شماره تماس 09309871159

تور ماسال

آفرهای ویژه تور ماسال
جدیدترین تور ماسال
تور ماسال

تور ماسال  

تور ماسال یکی از پرطرفدارترین تورهای طبیعت گردی شمال کشور است که در فصول مختلف خصوصا بهار و تابستان، بصورت گروهی و شاد برگزار می گردد. بهترین قیمت تور ماسال را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر و با تجربه در زمینه برگزاری تورهای زمینی داخلی، رزرو کنید.
اسم گیلان که به گوشتان می خورد، یاد چه می افتید؟ 
برخی به یاد رشت و شهر همیشه بارانی می افتند. بعضی دیگر سفیدرود و لذت ماهیگیری در آن را به یاد می آورند!
اما کسانی که در سفر کردن حرفه ای هستند، فورا به یاد ماسال و ییلاقات آن می افتند! شاید به همین خاطر باشد که ده ها تور ماسال از نقاط مختلف کشور برگزار می شود. زیبایی این شهر بی نظیر است و باعث می شود که هرگز از خاطرتان نرود. 
تابستان هم که فصل سفر به ییلاقاتی مثل اولسبلانگاه است. بنابراین فرصت را از دست ندهید و به اسکرول کردن این متن ادامه دهید. چرا که قرار است در این مطلب از وبسایت لحظه آخری، در مورد تور ماسال و جذابیت های این شهر صحبت کنیم. 

ماسال کجاست؟

ماسال در استان گیلان و در قسمت غربی آن واقع شده است. این شهر از شمال با رضوان شهر، از شرق با فومن و صوعه سرا و از غرب و جنوب با خلخال و استان اردبیل در ارتباط است. این شهر که از نظر ارتفاعی، دومین شهر مرتفع در استان گیلان محسوب می شود، دارای آب و هوای بسیار مناسب در فصل بهار و تابستان است. ماسال در 55 کیلومتری جاده صومعه سرا به رشت و 60 کیلومتری شهر تالش قرار دارد.

تور ماسال

ییلاقات ماسال

ییلاقات ماسال که در فاصله یک کیلومتری از شهر ماسال واقع شده است، دارای زیبایی های طبیعی و بکر کم نظیر است و واقعا تکه ای از بهشت است که خدا به این منطقه شمالی اعطا کرده است؛ فضایی بسیار دیدنی با جاذبه های حیرت انگیز که حتما باید آن را دید! تور ماسال که این سالها یکی از معروف ترین تورهای طبیعت گردی شمال کشور است، مربوط به ییلاقات ماسال و در واقع تور ییلاقات ماسال است.
ماسال علاوه بر منطقه خوش آب و هوای ییلاقی اش دارای آبشار و غارهای جذابی نیز می باشد. چهار آبشار با نام های آبشار ویوز (در کنار منطقه ییلاقی اولسبلنگاه)، آبشار خون با ارتفاع بیش از 15 متر، آبشار تولی نساء و آبشار رامینه با ارتفاع 10 متر و سه غار با نام های غار باستانی خندیله پشت، غار چسلی، غار کلچال را می‌توان از جاذبه های طبیعی و دیدنی ماسال نام برد.

سنت های مردم ماسال


ماسال شهری قدیمی است که قدمت آن به پیش از ورود اسلام به کشور برمی گردد. بنابراین طبیعی است که ده ها اثر تاریخی و سنتی در آن باقی مانده باشد. اما مردم این شهر، کجایی هستند و به چه زبانی صحبت می کنند؟
ماسالی ها از نوادگان قوم اصیل تالش هستند و طبیعتا به زبان تالشی حرف می زنند. مردم ماسال هم مانند دیگر نقاط گیلان، مهمان نواز و خوش صحبت هستند. 
تور ماسال
تقریبا وارد هر یک از شهرهای گیلان که بشوید، بلافاصله این ویژگی را متوجه خواهید شد. همه تلاش می کنند که به شما کمک کنند و پذیرایی از شما، برایشان لذت بخش است. 
روستانشینان ماسالی، بیشتر به شغل های دامداری و کشاورزی مشغول هستند و از این راه امرار معاش می کنند. مثل همه ی شهرهای شمالی، کاشت برنج در این شهر هم جریان دارد. بنابراین منظره ی شالی های جذاب را می توانید در فصل های مختلف ببینید. زنبورداری هم شغلی قدیمی در این شهر است. 
کسانی که به این شهر سفر می کنند، همیشه می توانند جعبه های چوبی زنبورداری را که در گوشه و کنار روی هم چیده شده اند، را ببینند. 
ماسالی ها، اهمیت زیادی برای خانواده قائل هستند و هیچوقت اجازه نمی دهند که یک دعوا، قدیمی و کهنه شود. 
ریش سفیدان در این شهر، اهمیت زیادی دارند چرا که برای رفع اختلاف، می توانند کارگشا باشند. 

