شماره تماس 09309871159

تور قونیه بزرگداشت مولانا | قیمت تور قونیه

همسفر ماه و ستاره

شروع قیمت از
9,800,000 تومان
مدت زمان اقامت
4 شب و 5روز
تاریخ رفت
1401-9-22
تاریخ برگشت
1401-9-28
لیست هتل ها و قیمت های تور
4 شب و 5روز

اتاق و صبحانه
رزرو تلفنی

یک تخته

تومان

دو تخته

9,800,000  تومان

بچه با تخت

تومان

بچه بدون تخت

تومان

نوزاد

تومان
بنر نمایش تور

مراسم بزرگداشت مولانا هر ساله با شکوه و عظمت خاصی در شهر قونیه ترکیه برگزار می گردد و علاقه مندان زیادی را از اقصی نقاط دنیا از جمله ایران، به این مراسم می کشاند. امسال نیز تور قونیه بزرگداشت مولانا بصورت زمینی و هوایی در اواخر پاییز 1401 برگزار می گردد و طرفداران زیادی خصوصا در زمینه شعر و ادب فارسی را گرد هم جمع می کند.

 

تور قونیه بزرگداشت مولانا 1401

قونیه در مرکز کشور ترکیه و در شمال استان آنتالیا و جنوب آنکارا قرار دارد. شهر قونیه از گذشته و بخاطر حضور پدر مولانا، یکی از مراکز تدریس علوم دینی بود. بعد از فوت پدر مولانا، خود وی به تدریس علوم دینی در مساجد و مدارس قونیه پرداخت. دیوان کبیر و مثنوی معنوی از آثار شاخص این فقید بزرگ محسوب می گردند. مولانا در سن 59 سالگی در قونیه فوت کرد و مقبره او در آنجا ساخته شد که سالانه علاقه مندان زیادی را بسوی خود می کشاند.

 

هر ساله در ایام بزرگداشت مولانا مراسم نمادین رقص سماع در سالنی که به همین منظور در قونیه ساخته شده است، در چندین شب متوالی برگزار می گردد. در این مراسم ابتدا اشعاری از مثنوی به زبان ترکی خوانده می شود.
سپس موسیقی با اجرای تک خوانی به زبان ترکی اجرا می گردد و دراویش با لباس های بلند سفید و دامن چین دار و کلاه های بلند نمدی، یکی پس از دیگری به دنبال مولا یا مراد خود ظاهر شده و پس از ادای احترام، شروع به چرخیدن می کنند.
حرکات موزون مشخصه ی اصلی سماع است. در ابتدا دست ها روی شانه قرار داشته، پس از چند چرخش، دست ها تدریجاً باز شده و در دو طرف قرار می گیرد. دست راست بالا و دست چپ پایین تر قرار می گیرد. دراویش در حین چرخش سر را به یک طرف خم می کنند و گاهی چشم ها را می بندند و به عالم خلسه فرو می روند و این چرخش می تواند بسیار طولانی باشد (گاهی تا ساعت ها به طول می انجامد).

 

تاریخ برگزاری مراسم بزرگداشت مولانا در قونیه

تور قونیه بزرگداشت مولانا 1401 که 749 امین مراسم بزرگداشت مولانا محسوب می شود، با برنامه های بسیار ویژه و خاص در تاریخ 21 الی 29 آذر 1401 در شهر قونیه ترکیه برگزار می گردد.

 

قیمت تور قونیه بزرگداشت مولانا 1401

تور قونیه بزرگداشت مولانا 1401 با شرایط زیر برگزار می گردد:

- تاریخ حرکت تور: 22 آذر

- تاریخ برگشت تور: 29 آذر

- مدت اقامت: 4 شب اقامت در هتل (8 روز کل مدت تور)

- خدمات تور: اتوبوس 25 نفره توریستی وی آی پی، اقامت در هتل همراه با صبحانه، استفاده رایگان برنامه های موسیقی زنده عرفانی، بیمه مسافرتی، لیدر فارسی زبان، یکروز گشت تپه علاالدین و مرکز خرید کنت پلازا، 2 ساعت توقف در مرکز خرید MNG ارزروم در مسیر برگشت (گشت ها بدون هزینه و روی تور می باشد).

تورهای مشابه
عنوان تور / نوع سفارش
مدت اقامت
آژانس مسافرتی
ایرلاین
قیمت
جزئیات
سایر تور قونیه بزرگداشت مولانا | قیمت تور قونیه