تفریحات خانوادگی وارنا بلغارستان

تفریحات خانوادگی وارنا بلغارستان

تفریحات خانوادگی وارنا بلغارستان

لحظه آخری در این مطلب، پرطرفدارترین تفریحاتی که به همراه خانواده در وارنا بلغارستان می توانید انجام دهید را به شما معرفی می نماید.اگر به دنبال تفریحاتی هستید که به همراه خانواده در یک تعطیلات بهاره یا تابستانه انجام دهید، قطعا وارنا بلغارستان جزو یکی از بهترین گزینه هاست. دیدنی ها و جاذبه های گردشگری وارنا بسیار زیاد است و مطمئنا برای دیدن همه آنها وقت کم می آورید و احتمالا تصمیم می گیرد که برای دیدن بقیه آنها یک بار دیگر هم به وارنا سفر کنید. در این مطلب، نکاتی را در مورد سفر به وارنا به همراه خانواده ارائه می کنیم تا بتوانید براساس آن با جاذبه های گردشگری وارنا آشنا شده و سفری سرگرم کننده برای کودکان و خانواده خود داشته باشید. فهرست ارائه شده یک فهرست گلچین شده مناسب و با توجه به نیاز و بودجه شما و خانواده تان است.

باغ دریایی وارنا بلغارستان

باغ دریایی وارنا، قدیمی ترین و معروف ترین پارک در شهر بندری وارنا می باشد که بزرگترین پارک عمومی در وارنا نیز بشمار می رود. این پارک در ساحل دریای سیاه واقع شده است و هنرمند معروف اتریشی به نام "آنتوان نوواک" طراح اصلی این باغ زیبا بوده است. باغ دریایی وارنا برای تمام سنین، محلی سرگرم کننده و مهیج است. در این پارک می توانید خود را روی چمن های سرسبز باغ رها کرده و استراحت کنید، همچنین کودکان می توانند از بازی در محوطه بزرگ پارک، لذت ببرند.

 

کلیسای جامع وارنا بلغارستان

کلیسای جامع ویرجین وارنا بزرگترین کلیسای جامع ارتودوکس بلغارستان است. کلیسای ویرجین وارنا دقیقا در وسط شهر قرار دارد و محل اقامت اسقف ها نیز می باشد.  چشم اندازی که از بالای کلیسا قابل دیدن است بسیار خیره کننده می باشد؛ برای دیدن این منظره باید 133 پله تنگ و باریک را بالا بروید. معماری گنبد کلیسای جامع ویرجین وارنا برگرفته از معماری معروف معبد پیترهوف در سن پترزبورگ است. افراد مذهبی، کلیسای جامع ویرجین وارنا را مکانی بینهایت روحانی و مقدس می دانند.

 

صومعه آلادزا وارنا بلغارستان

صومعه آلادزا وارنا یک صومعه ارتدوکس است که درون غار ساخته شده است. این صومعه یک مکان باستان شناسی است که در 17 کیلومتری شمال وارنا قرار دارد. عاشقان طبیعت عاشق این صومعه هستند زیرا بیرون صومعه طبیعت زیبایی دارد. مشتاقان باستان شناسی بازدید از این مکان را بسیار آموزنده و سرگرم کننده می دانند.

 

پارک دلفین های وارنا بلغارستان

پارک دلفین های وارنا تنها پارک دلفین های بلغارستان است و در آن می توانید بصورت روزانه شاهد اجرای نمایش دیدنی دفلین ها باشید. پارک دلفین های وارنا در داخل باغ دریایی وارنا قرار دارد. دلفین ها حیوانات باهوشی هستند و به خوبی با انسان ارتباط برقرار می کنند؛ پس می توانید براحتی با آنها دوست شوید. اگر از قبل بلیط رزو کنید می توانید با دلفین ها شنا کنید. مربیان این حیوانات باهوش هم بسیار مهربان و خونگرم اند. آنها همزمان مواظب سسلامتی شما و دلفین ها هستند.

