دبی؛ یکی از محبوبترین و معروفترین مقاصد توریستی دنیا

دبی؛ یکی از محبوبترین و معروفترین مقاصد توریستی دنیا

دبی؛ یکی از محبوبترین و معروفترین مقاصد توریستی دنیا

دبی با دارا بودن جاذبه های گردشگری متعددش، یک مکان معروف توریستی در دنیا می باشد. لحظه آخری در این مطلب به بررسی دلایل محبوبیت دبی در بین گردشگران پرداخته است.دبی در حال حاضر چهارمین مقصد توریستی معروف دنیاست و پیش بینی شده که تا انتهای سال 2017 به مقام سوم در میان مقاصد توریستی برتر دنیا، دست یابد. در سال 2015 گزارش شد که 14.2 میلیون گردشگر از دبی دیدن کرده اند. این میزان نسبت به سال 2014 ده درصد افزایش داشته است. هندی ها  با 1.6 میلیون گردشگر در سال در صدر جدول بازدیدکنندگان از دبی قرار دارند. دبی قصد دارد تا سال 2020 تعداد گردشگران خود را به 20 میلیون نفر در سال برساند. برای رسیدن به این هدف، دبی به نرخ رشد سالانه 7 الی 8 درصدی نیاز دارد. این آمارها برای شهری که چیزی جز شن در دور و اطرافش وجود ندارد و دمای آن در تابستان تقریبا 50 درجه است، بسیار جالب و مایه شگفتی است. سوال این است که چرا و چگونه دبی به یکی از محبوب ترین مقصدهای توریستی دنیا تبدیل شده است و چرا سرزمین رویایی توریست های سرتاسر دنیاست؟ در این مطلب سعی گردیده است تا 10 علت اصلی در تبدیل شدن دبی به یکی از محبوب ترین و معروف ترین مقاصد توریستی دنیا را شرح داده شود؛ پس با ما همراه باشید.

 

تبدیل شدن دبی به یک قطب تجاری در منطقه

رشد سرویس های مالی و تجاری، داد و ستدهای لجستیک و فعالیت هایی در زمینه صنعت گردشگری در طی چند دهه گذشته، نقش مهمی در تبدیل شدن دبی به یک قطب تجاری در دنیا داشته است. بدین منظور مناطق آزاد مختلف زیادی در دبی شکل گرفتند که باعث متنوع شدن بازارهای اقتصادی دبی و ایجاد قطب های تجاری در شهر شده اند. مسافران کاری زیادی از سرتاسر دنیا به دلیل اینکه در دبی فعالیت های تجاری و تفریحی (هر دو بصورت همزمان) برایشان فراهم شده است، در دبی تجارت می کنند.

 

داشتن برترین جاذبه های توریستی دنیا

دلیل دیگر تبدیل شدن دبی به یکی از بهترین مقاصد توریستی برتر دنیا، وجود جاذبه های گردشگری متعدد در این شهر می باشد. این جاذبه ها عبارتند از بلند ترین آسمان خراش دنیا یعنی برج خلیفه؛ تنها هتل هفت ستاره دنیا یعنی برج العرب؛ بزرگترین مراکز خرید دنیا نظیر دبی مال و امارات مال؛ بزرگترین آکواریوم دنیا؛ بزرگترین جزیره مصنوعی دنیا جزیره پالم؛ تنها باغ بهشت مانند روی زمین به نام Miracle Garden و خیلی از موارد دیگر. این جاذبه ها نهایت پیشرفت دبی نیستند بلکه پروژه های زیادی در دست احداث اند که قرار است به شگفتی های دبی اضافه شوند. یکی از این پروژه های در حال ساخت برجی است که 100 متر بلندتر از برج خلیفه است و دیگری بزرگترین چرخ و فلک دنیا به نام چشم دبی می باشد.

 

رشد و پیشرفت بسیار سریع در دبی

طبق گزارش موسسه Brooking واشینگتن، سال 2015، دبی عنوان نخست را در میان شهرهای دنیا که رشد سریعی در زمینه اقتصاد در حال رشدش به خود اختصاص داده است. گزارش Brooking می گوید که هیچ شهر دیگری در دنیا وجود ندارد که مثل دبی سریعتر از اقتصاد ملی کشورش رشد داشته باشد. بخش گردشگری، تجارت و دادو ستد و حمل و نقل دبی به خاطر خدمات حرفه ای که ارائه می کند به یک قطب جهانی تبدیل شده است. این امر دلیل دیگری است که گردشگران سرتاسر دنیا دوست دارند از جایی با چنین رشد سریع دیدن کنند.

