرق ترکیه قرار گرفته و یکی از شهرهای تاریخی ترکیه محسوب می شود. کوتاه ترین مرز زمینی ایران به شهر وان شهرستان خوی می باشد. از جاذبه های توریستی وان می توان قلعه وان، دریاچه وان، کلیسای آک دامار، گربه وان را نام برد. برای خرید نیز وان مکان مناسبی می باشد به خصوص در مواقعی که اجناس به حراج گذاشته می شود. این هتل ها به ...
مشاهده
جاذبه های توریستی و گردشگری ترابزون ترکیه

جاذبه های توریستی و گردشگری ترابزون ترکیه

ترابزون جاذبه های گردشگری و توریستی بسیاری دارد که باعث جذب تورها و مسافرین خارجی زیادی شده است. جهت آشنایی بیشتر توریستان و گردشگران ما به معرفی چند مکان توریستی ترابزون می پردازیم تا شما توریستان آشنایی بیشتری با این مکان توریستی پیدا کنید. ...
مشاهده
تور ترابزون نوروز ۱۴۰۱ | قیمت تور زمینی ترابزون ترکیه 1401

تور ترابزون نوروز ۱۴۰۱ | قیمت تور زمینی ترابزون ترکیه 1401

تور ترابزون یکی از مقاصد پرطرفدار ایرانی ها برای تور نوروز ۱۴۰۱ می باشد که بصورت زمینی و گروهی با فضایی شاد و خانوادگی برگزار می گردد. در ادامه پکیج های مختلف تور ترابزون نوروز 1401 ارائه می گردد. ...
مشاهده

ارسال نظرات/سوالات

تلگرام لحظه آخری