 

جنگل سنگی وارنا بلغارستان

جنگل سنگی وارنا یک سازه سنگی طبیعی است که در جاده بین وارنا و صوفیه قرار گرفته است. جنگل سنگی مجموعه ای از سنگ ها با شکل های مختلف است که منطقه ای وسیع به مسافت 7 کیلومتر مربع را اشغال کرده اند. این سنگ های شکل گرفته حدود 7 متر ارتفاع و 3 متر ضخامت دارند اما چون توخالی اند اصلا سفت و محکم نیستند. داخل این سنگ ها از شن پر شده است؛ علت پیدایش این پدیده هنوز مشخص نیست و کارشناسان در پی کشف علت این پدیده اند. هرچند عده ای دلیل شکل گیری آنها را به فعالیت مرجان ها ربط می دهند.

 

موزه بوستان شناسی وارنا بلغارستان

موزه باستان شناسی وارنا بزرگترین موزه در بلغارستان است. سالن نمایش موزه باستان شناسی وارنا 2150 متر مربع مساحت دارد. در موزه اشیایی از دوران ما قبل تاریخ، یونان باستان و روم باستان به نمایش گذاشته شده است. چیزهای به نمایش در آمده در این موزه، شما را با سیر تحول و شهر نشینی در وارنا آشنا می کنند.

 

موزه ملی دریانوردی وارنا بلغارستان

موزه ملی دریانوردی وارنا موزه ای است که به نیروی دریایی بلغارستان اختصاص دارد. هدف موزه ملی دریانوردی وارنا نمایش پیشرفت تاریخ دریانوردی کشور بلغارستان است. در طی سال های زیادی که از افتتاح موزه می گذرد موزه اقدام به جمع آوری دهها مجموعه نموده است. تمام وقایع مهم تاریخی که در آنها نیروی دریای دخالت داشته در موزه به شکل میناتوری، نقاشی، عکس و یادگاری به نمایش در آمده اند.

 

آبگرم رومی وارنا بلغارستان

ویرانه های آبگرم یا اسپای رومی وارنا یکی از مهمترین بناهای فرهنگی کشور بلغارستان است. قدمت حمام های دوران اودیسه به قرن چهارم بعد از میلاد برمی گردد. بقایای حمام رومی وارنا یکی از بناهای تاریخی متعلق به روم باستان است که به بهترین شکل باقی مانده اند. حمام ها دو ورودی دارند یکی شرقی و دیگری غربی. اتاق های انتظار جداگانه ای در هر دو طرف یعنی ورودی شرقی و غربی وجود دارد. معماری و زیرساخت این حمام ها و آبگرم به سبک رومی می باشد.

 

آکواریوم وارنا بلغارستان

آکواریوم وارنا یک آکواریوم عمومی در داخل پارک باغ دریایی است که در ساحل دریای سیاه قرار گرفته است. آکواریوم وارنا تنها مرکز بیولوژی دریایی در کشور بلغارستان است که توجه آن روی گیاهان و جانوران موجود در دریای سیاه می باشد. علاوه بر مجموعه موجودات دریایی، در آکواریوم مکان ویژه ای برای منابع طبیعی نیز اختصاص داده شده است. کودکان اوقات هیجان انگیزی را با دیدن این آکواریوم سپری خواهند کرد.

 

پارک سرگرمی وارنا بلغارستان

پارک تفریح و سرگرمی وارنا با نام محلی Detskikat، ایده ال ترین مکان برای کودکان بین 5 تا 13 سال است. این پارک بخشی از مجموعه های تازه تاسیس شده در کشور بلغارستان است. در این پارک انواع تاب، سرسره، چرخ و فلک و سواری وجود دارد. تمام وسایل سوار شدنی پارک بی خطر هستند و از استاندارهای ایمنی بین المللی پیروی می کند. پارک تفریحی وارنا در ساحل دریای سیاه قرار دارد.

 

باغ گیاه شناسی اکو پارک وارنا بلغارستان

باغ گیاه شناسی دانشگاه وارنا، اولین باغ گیاه شناسی وارنا است که سیستم های اکولوژیکی طبیعی و مصنوعی را در بر دارد. هدف باغ گیاه شناسی وارنا حفاظت از گونه های مختلف گیاهی در خطر نابودی کشور بلغارستان است. این پارک، مساحتی به اندازه 108 هکتار را به خود اختصاص داده است و 300 گونه از درختان و بوته های عجیب و غریب و بیش از 100 گونه گیاهی در آن وجود دارند.