 

شغل هایی با حقوق و دستمزد بالا و سبک زندگی لوکس در دبی

دبی به خاطر دستمزدهای خوبی که به کارکنان پرداخت می کند و همینطور سبک زندگی لوکس به شهر معروفی تبدیل شده است. این دلیل مهم دیگری است که دبی را به یک مقصد مورد علاقه ی مهاجرین تبدیل کرده است. چون دبی یک مرکز تجاری و کسب و کار است،  فعالیت های اقتصادی در دبی همیشه در اوج هستند. دبی کمترین میزان نرخ بیکاری در دنیا را دارد . شرکت هایی که در دبی مشغول کار اند همیشه به کارمند نیاز دارند. آنها بالاترین دستمزد را به افرادی که از سرتاسر دنیا می آیند پیشنهاد می کنند. دبی استانداردهای زندگی در سطح بالا و زندگی لوکس را برای ساکنین خود ارائه می کند و این امر باعث جذب بیشتر توریست می گردد. سبگ زندگی لوکس و گران دبی از یک طرف و پرداخت دستمزد های بالا از سوی دیگر، دبی را به یک مقصد توریستی محبوب تبدیل کرده است.

 

دبی شهری همانند سرزمین خیالی

دبی با تجملات بسیار زیادش و پروژه های شگفت انگیز و فریبنده اش، همیشه خود را به عنوان یک شهر خیالی در ذهن توریست ها به تصویر می کشد. دبی جایی است که در آن هر روز تخیل تبدیل به واقعیت می شود. کیفیت زندگی که در دبی وجود دارد یکی از بهترین های دنیاست. در واقع دبی همه چیزهایی که برای زندگی به شیوه لوکس و تجملاتی لازم است را دارد. با وجود پروژه های شگفت انگیز بی شمار در دبی، این شهر تبدیل به یک مقصد توریستی رویایی برای مسافرانی که از جای جای دنیا می آیند، تبدیل شده است. توصیه ما این است که حتما برای یکبار هم که شده از دبی دیدن کنید. مطمئن باشید که از دیدن دبی نا امید نخواهید شد.

 

تفریحات شبانه دبی

تفریحات شبانه در دبی حیرت انگیزند. تفریحات شبانه دبی برای همه، چیزی برای عرضه دارد. با وجود مشاغل پر درآمد و سبک زندگی تجملاتی و لوکس در دبی، غیر ممکن است در این شهر جذاب و خیره کننده احساس کسالت و خستگی کنید. کافه ها و رستوران ها و مراکز خرید متعدد دبی در تمام طول سال همیشه شلوغ اند. چیز خوب دیگری که درباره دبی وجود دارد اینستکه دبی میزبان خوبی برای توریست های مختلف در سرتاسر دنیاست. دبی به همه اجازه می دهد تا فرهنگ یکدیگر را درک کنند و بشناسند.

 

سواحل دبی

دبی از نعمت سواحل ممتد و طولانی برخوردار است. دبی همچنین سخت مشغول است تا خط ساحلی خود را با پروژه های ساختمانی مانند پالم و ... گسترش دهد. علیرغم هوای گرم، دبی دارای سواحل محبوبی است و توریست ها در تمام طول سال مشتاق آمدن به سواحل دبی هستند. در کلوب های ساحلی درجه یک دبی تفریحاتی از قبیل دراز کشیدن روی صندلی سایبان دار، فلیپ فلاپ و گرفتن حمام آفتاب را می توانید تجربه کنید.