روستاهای ماسال

ماسال شهر روستاهای کوچک و بزرگ است. تقریبا در هر نقطه ای از آن می توان ییلاق خوبی برای اقامت تابستانی پیدا کرد. به طور کلی حدود 95 روستا در اطراف این شهر وجود دارد اما این امر نباید شما را به اشتباه بندازد. همه ی روستاها، دسترسی ساده ای ندارند!
بنابراین اگر می خواهید ییلاقی خاطره انگیز را تجربه کنید، توصیه می کنیم سری به روستاهای زیر بزنید:
•    روستای شالما
•    روستای چسلی
•    روستای اولسبلنگاه
•    روستای اسبه ریسه
امکانات موجود در این روستاها برای مسافران بهتر است. البته باز هم باید یادآور بشویم که این ها، روستا هستند. بنابراین نباید انتظار امکانات لوکس و عجیب را داشته باشید. 
تجربه ی یک زندگی روستایی و فارغ از امکانات شهری، بسیار لذت بخش است. بنابراین اگر می خواهید چنین تجربه ای داشته باشید، حتما تور ماسال را رزرو کنید.
تور ماسال

بهترین فصل سفر به ماسال


سفر در هر فصلی، جذابیت های منحصر به فرد خود را دارد. به خصوص اگر این سفر به مقصد ماسال باشید. 
اما ماسال در ایام نوروز خیلی شلوغ می شود. بنابراین اگر به دنبال تجربه های بکر و جذاب هستید، توصیه می کنیم این شهر را در ایام نوروز از فهرست خود خط بزنید. 
بهترین فصل سفر به ماسال، از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریور است. در این روزها، هوای ماسال خنک و تمیز است. می توانید عطر درختان جنگلی این شهر را به خوبی استشمام کنید و از سکوت وهم آور و مست کننده ی جنگل های ماسال لذت ببرید. 
بوی نان داغ و صبحانه ی تازه را می توان از تمام خانه های روستایی ماسال استشمام کرد و لذت وافر برد. 
 

سفر به ماسال در پاییز و زمستان


فکر نکنید که فقط در تابستان و بهار می توان به این شهر سفر کرد. تور ماسال در روزهای پاییزی و زمستانی هم به راه است. به خصوص اگر عاشق هوای خنک و مه آلود باشید. 

البته نباید برف های زمستانی این شهر را هم از یاد برد. منظره ی یکدست سفیدپوش بام های ماسال، می تواند هرکسی را دیوانه کند. اما توصیه می کنیم که در این سفر، حتما مجهز باشید و لوازم مخصوص هوای سرد را با خود ببرید. 
یکی دیگر از جذابیت های سفر به ماسال در پاییز و زمستان، خلوت بودن آن است. شما هستید و یک دنیا کوه و جنگل! بدون سر و صدای اضافه یا مزاحمت دیگران! 
لذت ببرید...

دیدنی های شهر ماسال

در ادامه به معرفی برخی از بهترین و جذاب ترین دیدنی های شهر ماسال پرداخته ایم:
 

پارک جنگلی ریزه مندان


مگر می شود به شمال سفر کرد و سری به جنگل های انبوه و جذاب آن نزد؟! اما بهترین جنگل ماسال کجاست؟
کسانی که یک بار تور لحظه آخری ماسال را تجربه کرده اند، خوب می دانند که بهترین پارک جنگلی این شهر، پارک ریزه مندان است. یک پارک بزرگ 200 هکتاری که پوشش گیاهی متنوعی دارد و امکانات آن برای استراحت مسافران هم بد نیست!
اگر می خواهید چند ساعتی در طبیعت بکر ماسال استراحت کنید، حتما سری به پارک جنگلی ریزه مندان بزنید. 

غار آویشو

ماسال پر از جاذبه های گردشگری طبیعی است. از جنگل های انبوه گرفته تا غارهای تنگ و تاریک!
یکی از معروف ترین غارهای این شهر، غار آویشو است که حدود 75 سال سن دارد. اگر عاشق غارهای آبی و ماجراجویی در طبیعت هستید، این غار را توصیه می کنیم. رودخانه ای سرد و خنک در دل این غار جاری است و با عبور از آن، می توانید سقف بی نظیر این غار را ببینید. 

اگر کمی صبور باشید و به راه خود ادامه دهید، می توانید آبشارهایی با زیبایی نفس گیر را در انتهای غار ببینید. 
دیگر چه می خواهید؟ آیا این بهترین سفر عمرتان نیست؟!

آبشار رامینه

حالا باید از غار بیرون بیاییم و به جاهای دیگری در این شهر سر بزنیم! تور ماسال پر از شگفتی های جورواجور است اما آبشار رامینه یکی از آن شگفتی هاییست که حتما باید دید!
جاده ی اصلی ماسال را بالا بروید و به جنگل برسید. اهل پیاده روی هستید؟ پس کمی در دل این جنگل قدم بزنید تا آبشار رامینه در برابر چشم هایتان نمایان شود. 