 

موزه تاریخ وارنا بلغارستان

موزه تاریخ وارنا به شهر وارنا اختصاص دارد و در آن می توانید تحول و پیشرفت فرهنگی و تاریخی این شهر را دنبال کنید. ساختمانی که در حال حاضر به موزه تاریخ وارنا اختصاص دارد، سابقا یک دبیرستان دخترانه بود. معماری ساختمان موزه به سبک معماری اواخر باروک است. ساختمان موزه تاریخ وارنا همچنین دارای یک حیاط داخلی آموزشی می باشد. جالب ترین قسمت ساختمان، راهروی طولانی آن است که کل ساختمان را در بر می گیرد. دیوارهای این راهرو داستان هایی از وارنا را روایت می کنند که بسیار زیباست.

 

صخره های عجیب و زیبای وارنا بلغارستان

این صخره ها توده سنگ های طبیعی زیبا با نوک تیز هستند. نوک تیز این سنگ های عجیب حدود 40 تا 50 متر است. این سنگ ها بیشتر شبیه برج قلعه هستند. این پدیده در ساحل رودخانه تسونف دام رخ داده است. تونل هایی از میان این توده سنگ ها تشکیل شده که وسایل نقلیه از داخل رفت و آمد می کنند. این سنگ ها از دور منظره زیبایی را بوجود آورده اند.

 

پارک موزه نظامی 1444 وارنا بلغارستان

این بنای یادبود به پادشاه لهستانی- مجارستانی ولادیسلاو ایگلو اختصاص دارد. این بنا دقیقا در جایی ساخته شده که نبرد تاریخی 1444 رخ داد. موزه، منطقه ای به مساحت 8 هکتار را پوشش می دهد. در موزه 1444 اسلحه هایی که در نبرد استفاده شده اند، یونیفرم هایی که سربازان پوشیده بودند و یادگاری های دیگر دوره بایگونه نگهداری می شود.

 

موزه قوم نگاری وارنا بلغارستان

 موزه قوم نگاری وارنا یک موزه نادر و جالب است. هدف  موزه قوم نگاری وارنا حفظ سنت ها و ارزش های قدیمی منطقه است. در این موزه،  یادگاری هایی از قرن های نوزدهم و بیستم با ترتیب زمانی به نمایش گذاشته شده اند. در این موزه بازدید کنندگان با تحولات بوجود آمده در فرهنگ وارنا آشنا می شوند. در حالیکه دیگر موزه های شهر به مسائل نظامی و سلطنتی توجه دارند،  موزه قوم نگاری وارنا زندگی عادی شهروندان را به نمایش می گذارد.

مطالب مرتبط :
تور بلغارستان

تور بلغارستان

تور بلغارستان تور بلغارستان یکی از تورهای پرطرفدار اروپایی می باشد که عمدتا فقط در فصل تابستان برگزار می گردد و بسیار هم پرطرفدار است. برای اطلاع از قیمت تور بلغارستان، بلیط بلغارستان، هتل های بلغارستان، ویزای بلغارستان، تور لحظه آخری بلغارستان و بطور کلی هرگونه اطلاعات راجع به تور بلغارستان با ما در ارتباط باشید. همچنین برای مشاهده کلیه تور ...
مشاهده
تور بلغارستان 95

تور بلغارستان 95

تور بلغارستان لحظه آخری بدلیل داشتن کارگزاری مستقیم و دارا بودن کارشناسان فروش خبره، ارائه دهنده بهترین نرخ ها در زمینه تور بلغارستان میباشد. ...
مشاهده
تور بلغارستان خرداد 95

تور بلغارستان خرداد 95

تور بلغارستان این پکیج مربوط به تور بلغارستان خرداد 95 می باشد. برای اطلاع از قیمت تور بلغارستان، بلیط بلغارستان، هتل های بلغارستان، ویزای بلغارستان، تور لحظه آخری بلغارستان و بطور کلی هرگونه اطلاعات راجع به تور بلغارستان با ما در ارتباط باشید. ...
مشاهده
تور بلغارستان | قیمت تور بلغارستان تابستان 98