 

فرودگاه و ایرلاین های دبی

در سال 2014 فرودگاه بین المللی دبی شلوغ ترین فرودگاه دنیا با بیش از 70 میلیون مسافر اعلام شد. شرکت هواپیمایی امارات یا امارات ایر لاین هم در سال 2013 عنوان بهترین هواپیمایی دنیا را از آن خود کرد. در چند دهه گذشته، دبی به نقطه ای مرکزی در ترافیک هوایی تبدیل شد. چون هواپیمایی دبی یکی از بهترین های دنیاست، مسافران معمولا پروازهای متصل خود را از فرودگاه بین المللی دبی انجام می دهند. در واقع این توریست ها بودند که دبی را به شلوغ ترین قطب هوایی تبدیل کردند. صنعت گردشگری هر روز بیشتر از دیروز در تبدیل شدن دبی به محبوب ترین و شناخته شده ترین مقصد گردشگری دخالت دارد.

 

مراکز خرید دبی

چند سالی هست که دبی به بهشت عاشقان خرید تبدیل شده است. با دارا بودن بیش از 96 مرکز خرید شامل بزرگترین مرکز خرید دنیا (دبی مال)، هیچ جایی در دنیا بهتر از دبی برای خرید کردن نمی باشد. دبی مال با وجود 75 میلیون بازدید کننده در سال 2014 پر بازدید ترین مقصد در دنیا اعلام شده است. مراکز خرید دبی فقط خرده فروش نیستند، بلکه می توانید در آنها فیلم ببینید، اسکیت یا اسکی کنید، بزرگترین آکواریوم دنیا را  تماشا کنید یا حتی شنا کنید. در دبی همچنین بازارهای سنتی به نام سوق هم وجود دارند. معروف ترین آنها سوق یا بازار طلا است. وقتی درباره دبی صحبت می کنید، دومین چیزی که بعد از خرید به ذهنتان می آید طلاست. سوق یا بازار طلای دبی بیش از 300 خرده فروشی دارد. در سرتاسر دنیا طلای دبی را به عنوان با کیفیت ترین طلا می شناسند. سوق طلا در قلب منطقه تجاری دبی، "دیره" واقع شده است.

 

دبی پایگاه لوکس ستاره های معروف بالیوود

دبی شهریست که به خانه دوم ستاره های بالیوود تبدیل شده است. ستاره های معروف بالیود، شاهرخ خان، سلمان خان، شیلپا شتی، خانواده باچان، رانبیر کاپور و خیلی های دیگر در دبی ویلای شخصی دارند. ستاره های بالیوود به صورت روتین برای برگزاری کنسرت ها، فستیوال های نمایشی، خرید و خیلی کارهای دیگر به دبی می آیند. به خاطر اینکه بیش از 50 درصد از جمعیت دبی را هندی ها تشکیل می دهند و هر سال حدود 1.6 میلیون توریست هندی از دبی دیدن می کنند، دبی به دومین مرکز برگزاری فعالیت های بالیوود در خارج از هند تبدیل شده است. اولین تم پارک بالیوودی هم در دبی ساخته شده است.

مطالب مرتبط :
جاذبه های توریستی استانبول

جاذبه های توریستی استانبول

استانبول بزرگترين شهر کشور ترکيه و مرکز فرهنگي و اقتصادي آن است. اين شهر در کنار تنگه بسفر و درياي مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسيا و اروپا راجدا ميکند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبيعي شاخ طلايي يا خليج در اين شهر واقع است. اين کلان شهر به عنوان پايتخت فرهنگ اروپا در سال انتخاب شده است. همچنين از لحاظ ...
مشاهده
جاذبه های گردشگری و توریستی ازمیر ترکیه

جاذبه های گردشگری و توریستی ازمیر ترکیه

شهر ازمیر یکی از مراکز مهم تجاری و توریستی ترکیه می باشد که به ترکیه ی کوچک معروف است؛ زیرا مجموعه ای کامل از تمام زیبایی های کشور ترکیه را دارد. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه می باشد که در کنار دریای بسیار زیبا و دل نواز ” اژه ” قرار گرفته و به دلیل سواحل ماسه ای متعدد در جنوب این شهر و شناخته شدن به عنوان شهری بندری، تجاری بازرگانی و ...
مشاهده
هتل های مجلل توریستی چند ستاره تور بدروم

هتل های مجلل توریستی چند ستاره تور بدروم

هتل های مجلل بدروم برای اقامت توریستان و گردشگران و ایجاد امنیت و رفاه و آسایش بسیار مکان مناسبیست.اگر فصر سفر به بدروم دارید حتما در این هتل هایی که به شما توریستان محترم معرفی می کنیم اقامت فرمایید. ...
مشاهده
تور قونیه و جاذبه های توریستی و گردشگری

