شماره تماس 09309871159

هاید پارک لندن انگلستان

هاید پارک لندن یکی از بزرگترین پارک های دنیاست که بسیار دیدنی می باشد. لحظه آخری در این مطلب به معرفی این پارک معروف پرداخته است.

 

 

هاید پارک لندن یک پارک عمومی است که در منطقه مینستر لندن قرار دارد. هاید پارک لندن چهارمین پارک بزرگ دنیاست. این پارک به قدری بزرگ است که با یکبار دیدن نمی توانید همه جای آن را ببینید و خانواده ها معمولا از قبل برای مکان های اقامت آن جا رزرو می کنند. از لندن می توان براحتی به این پارک رفت. هاید پارک لندن در بیش از 350 قطعه زمین پراکنده شده است و جاهای معروفی مثل اسپیکر کرنر، دریاچه سر پنتین و آبنمای یادبود دیانا، پرنسس ولز که یکی از جاذبه های گردشگری لندن در سالهای گذشته بوده است، در آن قرار دارد. هاید پارک لندن در سال 1536 به دست خانواده سلطنتی افتاد و خود پارک جزو زمین های خصوصی تحت تملک کشیش های کلیسای سنت دیمینیس در وست مینستر در آمد. هاید پارک تا حد زیادی به خاطر رستوران های با کیفیت و فضای دلنشینی که دارد، همیشه شلوغ است.

هاید پارک گریل به خاطر سیب زمینی های سرخ کرده اش یک محل بسیار خوب و عالی برای ناهار خوردن در روزهای یکشنبه است. در امتداد جاده رستوران مادر، تبدیل به یک محل دوست داشتنی برای علاقمندان به گیاه خواری شده است. از وسط خیابان چهل و سوم شرقی، رستوران آستی تراتوریا غذاهای ساده و ترکیبی را با هم سرو می کند. تئاتر هاید پارک تبدیل به یکی از مکان های تئاتری پرفروغ جامعه شهری لندن شده است. هر ژانویه و فوریه تئاتر هاید پارک با جشن های محیطی سال نو و فستیوال های پیشواز به استقبال سال نو می رود، این جشن ها در قسمت جنوب شرقی پارک برپا می شوند.

 برای بچه ها این جشن ها می تواند بسیار جالب و عجیب باشد که آنها را از نزدیک و از محل سکونت شان در هاید پارک ببینند. هاید پارک لندن محلی برای توقف پرندگان هم می باشد؛ اغلب می توانید آنها را در خوردن حریصانه چیزی ببینید و لذت ببرید. در بین آنها، غازها و دیگر جانوران بالدار را مشاهده خواهید کرد که در نزدیکی دریاچه سرپنتین تمام طول روز باعث هیجان زده شدن کل خانواده خواهند شد. کودکان از ارزیابی و بررسی گل ها در باغ رز مجاور محل اقامتشان، بازی کردن اطراف مجسمه پیترپن و یا آب بازی در سرچشمه، لذت خواهند برد. می توانید خانواده را با بررسی مسیرها به قدم زدن در میان درختان ببرید، یا دیدن گل های آماده برای کوزه گری و ساخت صنایع دستی را امتحان کنید و یا قدم زنان به گردش پرداخته و درباره موضوعات مختلف بحث کنید و نظر بدهید. در اینجا، می توانید هرچیزی که مربوط به دوران ویکتوریا است از دژ یا قلعه گرفته تا کلبه ها، قسمتی از یک عمارت، خانه های مسکونی دوبلکس و تکی را ببینید. از خانه های ابتدایی و ساده گرفته تا ملک های اربابی را می توانید در اینجا پیدا کنید. خانه های هاید پارک لندن بسیار وسوسه انگیز و جذابند و جزو خانه های برجسته و زیبای منطقه بشمار می آیند.

در همسایگی هاید پارک مکان هایی مثل روستای Connaught، بیس واتر، دروازۀ لنکاستر و بیشۀ Westbourne وجود دارند که بخش اصلی شان زیر آب رفته است. هاید پارک لندن یک سرمای بینظیر و ویترینی است که با احتیاط باید به آن نزدیک شد. خانه های مجود در هاید پارک لندن به یک محل تجاری برای مهندسین و افراد ثروتمند  تبدیل شده و تضمین می کنند که هاید پارک یکی از بهترین مکان های دنیا برای سکونت است. از طبقات بالا و پنت هاوس این خانه ها می توانید چشم انداز خیره کننده ای از سرتاسر لندن مرکزی را ببینید. هاید پارک لندن بهترین جا برای گشتن در لندن است. هاید پارک، پارک گوزن ها هم هست و دارای زمین دوی (دویدن) خصوصی است که فقط مقامات حکومتی و سلطنتی اجازه دویدن در آن را دارند.

لرد جیمز اول پارک را برای طبقه ممتاز جامعه افتتاح کرد در حالیکه شاه چارلز اول آن را برای استفاده عموم مردم در سال 1637 بازگشایی نمود. او حصارهایی را برای فضای  سبز پارک تعبیه نمود که هنوز هم وجود دارند. هاید پارک لندن پارکی برای هیچ کس و همه کس است تا انرژی شان را تخلیه کنند. هاید پارک لندن دارای دو مناسبت سالانه است که متعلق به خود پارک هستند. هر سال در ماه ژوئن انجمن محله هاید پارک، تور خانه های تاریخی خود را برپا می کند. مردم از سراسر کشور برای دیدن خانه ها و شنیدن داستان های همسایه ها به اینجا می آیند. رویداد سالانه دوم، جشن ایستگاه آتش نشانی است که هر سال در ماه اکتبر برپا می شود. در اواسط قرن هفدهم، ایستگاه آتش نشانی شماره 9 شهر با هدف کم کردن هزینه ها تعطیل شد. ساکنین منطقه به یکدیگر ملحق شده و اعتراض کردند و در پی آن دولت دوباره مجبور به راه اندازی این ساختمان مهم شده و مردان و زنان شجاع و معترض به خانه هایشان باز گشتند.

گردشگران می توانند نگاهی به امکانات اتاق های رسمی، استودیوها و سوئیت ها داشته باشند. اتاق ها با اسباب و اثاثیه مدرن مبله شده و در همه اتاق ها سالن های ملاقات و فضای باز اینترنت بی سیم مهیاست. این هتل که در قلب وست اند قرار گرفته است به ماربل آرک، خیابان بوند، خیابان آکسفورد و خیابان  رجنتسلفریج بسیار نزدیک است. به خاطر انواعی از امکانات رایگان، نزدیکی به سازمان ها و ادارات، محله هاید پارک نسبتا شلوغ و پرطرفدار است. طبق قوانین تصویب شده پارک ها در سال 872 ، در قسمت های تقسیم شده هاید پارک افراد می توانند با هم ملاقات، صحبت و بحث داشته باشند و هرچه دوست دارند را بگویند. قابل ذکر است که در گوشه سخنرانی یا همان اسپیکر کرنر هاید پارک ، کسانی مثل جورج اورول، بن تیلت، ویلیام موریس و حتی کارل مارکس و ولادمیر لنین نیز سخرانی کرده اند.

09309871159