تور بلغارستان | قیمت تور بلغارستان تابستان 98

تور وارنا بلغارستان قیمت تور بلغارستان را از ما بپرسید تا تور ارزان بلغارستان نصیبتان گردد. پکیج تور بلغارستان تابستان 98 با پروازهای ایرانی و خارجی به مدت 7 شب و 8 روز برگزار می گردد. سایت تور لحظه آخری بواسطه همکاری با آژانس های مسافرتی معتبر و متخصص، ارائه دهنده بهترین خدمات تور بلغارستان، بلیط بلغارستان، هتل های بلغارستان، ویزای ب ...
مشاهده
تور بلغارستان مرداد 95

تور بلغارستان مرداد 95

تور بلغارستان این پکیج ویژه تور بلغارستان مرداد 95 می باشد. برای اطلاع از قیمت تور بلغارستان، بلیط بلغارستان، هتل های بلغارستان، ویزای بلغارستان، تور لحظه آخری بلغارستان و بطور کلی هرگونه اطلاعات راجع به تور بلغارستان با ما در ارتباط باشید. ...
مشاهده
تور بلغارستان شهریور 95

تور بلغارستان شهریور 95

تور بلغارستان این پکیج ویژه تور بلغارستان شهریور 95 می باشد. برای اطلاع از قیمت تور بلغارستان، بلیط بلغارستان، هتل های بلغارستان، ویزای بلغارستان، تور لحظه آخری بلغارستان و بطور کلی هرگونه اطلاعات راجع به تور بلغارستان با ما در ارتباط باشید. ...
مشاهده
تور بلغارستان تابستان 97

تور بلغارستان تابستان 97

تور بلغارستان تیر مرداد شهریور 97 بلغارستان کشوری زیبا و توریست پذیر می باشد که از نظر شرایط آب و هوایی، بهترین فصل سفر به آن، تابستان می باشد. تور بلغارستان تابستان 97 شامل پکیج های تور بلغارستان تیر 97، تور بلغارستان مرداد 97 و تور بلغارستان شهریور 97 می باشد. سایت تور لحظه آخری بدلیل همکاری با آژانس های مسافرتی معتبر و متخصص، ارائه دهنده ...
مشاهده
بهترین هتل های خانوادگی پوکت تایلند

بهترین هتل های خانوادگی پوکت تایلند

هتل های خانوادگی پوکت تایلند پوکت با داشتن آب و هوای عالی، سواحل امن و زیبا و شب های به یاد ماندنی و جاذبه های گردشگری پرتنوع، مکانی مناسب برای لذت بردن تمام افراد خانواده می باشد. با گذراندن تعطیلات در برترین هتل های پوکت خاطره ای زیبا و به یادماندنی برای خود و فرزندانتان می سازید. پوکت دارای مردمی مهمان نواز با رفتاری بسیار دوستانه می باشد ...
مشاهده
بهترین هتل های خانوادگی سنگاپور

بهترین هتل های خانوادگی سنگاپور

هتل های خانوادگی سنگاپور اگر به دنبال یک هتل خانوادگی خوب با امکانات زیاد و مکان مناسب در سنگاپور می گردید بهترین گزینه هتل های جزیره سنتوسا ((Sentosa می باشند. جزیره سنتوسا دارای تفریحگاه ها و جاذبه های گردشگری زیادی می باشد و از اینرو مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت می باشد. لحظه آخری در این مطلب، 10 تا از بهترین هتل های خانوادگی جزیر ...
مشاهده
بهترین هتل های خانوادگی لنکاوی مالزی

بهترین هتل های خانوادگی لنکاوی مالزی

هتل های لنکاوی مالزی لنکاوی با دارا بودن امکانات تفریحی بینظیر، سواحل زیبا و بکر و آثار باستانی جذاب مکانی مناسب برای خانواده ها می باشد. هتل های خانوادگی لنکاوی مالزی با داشتن امکاناتی نظیر استخر شنا کودکان، زمین بازی، خدمات نگهداری از کودک و ... مکانی مناسب برای خانواده ها می باشند. همچنین این هتل ها دارای انواع فعالیت های تفریحی و خانوادگ ...
مشاهده

ارسال نظرات/سوالات

تلگرام لحظه آخری