تور قونیه و جاذبه های توریستی و گردشگری

تور قونیه نام قونیه برای همه ما ایرانیان یادآور مولانا، شاعر بلندآوازه ایرانی است که مقبره‌اش در این شهر قرار دارد و به این دلیل توریستان ادبی ایرانی زیادی از این شهر و مقبره مولانا دیدن می کنند. ...
مشاهده
جاذبه های توریستی و گردشگری وان ترکیه

جاذبه های توریستی و گردشگری وان ترکیه

عمده شهرت جهانی این شهر به دلیل وجود گربه های سفید پشمالویی با یک چشم آبی و دیگری زرد رنگ است که به وان کدیسی مشهورند. جاذبه های گردشگری شهر وان عبارت است از قلعه وان ، دریاچه وان ، کلیسای آک دامار ، آبشار مرادیه و گربه وان. سفر به شهر وان برای یک مسافرت 2 الی 3 روزه مناسب می باشد. شهر وان دارای فرودگاه بین المللی می باشد که از آنجا می ...
مشاهده
جاذبه های توریستی و گردشگری ترابزون ترکیه

جاذبه های توریستی و گردشگری ترابزون ترکیه

ترابزون جاذبه های گردشگری و توریستی بسیاری دارد که باعث جذب تورها و مسافرین خارجی زیادی شده است. جهت آشنایی بیشتر توریستان و گردشگران ما به معرفی چند مکان توریستی ترابزون می پردازیم تا شما توریستان آشنایی بیشتری با این مکان توریستی پیدا کنید. ...
مشاهده
مدارک ویزای کانادا | شرایط اخذ ویزای توریستی مولتی پل کانادا+قیمت

مدارک ویزای کانادا | شرایط اخذ ویزای توریستی مولتی پل کانادا+قیمت

ایرانی ها برای سفر به کانادا مانند خیلی از کشورهای دیگر، نیاز به ویزای کانادا دارند. فرقی هم نمی کند که قصدشان از این سفر چه باشد و یا اینکه تنها می روند یا به همراه خانواده. شرایط اخذ ویزای کانادا نسبتا سخت و پیچیده است و ممکن است برای کسانی که بدنبال دانستن اطلاعات کامل و صحیح در مورد آن باشند، در ابتدا قدری گیج کننده باشد! در این مطلب سعی شده ...
مشاهده
ویزای توریستی آمریکا تضمینی

ویزای توریستی آمریکا تضمینی

با توجه به افزایش تقاضا برای اخذ ویزای آمریکا خصوصا ویزای توریستی آمریکا در سالهای اخیر، بخش ویزا و وقت سفارت سایت تور لحظه آخری از طریق همکاری با آژانس های معتبر و رسمی، اطلاعاتی را در مورد ویزای توریستی آمریکا بصورت تضمینی ارائه میدهد و آژانس های مورد تایید کار خدمات ویزا را ارائه می دهند. ...
مشاهده
ویزای توریستی انگلیس تضمینی

ویزای توریستی انگلیس تضمینی

با توجه به افزایش تقاضا برای اخذ ویزای انگلیس خصوصا ویزای توریستی انگلیس در سالهای اخیر، بخش ویزا و وقت سفارت سایت تور لحظه آخری از طریق همکاری با آژانس های معتبر و رسمی، اطلاعاتی را در مورد ویزای توریستی انگلیس بصورت تضمینی ارائه میدهد و آژانس های مورد تایید کار خدمات ویزا را ارائه می دهند. ...
مشاهده
ویزای توریستی کانادا تضمینی

ویزای توریستی کانادا تضمینی

با توجه به افزایش تقاضا برای اخذ ویزای کانادا خصوصا ویزای توریستی کانادا در سالهای اخیر، بخش ویزا و وقت سفارت سایت تور لحظه آخری از طریق همکاری با آژانس های معتبر و رسمی، اطلاعاتی را در مورد ویزای توریستی کانادا بصورت تضمینی ارائه میدهد و آژانس های مورد تایید کار خدمات ویزا را ارائه می دهند. ...
مشاهده

ارسال نظرات/سوالات

تلگرام لحظه آخری