مناطق و محله های دبی

مناطق و محله های دبی

مناطق و محله های دبی

دبی از طریق یک رودخانه یا در واقع همان خور دبی به دو بخش کلی تقسیم می گردد؛ بخش دیره و بخش بر. بخش دیره دبی، قسمت شمالی دبی می باشد که شکلی سنتی دارد و بازارهای دبی در آن بخش قرار دارند. اما بخش بر دبی، قسمت جنوبی دبی می باشد که بسیار مدرن بوده و برجها و ساختمان‌های عظیم تجاری زیادی در آنجا ساخته شده است.مناطق دبی

منطقه های اصلی و مهم دبی عبارتند از:

منطقه جمیرا دبی

منطقه جمیرا دبی منطقه ایست ساحلی که به دلیل دسترسی آسان به ساحل و وجود ویلاهای زیبا، بیشتر مورد استقبال اروپایی‌ها می باشد. از مهمترین جاذبه‌های منطقه جمیرا دبی می توان به ساحل جمیرا، ویلاهای زیبای اقامتی جمیرا و مسجد جمیرا اشاره نمود.

منطقه بر دبی

منطقه بر دبی منطقه ای تاریخی است که بین جمیرا و خور دبی واقع شده است. از مهمترین جاذبه‌های منطقه بر دبی می توان به رستوران‌های شناور روی آب و بازارهای سنتی آن اشاره نمود.

منطقه دیره دبی

منطقه دیره دبی منطقه ای قدیمی و تاریخی می باشد که امروزه در کنار بازارهای سنتی‌ و متعددش تبدیل به یک مرکز شلوغ جهت خرید در دبی شده است.

منطقه جبل علی دبی

منطقه جبل علی دبی در گذشته، تنها روستایی بسیار کوچک بود اما با گذشت زمان و با ساخته شدن بندر جبل علی، به سرعت توسعه پیدا نمود و به یکی از اصلی‌ ترین مناطق مسکونی و صنعتی دبی تبدیل شد. از مهمترین جاذبه‌های منطقه جبل علی دبی می توان به مرکز خرید ابن بطوطه دبی اشاره نمود.

منطقه دبی مارینا

منطقه دبی مارینا منطقه ای بسیار مدرن می باشد که پر از برجها و آسمان خراشهای بلند مرتبه است و در همسایگی محله جبل علی دبی واقع گردیده است. از مهمترین جاذبه‌های منطقه دبی مارینا می توان به مسیر پیاده‌ روی ساحلی جمیرا (که یکی از مراکز اقامتی اصلی غربی‌ها در دبی است) و پارک آبی وایلد وادی دبی اشاره نمود.

منطقه السطوه دبی

منطقه السطوره دبی منطقه‌ ای است که عمده ساکنین آن، هندی هستند و انواع و اقسام مغازه‌، سوپرمارکت‌ و رستوران‌های هندی در آن وجود دارد. از مهمترین جاذبه‌های منطقه جبل علی دبی می توان به بازار پارچه و طلای منطقه السطوره دبی اشاره نمود.

منطقه کرامه دبی

منطقه کرامه دبی منطقه‌ ای است اداری- مسکونی که بدلیل رستوران‌ های ارزان و ارزان‌ فروشی‌هایش معروف است.

منطقه میردیف دبی

منطقه میردیف دبی منطقه‌ ای است اداری- مسکونی که دقیقا کنار فرودگاه بین‌المللی دبی واقع شده است. از مهمترین جاذبه‌های منطقه میردیف دبی می توان به مرکز خرید میردیف دبی اشاره نمود.

منطقه بستکیه دبی

منطقه بستکیه دبی منطقه‌ ای است که بافت قدیمی‌ اش را در کنار گالری‌های مدرنی که دارد، حفظ کرده است و به نوعی یکی از مراکز فرهنگی دبی محسوب می گردد. از مهمترین جاذبه‌های منطقه بستکیه دبی می توان به وجود چندین کافه و بازارچه‌ سنتی زیبا اشاره نمود که معروفترین و قشنگ ترینشان، کافه‌ هنر بستا دبی می باشد.

منطقه الممزر دبی

منطقه الممزر دبی منطقه‌ ای است در  بخش  دیره دبی که در کنار سواحل زیبای خلیج فارس واقع شده است. از مهمترین جاذبه‌های منطقه الممزر دبی می توان به پارک ساحلی آن اشاره نمود که با دارا بودن امکانات ویژه شنا و جت اسکی، علاقه مندان زیادی دارد.

مطالب مرتبط :
معرفی ترکیه، آشنایی با فرهنگ و مذهب، اقتصاد، سیاست و مناطق دیدنی ترکیه

معرفی ترکیه، آشنایی با فرهنگ و مذهب، اقتصاد، سیاست و مناطق دیدنی ترکیه

ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بیشتری از این کشور (یعنی آناتولی یا آسیای کوچک) در خاورمیانه واقع شده است و بخش کوچکی از آن نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب شرق اروپا) قرار دارد. ...
مشاهده
مناطق و محله های کوالالامپور مالزی

مناطق و محله های کوالالامپور مالزی

مناطق کوالالامپور مالزی کوالالامپور یک شهر عظیم و پرهیاهو در مالزی می باشد که با دارا بودن تعداد زیادی مناطق مختلف، مکانی نسبتا گیج کننده برای مسافرانی است که برای اولین بار از تور کوالالامپور مالزی استفاده می کنند. سوال متداول در این مواقع اینستکه به راستی " بهترین منطقه کوالالامپور برای اقامت در هتل کدام است؟ ". در این مطلب سعی ش ...
مشاهده
توریستی ترین مناطق کانادا برای گذراندن تعطیلات تابستان کجا هستند؟

توریستی ترین مناطق کانادا برای گذراندن تعطیلات تابستان کجا هستند؟

کانادا کشوری است که بواسطه آب و هوای خاصش در زمستان بسیار سرد است و در بعضی مناطقش غیر قابل تحمل می شود اما برعکس در تابستان بسیار مطبوع و دلنشین است. لحظه آخری در این مقاله بهترین مناطق کانادا در تابستان را معرفی کرده است که در ادامه می توانید مطلع شوید. ...
مشاهده

ارسال نظرات/سوالات

تلگرام لحظه آخری