یک آبشار طبیعی که محوطه ای بسیار زیبا در اطرافش شکل گرفته است!

قلعه کول ماسال

گفتیم که شهر ماسال، شهری قدیمی با آثار باستانی است. اما شاید مهم ترین دیدنی باستانی ماسال، قلعه کول باشد. قلعه ای که به سده ی دوم و سوم هجری برمی گردد و در فهرست آثار ملی هم ثبت شده است. این قلعه در 2 کیلومتری شهر واقع شده است. 

 

بام ماسال

Save The Best for the last 
این شعار ماست. بهترین ها را برای آخر گذاشته ایم! بام سبز ماسال یکی از بهترین جاهایی است که در کل شمال می توانید پیدا کنید. منظره ی بسیاری از شهرهای گیلان از جمله صومعه سرا و انزلی زیر پایتان خواهد بود. مخملی سبز که می توانید روی آن بنشینید و دمی بیاسایید...
آیا این بهترین چیزی نیست که تجربه کرده اید؟!

غذاهای محلی ماسال

از هر چیزی که بگذریم، سخن غذا خوش تر است. استان گیلان هم که منبع غذاهای خوشمزه و جذاب است. 
برخی از بهترین غذاهای محلی ماسال شامل موارد زیر است:
•    ماهی مالاتا
•    شوید قرمه
•    انار مسما
•    ماهی دودی
•    فسنجان ماهی
•    کته کباب
•    باقالی قاتق
•    لونگی
•    کوئی بورانی
و...
خوشبختانه تنها چیزی که ماسال کم ندارد، تنوع غذایی است!!

مدت زمان رسیدن به ماسال از تهران

سفر به ییلاقات ماسال از تهران حدودا 6 ساعت زمان می برد. ابتدا باید از تهران به سمت رشت رفت، قبل از رسیدن به رشت از مسیر امازاده هاشم (ع) بعد از پلیس راه باید در جاده سروان قرار گرفت و از آنجا (بدون رفتن به شهرهای فومن و صومعه سرا) به ییلاقات ماسال و اولسبلنگاه رسید.

لوازم سفر به ماسال

کفش مناسب پیاده روی، کوله پشتی کوچک و مجهز، لباس مناسب و راحت، قمقمه آب (پر شده)، لیوان شخصی، چراغ قوه، داروی مصرفی شخصی، کلاه و عینک آفتابی، فلاسک کوچک چای (پر شده)، لوازم استحمام، کارت شناسایی و ملحفه.و پتوی مسافرتی و ... .

اقامت در ماسال

اقامت در تور ماسال، در کلبه‌ های چوبی و جنگلی بسیار‌ زیبا در ارتفاع ‌1800 متری انجام می گیرد که بسیار جذاب و هیجان اگیز می باشد. به جرات می توان گفت که یکی از انگیزه های سفر خیلی از علاقه مندان ماسال به این منطقه، اقامت در این کلبه ها می باشد که واقعا به دور از هیاهوی شهری و در مکانی آرامش بخش، لذتی وصف نشدنی را برای افراد رقم می زند.

تور ماسال (ییلاق اولسبلنگاه)

تور ماسال گیلان بعنوان یکی از تورهای جذاب و هیجان انگیز، تقریبا در همه فصول سال خصوصا در بهار و تابستان، برگزار می گردد. این تور که شامل بازید از ییلاقات ماسال و اولسبلنگاه است در قالب یک تور گروهی شاد و جذاب برگزار می گردد.

سایت تور لحظه آخری با همکاری آژانس های مسافرتی با تجربه در زمینه برگزاری تورهای طبیعتگردی داخلی، ارائه دهنده بهترین نرخ تور ماسال همراه با خدمات عالی می باشد.

قیمت تور ماسال

قیمت تور ماسال اولسبلنگاه بسته به مدت زمان و تاریخ برگزاری تور و همچنین نوع خدماتی که در تور ارائه می گردد، متغیر می باشد.
دیگر تورهای شمال 1402 ما را ببینید!
 

لحظه آخری، دلت هوس سفر کرده؟ دنبال هتل، تور یا اقامتگاه هستی؟ دلت می خواد که بهترین قیمت رو لحظه آخری دریافت کنی و یه سفر هیجان انگیز داشته باشی؟ خب چرا دست دست میکنی و همه چیز رو به لحظات آخر واگذار کردی؟!

از همین امروز اقدام کن…

اطلاعات تمام این خدمات لحظه آخری در دست ماست! 

ما بهترین تورهای لحظه آخری رو ارائه میکنیم!

میخوای بیشتر بدونی؟ حتما تماس بگیر:

28424462– 021

09309871159

سوالات متداول تورهای گردشگری
در صورت بروز مشکلات احتمالی در تور خریداری شده چه باید کرد ؟

09309871159